Донецьк хоче нового світового рекорду в жердині. Чи не хоче?..

Олімпійські Ігри не зупиняють життя в інших видах спорту. Вся українська легкоатлетична тусовка чекає на турнір «Зірки Жердини» — такий собі символ нашого спорту, ознака його належності до еліти.

Усім вітання з Донецька!

Олімпійські Ігри не зупиняють життя в інших видах спорту. Вся українська легкоатлетична тусовка чекає на турнір «Зірки Жердини» — такий собі символ нашого спорту, ознака його належності до еліти. Тут, знаєте, не стільки навіть підходить слово «турнір», скільки англійський його аналог «meeting». Зустріч усього бомонду «королеви спорту» — а стрибунів з жердиною з 80-х років, з часів перших рекордів Сергія Бубки, вважають елітою цього виду спорту.

Двоє лідерів сезону полька Анна Роговска та головна супер-пупер зірка Рено Лавіллені будуть, звичайно, в Донецьку. Від француза усі чекають світового рекорду — тут, в Донецьку, трохи стриманіше, бо все-таки не хочеться віддавати з України рекорд. Але нікуди не подінешся — всі рекорд колись б'ють. Зате якщо Рено це зробить в Донецьку, статус турніру «Зірки жердини» дуууже виросте. Попередній рекорд (6-15) — теж родом з Арени «Дружба».

Ну але це вилами по воді. Рено сказав так: мрію про світовий рекорд, але головне — регулярно стрибати за 6 м. Це, можливо, означає, що поспішати з 6-16 Лавіллені не буде. Логіка є, бо до чемпіонату світу в Сопоті три тижні, а йому важливо вийти на пік саме до Сопота. Правда, Лавіллені — людина емоційна, француз все-таки. Якщо «піде», про Сопот думати не буде. Буде тут стрибати, я думаю.

В Донецьку доріжка розбігу покладена на помості — є нюанси, треба пристосуватися до неї, до вібрації. Але на цьому помості тричі Сергій Бубка і вісім разів Єлєна Ісинбаєва били рекорди. А головне, що і в Руані, і в Бидгощі, де Рено стрибнув відповідно 6-04, а потім 6-08 - два рекорди Франції, рекорди сезону, а 6-08 — другий результат в історії стрибків у манежах, доріжка розбігу теж була з помосту!!!!

Це факти відомі, але є ще деякі цікавинки, які мало хто знає. Наприклад, цього року на «Зірках» виступатимуть 12!! рекордсменів своїх країн:

українка Аня Шелех (4-60), греки Костас Філіппідіс (5-83) та Ніколетта Кіріакопулу (4-72), Сільке Шпігельбург з Німеччини (4-77), поляки Павел Войцеховскі (5-86) і Анна Роговска (4-85), бразильці Тьяго Браз (5-72) - цей стрибун, його техніка, до речі, дуже подобається олімпійській призерці з потрійного стрибка Олені Говоровій, яка вестиме турнір у залі Арени «Дружба» :-) — та Фабіана Мюрер (4-82). Обоє бразильців - рекордсмени і Південної Америки також... Ну і ще троє володарів національних рекордів - британець Люк Каттс (5-83), і двоє представників екзотичних для жердини країн - португалець Еді Майя (5-70) та натуралізована зі США ірландка Торі Пенья (4-45).

Може, хтось скаже, що в деяких країнах рекордсменом бути нескладно — мовляв, не так багато народу стрибають з жердиною... Так ви відкрийте на офіційному сайті IAAF список стрибунів Британії, наприклад, Росії, Бразилії чи особливо США. Зрозумієте, як ви помилялися).

Вже вчора на Арені «Дружба» замість льоду з'явився ковролін і два стрибкових сектори. У п'ятницю тренування (а ще прес-конференція, тому чекайте новин в новинах XSPORT і на сайті, звичайно). В суботу старт змагань о 14:00. На нашому сайті на другому плеєрі — сигнал телетрансляції в повному обсязі, від старту до фінішу. На телеканалі — версія о 17:00, теж практично в прямому.

5 годин коментувати турнір — ніби і нелегко, але пролітають, як півгодини. Хіба в кінці трохи голова болить від музики))) Але шоу є шоу. До речі, нагадую, музику спортсмени завжди ставлять свою - ну або обирають з того, що пропонує діджей. Тому вслухайтеся - аналізуйте музичні смаки. Колись, наприклад, довелося розриватися між вболіванням за Ісинбаєву і прохолодним ставленням до Діми Білана)

І останнє — про біатлон, бо сьогодні вся країна має жити ним. Вчора провести онлайн шансу не було — в потязі, який пустили замість експресу, не те, що інтернету, вода в туалеті на півдорозі закінчилася... Але сьогодні спробуємо. Складна і важлива гонка — хочеться попереживати всім разом.

Тому спробуємо з Оксаною Яковлевою знову включитися! Чекайте!

Комментарии 0

Новости партнеров
http://n130adserv.com/vast.xml?key=571d1794743ba3307184bc12cba0f4c8&zone=PRE_ROLL&vastv=3.0
Новости партнеров