Онлайн
матч-центр
Вчера 4 4
Сейчас 3 1
Сегодня 11 5
Завтра 11 7
все
важные
свернуть
развернуть
Вчера 4 4
Сейчас 3 1
Сегодня 11 5
Завтра 11 7
все
важные
Сегодня нет матчей
Сегодня нет важных матчей
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Хто буде новим міністром спорту?

Українську спортивну громаду – не стільки ту, що тренується і тренує, скільки ту, що адмініструє – вже з місяць «ковбасить».

Українську спортивну громаду – не стільки ту, що тренується і тренує, скільки ту, що адмініструє – вже з місяць «ковбасить». Місяць – це відколи кульмінація передвиборчої лихоманки переросла в очікування складу нового Кабміну і передусім прізвища нового міністра молоді та спорту.

В тому, що міністра мають обов’язково змінити, чомусь усі впевнені – хоча Президент Порошенко тільки минулої суботи заявив, що «Кабмін потребує ПОВНОГО оновлення», тобто, що будуть змінювати всіх, крім Прем’єра. Логіка, звичайно, є у цій впевненості – усі ж пам”ятають, що уряд «камікадзе», тобто, фактично, тимчасовий.

Втім, з логікою майбутньої коаліції у ставленні до спорту поки все не дуже зрозуміло. В ситуації неоголошеної війни на Сході і фінансової – та ментальної, що, до речі, для спорту теж важливий фактор! – кризи неясно, чи запланована реформа спорту означає тільки економію, чи це справді наміри змінити глибоко укорінену в свідомість радянську модель.

Але що з того, що неясно? Позбирати чутки і припущення з приводу особи майбутнього міністра можна собі дозволити. Тому попереджаю: наступні рядки – це трохи чутки, а трохи фантазії, що базуються по поточній політичній ситуації. Зовсім трохи факти – і аж ніяк не пропозиції.

Отож, поїхали.

Кандидати «від влади».

У нинішньої влади, яка не має в своєму складі олігархів зі спортивними бізнес активами і яка не використовує спорт як засіб пропаганди і виборчу технологію, не так багато «своїх» людей, що в спорті розбираються. Тому тут такі варіанти (в алфавітному порядку!):

1. Дмитро Булатов

lenta-ua.net

Нинішній міністр, колишній євромайданівець, на парламентські вибори не пішов і до жодної політичної сили не увійшов. Тому якщо все-таки портфелі будуть розподіляти за «старим-добрим» квотним принципом, Булатов ніби-то поза грою. Але ж обрана більшість обіцяє, що від квотного принципу відмовиться. Зважаючи на те, що спортивну реформу Дмитро Сергійович проштовхує активно, він може залишитися на посаді – треба ж її комусь вести, реформу. Міністр – людина медійна, він не ховає голову в пісок від жорстких питань (правда, вміє «забалакати» відповідьJ). Булатов – бізнесмен, що ніколи не був пов’язаний зі спортивним істеблішментом, тому не сприймає систему, яка повністю сидить на бюджетній голці. Негативом проти Булатова може стати несприйняття з боку спортивної громади. Зокрема, скандал з відстороненням Ніни Уманець, проти якої висувають звинувачення у дискредитації міністерства і навіть у корупції, і яку підтримала група відомих атлетів. В усьому світі спорт – сфера кастова, тут «чужих» не люблять, хай як би ти старався. З іншого боку, хоч міністр старається заглибитися в тему, але часу мало, а без глибокого знання специфіки спорту тут важко.

2. Артур Палатний

lenta-ua.net

41річний бізнесмен і заступник голови партії «Удар», партнер Віталія Кличка. Брати-боксери хрестили дітей Палатного. Втім, Артура Леонідовича зі спортом пов”язує не тільки дружба з Кличками. Він закінчив переяславський педінститут за спеціальністю «Фізична культура», а потім захистив кандидатську в київському Інфізі. В минулому парламенті Палатний був головою спортивного Комітету (повна назва, кому цікаво - Комітет ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму).

