Онлайн
матч-центр
Вчера 28 11
Сейчас 2 0
Сегодня 21 5
Завтра 2 2
все
важные
свернуть
развернуть
Вчера 28 11
Сейчас 2 0
Сегодня 21 5
Завтра 2 2
все
важные
Вчера не было матчей
Вчера не было важных матчей
Сегодня нет матчей
Сегодня нет важных матчей

Від Олімпіади до Вазалоппету

2 березня на XSPORT буде транслюватися наймасовіший лижний марафон на планеті.

Дуже багато думається про Олімпійські Ігри. Хочеться говорити про них, згадувати, чути всіх, хто звідти приїхав, хто дивився звідси. Все-таки усі два з половиною тижні погляди всієї планети щодня були спрямовані туди – це видно навіть неозброєним статистикою оком. А якщо озброєним, якщо знаєш телевізійні та інтернет рейтинги медіа – тим більше.

Зима ще продовжується, сьогодні виїхали потягом до Ужгорода, а звідти автобусом (такий для всіх незвичний маршрут…) до Поклюки біатлоністи. До речі, їдуть без Олени Підгрушної. Капітан команди і фінішер золотої естафети залишається вдома і закінчує сезон – Лена прихворіла, і поготуватися нормально до етапів просто не встигає. Навіщо їхати, якщо погано почуваєш себе і просто-напросто неготова? Логіка є, хоча, звичайно, хотілося Лену бачити на фінальних етапах – там ще є за що боротися. Але – вона і так напахалася. Естафету бігла не зовсім здорова, каже…

Ну але інші їдуть, ще три кубку світу, ще багато пост-олімпійських змагань в інших видах. Ігри ще довго відлунюватимуть в інформаційному просторі…

Думати тільки про Олімпійські Ігри, тільки про спорт – не виходить. І не всі погляди були спрямовані на Сочі. «Україна», «Київ» написані різними мовами світу, «Майдан» - однаково всіма мовами – обійшли за кількістю згадувань у заголовках «Сочі» та «Olympics»… Далі, вочевидь, буде фігурувати географічна назва «Крим»… Хочеться, щоб на цьому список закінчився. Щоб закінчилися трагедії, непорозуміння, геополітичні дурниці і агресія. Хочеться миру (хоча і зрозуміло, що за мир треба боротися…).

У цей нервовий і тривожний час ми показуємо вам одну дивовижну подію. Дивовижну за своєю енергетикою, за харизмою і за своїм мирним характером.

Почалося все 1520 аж року. Діло було в Швеції – майбутній король і засновник династії Густав Ваза втікав від людей датського короля Крістіана вглиб країни (яка тоді була під протекторатом якраз Данії). Зупинився у місті Мора, де датчани нещодавно вирізали його родину і інших шведських вельмож. Закликав місцевих підняти повстання. Ті злякалися – відмовилися. Ваза побіг – на лижах, звичайно, бо зима була – далі. А тим часом Мора оговталася і послала двох гінців зупинити Вазу – ми, мовляв, згодні на повстання. Наздогнали короля в селі маленькому, Сален зветься. І назад до Мори. 90 км. Густав Ваза підняв-таки повстання – звільнив країну, став королем.

Це все з військовим минулим – 1922 року шведи згадали ту легенду і придумали лижну гонку. Вазалоппет її назвали – тобто, марафон («лоппет») короля Вази. З Салена до Мори – шлях, яким майбутній король повертався з майже еміграції. 90 км. Перший переможець пройшов цю дистанцію більше, ніж за сім годин. Нинішній рекорд – 3 години 38 хв 41 секунда.

Вазалоппет для зимового спорту – це Гран-Монако в автоспорті, це Париж-Рубе у велогонках, Вімблдон у тенісі чи Барса-Реал у футболі.

Багато писати не буду – щось можете знайти самі, щось слухайте завтра в трансляції на XSPORT починаючи з 9:00. Історій безліч – стільки на одну гонку у мене в запасі ще не булоJ. Тільки одне скажу: Вазалоппет – найбільший за кількістю учасників лижний марафон на планеті. Взагалі там різні змагання, аматорські передусім, відбуваються весь тиждень, і народу за тиждень набігає до 60 тисяч. Усвідомте цифру!

На головну гонку, саму Вазалоппет 90, яку проводять у першу неділю березня, ліміт учасників складає – ще одну цифру усвідомте! – 15 800!!!! Уявіть одночасний старт такої кількості людей! Для порівняння на другому найвідомішому лижному марафоні світу – Марчіалонзі, яку ми теж показували, в кінці січня – набирається 8-9 тисяч. Ліміт на Вазалоппет ввели після 2010 року – тоді зареєструвалися 16 462, і організатори ледь не збожеволіли. Але навіть не в цьому історія.

Реєстрація відбувається онлайн. Починається в березні – за рік до самої гонки. Так от – позаминулого року ліміт був заповнений за півгодини. Здавалося, вау!

Але – на гонку Вазалоппет 2014 реєстрація закінчилася протягом…11 хвилин!!! За 11 хвилин - п’ятнадцять з половиною тисяч людей!!! Для більшості з них, окрім 300 гонщиків еліти, головне – добратися до фінішу, перемогти себе, долучитися до історії…

Мабуть, вам, хто це читає, зараз здається дивним такий ентузіазм, такі пристрасті по лижному марафону. Не тільки тому, що у нас не так багато народу бігають на лижах. Просто не ті думки в голові.

Але хочеться відволіктися від цих думок. Хочеться миру і спорту. Класного, як Вазалоппет. А наступного тижня вже поновлюється біатлон і буде чемпіонат світу з легкої атлетики. Let’s make sport, not war.

Комментарии 1

Александр Потапов
17 октября 2014г. 11:46
Хочется что бы вы купили права на трансляцыю етапов кубка мира по лыжным гонкам включая тур де ски а не только мрафоны среди которых хочется посмотреть лишь Марчалонгу и Вазалопет
0 0
Новости партнеров
http://inv-nets.admixer.net/dsp.aspx?rct=3&zone=c08dc240-545e-4be4-b97f-50058f51a079&zoneInt=17713§=5191&site=4482&rnd=[CACHEBUSTING]
Новости партнеров