Олімпійськ історії. Марафон близнючок

Історична штука марафон. Багато в ньому різних історій

#ОлімпійськІісторії
Жіночий марафон в Ріо відзначився не лише результатами та тим, що атлети не фінішували на Олімпіському стадіоні, але й неймовірно високою концентрацією спортсменок-близнючок.
Були, наприклад, близнючки з Північної Кореї Кім Хьо Гьонг та Кім Хьо Сонг (Kim Hye Gyong, Kim Hye Song). Вони показали найкращий результат серед близнючок-учасниць 10-те та 11-те місце з майже однаковим часом 2:38:36.
Корейські твінз / AP
Влаштувати справжнє шоу з власного фінішу та викликати невдоволення голови Федерації легкої атлетики Німеччини Томаса Куршільгена і половини вболівальників вирішили Анна та Ліза Хахнер. Німкені перетнули фінішну пряму, як у фіналі найкращої спортивної драми, де головне не перемога, а участь, взявшись за руки. Німців, які знайомі з близнючками вже не перший рік, така поведінка покоробила. Вони вирішили, що це не відповідає спортивному духу суперництва. Крім того, Куршільген натякнув, що таким чином сестри Хахнер зробили вибір на користь піару, а не змагань.
Є в цьому висновку своя логіка. Дівчата активні на своїй веб-сторінці, випустили книгу для марафонців-початківців та розробили корисну фітнес-дієту. Але, з іншго боку, підготовку до змагань та поїздку до Ріо сестри оплатили з власної кишені, відмовившись від державного фінансування. Анна та Ліза посіли 81 та 82 місця з часом 2:45:32 і 2:45:33 відповідно.
 До речі, цей "зворушливий фініш" німкені сплагіатили у кореянок. Ті фінішували так само на марафоні у Пхеньяні в квітні 2014-го, лишень на відміну від німкень, дівчата прийшли першими (1-а та 2-а, відповідно з мінімальним відривом).
Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Трійня з Естонії Леіла, Лііна та Лілі Луік свою марафонську кар'єру почали в університеті. Вони серйозно готуються до стартів в Кенії. Дівчата ведуть всій аккаунт в Instagram, який назвали triotorio.

За підсумками марафону найкращою фінішувала Лілі - на 97 позиції (2:48:29), Леіла - на 114 (2:54:38), Лііна не змогла завершити дистанцію.