Зустріч з Юнацькою Олімпійською збірною командою України-2014 / noc-ukr.org

На Палатного в інтернеті багато різного компромату. Перевіряти не будемо – на те є компетентні органи. Простежується факт, що датується компромат серединою 2012 року – тобто, перед минулими виборами… До нової Ради Палатного обрали за списком Блоку Петра Порошенка – №24. Тобто, підсумовуємо: квотний принцип + бізнес-досвід + спортивний бекграунд. Кажуть, Артур Леонідович готовий іти в міністри. В нинішній ситуації спортивне відомство – як електричний стілець, успіх не гарантований, а проблеми – запросто. Тому «готовий» - це сміливо.

3. Микола Томенко

tomenko.ua

Микола Володимирович, кажуть, теж хоче і готовий. Відомий політолог, гострий на язик політик, послідовний опозиціонер попередній владі працював в уряді Тимошенко віце-прем’єром з гуманітарних питань, в парламенті – теж очолював спортивний комітет. Має репутацію лобіста спорту в парламенті. Зараз – радник Президента, обраний за списком БПП, високий дев”ятий номер.

В останні роки «зафрендився» з президентом Федерації біатлону Володимиром Бринзаком і став активним біатлонним фаном. Їздив на етапи Кубку світу, в кількох випадках допомагав біатлоністам, зокрема, кажуть, сестрам Семеренко з отриманням грошей за квартири після Ігор в Сочі (ось тут і тут ми писали про цю історію). В 2014 його обрали почесним президентом Федерації і віце-президентом НОК. Тобто, став майже «своїм».

tomenko.ua

Важливий факт: у вересні на конференції, присвяченій спортивній реформі Дмитра Булатова, Томенко цю реформу критикував – без зайвої дипломатичності, властивої обережним спортивним функціонерам. Ось цитата:

«Давайте спочатку дочекаємося конституційної реформи, коли реальні фінансові повноваження місцевого самоврядування будуть підтверджені законом і грошима, а тоді вже будемо думати про те, як передавати заклади спорту… на утримання місцевих бюджетів. …Сьогодні так званий «спортивний сепаратизм» так само небезпечний, як і політичний… Поки не буде консенсусу стосовно того, як саме необхідно реформувати спортивну галузь, різні «загальнонаціональні шоу» (особливо під час виборчої кампанії)… шкідливі.»

Мінус, який можна вгледіти в образі Томенка – він ніколи не працював на такій рутинній виконавчій посаді, як міністерська. Не має досвіду апаратчика, не знає, як розгрібати… робочі дрібниці.

Тепер до інших, невладних кандидатів, які могли б отримати посаду в новому уряді. Зокрема, про екс-спортсменів. Тільки не забувайте, що майже все це – припущення. А може – привід для роздумів. І тут уже не в алфавітному порядку, а за, так би мовити, інтенсивністю чуток навколо цих персонажів.

4. Денис Силантьєв

sport-xl.org
Чомусь після виборів, коли призер Олімпійських Ігор і перший український чемпіон світу з плавання став нардепом, всі почали говорити, що Денис буде міністром. І почали запитувати. Але Силантьєву, народ, стати міністром не пропонували. Це вже не припущення, це факт – він сам так сказав в інтерв’ю XSPORT. І я схильний вірити, зважаючи на загальне ставлення до лідера Радикальної партії, за списком якої пішов Денис.

Після спорту Містер Батерфляй займався тим, що називають суспільно-корисною діяльністю. Заснував Фонд підтримки плавання, записував відео уроки для дітей, знімався для біл-бордів, писав блоги для УП про необхідність розвивати спорт. У нього єдиного з українських спортсменів-олімпійців є прес-аташе. Денис знімався у телешоу, активно ходив з дружиною по гламурних тусовках. Там піар талановитого плавця непогано сприймався, а от спортивний світ поставився з іронією – тому на спортивні тусовки Дениса не дуже кликали. Про те, як вміє приймати рішення Денис Силантьєв, сказати складно – ні в бізнесі, ні в адміністративній діяльності помічений не був. Зате він єдиний спортсмен у нинішній ВР.

5. Вадим Гутцайт

Ризикну припустити ще одну кандидатуру.

umoloda.kiev.ua
Вадим Гутцайт – для тих, хто знає про нього менше, ніж про Силантьєва – не лише чоловік відомої телеведучої. Він знаменитий фехтувальник-шабліст, який вигравав Олімпійське золото і як спортсмен – 1992 року у складі збірної СНБ), і як тренер – 2008го був головним тренером збірної, коли четвірка шаблісток здобула золото в Пекіні. Головним тренером був три (!) олімпійських цикли, залишається віце-президентом федерації. Був суддею міжнародного рівня, має купу друзів в світі фехтування. Це не просто так собі факт: знайомства в цьому спорті немало значать, зокрема, це проявляється у ставленні суддів до наших спортсменів під час змагань. Зараз Вадим – директор головної Олімпійської бази країни – у Кончі-Заспі. У нього є власний бізнес і хороші зв’язки в різних колах, кажуть, і в політичних теж. Кажуть також, що він часом жорсткий зі своїми підопічними, але обережний і дипломатичний з «вищими світу цього». Що, взагалі-то, для аполітичного спорту – корисно, хіба ні?

Якщо плюсувати-мінусувати шанси Вадима, то маємо: глибокі знання спорту і людей спорту + вміння крутитися (бізнес-досвід) + авторитет в середовищі спортсменів + політичний нейтралітет.

Але два мінуси: 1) Гутцайт людина не медійна, «трендіти» без діла йому складно, а без цього вміння важко сподобатися у владних коридорах; 2) назва міністерства - «молоді та спорту». Якщо спортсменам, таким, як Гутцайт чи Силантьєв, зі спортом все ясно, то з напрямком «молодь» мусять розбиратися і ламати голову. А чи потрібно спортсменам занурюватися в профорієнтацію молоді і молодіжне житлове будівництво – питання.

Варіанти, перелічені вище, виглядають найбільш реально – і навколо них найбільше розмов. Є спокуса включити фантазію і припустити, наприклад, такі кандидатури:

chpravda.com
6. Павло Костенко – бізнесмен з Черкас і екс-депутат ВР від Блоку Юлії Тимошенко, ще один екс-голова «спортивного комітету». Зараз, до речі, голова Київського відділення Національного Олімпійського Комітету. Свого часу дуже цікавився спортивною тематикою, організовував професіональні тенісні турніри;
pressa.if.ua

7. Роман Вірастюк – штовхальник ядра з Івано-Франківська, який пройшов три Олімпіади, екс-капітан збірної України з легкої атлетики, старший брат Василя Вірастюка, поет і телеведучий. Роман кілька років попрацював на держпосаді – голови спорткомітету області, а зараз балотувався в парламент від «Народного фронту» (тобто, політично правильний кандидат), програвши супернику від БПП піввідсотка;


biathlon.ua

8. Володимир Бринзакпрезидент Федерації біатлону, чи не найуспішнішої серед українських федерацій, судячи з результату збірної. Володимир Михайлович уже працював в міністерстві на посаді заступника міністра. Політичнло нейтральний, але, здається, особливого бажання іти на держслужбу не проявляє;polpravda.com

9. Валерій Сушкевич – може здатися фантастичним припущенням, бо президент Паралімпійського комітету України, який вперше з 1998 року не потрапив до ВР, зосереджений на спорті інвалідів. Але він здібний спортивний менеджер, який вміє захищати сферу своїх інтересів. А ми будуємо нове життя, ідемо в Європу, долаємо бар’єрність суспільства – це щодо застережень про візок, на якому пересувається Сушкевич.


genshtab.info

10. Олександр Волков – іще одне близьке до фантастичного припущення, зважаючи на партійну приналежність Олімпійського чемпіона. Але насправді ті, кому треба, знають – Олександр Анатолійович політик «з необхідності». Можливо, завдяки участі Волкова в політичній тусовці баскетбол в країні досі тримається на плаву. Правда, президент Федерації баскетболу в міністри уже ходив – 1999го, але на посаді не витримав більше, ніж півроку.Припустимо, що приблизно так виглядає список кандидатів на спортивне міністерство, який по ідеї має лежати на столі у наступного Прем’єра. Але дуже імовірно, що там є і інші прізвища – дуже несподівані і зовсім невідомі спортивній громаді.

Взагалі, обирати спортивно-молодіжного міністра складно – призначення останніх років десяти це регулярно доводять. В спорті орієнтуються далеко не всі «владні мужі», тому справжнього фахівця – а не того, хто вміє добре розказати, який він справжній фахівець – знайти мало реально. Призначали, як правило, вірних – ну, тобто, за партійним принципом. А там – хай уже сам розбирається.

Якою буде логіка цього разу? Чекаємо.

А якщо хтось щось знає більше, пишіть, діліться чутками.

Комментарии 10

Оксана Анабель
10 ноября 2014г. 12:14
Александр Мащенко, все знают в Ноке, что вы друзья с Вадимом Гутцайт. Кукушка хвалит петуха за то что хвалит он кукушку.
0 0
Олександр Мащенко
10 ноября 2014г. 14:43
Пані Оксано (якщо Ви справді Оксана;)), дякую за Ваш комент і що стежите за моєю діяльністю:D
Та ще й "всі знають", нічого собі) Тільки чому мене ніхто не хвалить, от питання?)))) І дивно, що Ви саме про Гутцайта згадали. Про Сушкевича, Вірастюка, Волкова ні:) Може, Ви щось знаєте? Ми тут продовжуємо приймати чутки)
0 0
Оксана Анабель
11 ноября 2014г. 11:20
Я много чего знаю про все ваши грязные делишки.=]
0 0
Олександр Мащенко
11 ноября 2014г. 13:52
це дуже приємно, але взагалі ми не про мене збираємо чутки, а на тему блогу;) Там цікавіше
0 0
Оксана Анабель
13 ноября 2014г. 18:29
Александр, вы не блогер, вы - говнюк. Конечно, я не Оксана, а просто молодая спортсменка! Не дай Бог мне еще раз с вами столкнутся. Удачи ВАМ!!!
0 0
Олександр Мащенко
21 ноября 2014г. 13:04
Дякую за побажання удачі, молода спортсменка неОксана)) А з приводу статусу, який Ви мені запропонували - принаймні, я не ховаюся під ніком і ніколи нікого ні в чому не звинувачую без доказів. Особисті претензії приймаю особисто. А тут все-таки на тему блогу бажано)
Удачі і Вам)
0 0
Анатолий1 Стукин
9 ноября 2014г. 18:31
Згоден! Мирослав Дудчак. це та людина .яка потрiбна украiському спорту. А Стукин (ветеран спорта)
0 0
Лариса Шарай
7 ноября 2014г. 21:56
Мирослав Дудчак - як вам така кандидатура?
0 0
Vladis Master
7 ноября 2014г. 05:30
Аналізуючи "хвору " діючу законодавчу базу та " події " щодо ситуації в українському спорті взагалі на даному історичному відрізку , а також щодо питань та шляхів можливого реформування профільного міністерства і фізкультурно - спортивної галузі в державі (читай - остаточного розкрадання збереженої матеріально-технічної бази та бюджетних коштів ), стає зрозумілим , що остаточно не втратити національне багатство , яким є живий організм - фізкультурно - спортивна галузь, надії майже немає. Причинами хвороби може бути наступне :

1. Останне десятиліття з приходом кожного нового некомпетентного міністра (незалежно від партійної належності і навіть з відомих колишніх спортсменів - олімпіців ) крах фізкультурно - спортивної галузі в Україні невідворотно стає все реальнішим. Адже всі 23 роки фізична культура і спорт існували в Україні по залишковому принципу і на базі радянської системи , що була вмонтована в українське спортивне законодавство (теорія та наука і методологія фізичного виховання і спорту, програми підготовки тренерів та інструкторів зі спорту , спортивні споруди і норми та стандарти до них , єдина споривна класифікація , спортивні звання , законодавство про працю та оплату праці , соціальний захист в галузі, система формування бюджету галузі і розподілу та контролю за розподілом бюджетних коштів на всіх рівнях (центральний , областний районний та міський ), тотальна система збанкрутілого державного управління галуззю . Правда за всі часи правління злочинного режиму та "любих друзів ", які знову у 2014 році обралися нардепами , вся ця система непомітно для пересічних громадян в Україні повністю адаптована до існуючої системи управління в Росії . Для чого це робилося - тепер уже зрозуміло всім - для поглинання Росією.

2. Адаптувати законодавство України щодо фізкультурно - спортивної галузі та її згідно з Угодою та законодавством країн - членів Европейського Союзу в найближчі часи практично не реально з кількох обставин , оскільки розвинені країни мають різні системи , не схожі між собою. Для цієї поетапної адаптації потрібні роки фахової напруженої праці, а як відомо час уже втрачений. Крім того відсутні фахові юристи державного права, що спеціалізуються виключно у правовій сфері не лише спорту України , а й міжнародного включно !!! Окрім того в Україні лише кілька осіб (2 - 3 вчених ), які на мою думку , теоретично добре розуміються на цих провідних сучасних системах державо - творення щодо фізичної культури та спорту , але і вони не знають тонкі механізми , як ці системи функціонують в розвинених країнах , особливо щодо бюджетного процесу та державного управління , оскільки зазначені вчені не мають відповідної закордонної освіти та досвіду .... Існуючі зараз в профільному міністерстві наробки щодо так званого реформування галузі більш схожі на профанацію та знищення фізкультури та спорту в країні .

3. А копіювати кальку олімпійського комітету - це буде черговий злочин перед народом , всі знають про масову корупцію, що розцвіла там буйним цвітом перед лондонською Олімпіадою ...., "прославилася " злочинами у фінансово- банківський сфері України ... . І взагалі зазначена організація останнім часом перетворилася на такий собі "відстійник " для колишніх міністрів, нардепів , відомих в минулому спортсменів та шахраїв, що "розбавили " комітет і прикрили себе, як щитом, відомими спортсменами - олімпійцями кількох останніх Олімпіад ... . Суспільство на собі відчуло "духовність"і від спортсменів - тітушок , що багаточисельно виросли в спортивному середовищі і теж на весь світ ганебно "прославили " Україну під час Революції Гідності.

4 . Висновок : Хвороба хронічна , але безперечно виліковна ! Час покаже , як буде "лікуватися" і чи стане фізична культура та спорт в Україні сферою та дієвим засобом для надання допомоги всім громадянам і суспільству по всій країні покращувати і продовжувати життя, як це відбувається в цивілізованих країнах .
0 0
Юрий Никаноров
6 ноября 2014г. 23:42
Ви ще забули про Ігора Гоцула - президента федерації легкої атлетики.
0 1

Новости партнеров
19:00
Смешанные единоборства
http://inv-nets.admixer.net/dsp.aspx?rct=3&zone=c08dc240-545e-4be4-b97f-50058f51a079&zoneInt=17713§=5191&site=4482&rnd=[CACHEBUSTING]
Новости партнеров