матч-центр
Вчера 68 11
Сейчас 0 0
Сегодня 20 7
Завтра 28 11
все
важные
свернуть
развернуть
Вчера 68 11
Сейчас 0 0
Сегодня 20 7
Завтра 28 11
все
важные
Вчера не было матчей
Вчера не было важных матчей
Сейчас нет матчей
Сейчас нет важных матчей
Сегодня нет матчей
Сегодня нет важных матчей
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Олімпійські історії. Стрибок Продунової

Що НЕ змогла зробити у Ріо Симона Байлз

Дипа Кармалкар / GettyImages
Поки всі ЗМІ трубили про те, що американка Сімона Байлз вдруге винайшла спортивну гімнастику, паралельно проіґнорувши золото Алії Мустафіної на брусах, виправдовуючи перемогу голландки Санни Віверс на колоді помилкою Байлз, ніхто не звернув жодну увагу, що на індивідуальних змаганнях з опорного стрибку серед жінок двоє творили історію.
Жодна з них не змогла здобути олімпійську нагороду. Але натомість обидві гімнастки належать до елітної п'ятірки, що спромоглися виконати стрибок Продунової - два з половиною сальто вперед . Складність виконання неймовірна висока - 7 балів. Такої не має в жодної з призерок, навіть у Байлз. Натомість він є в арсеналі Оксани Чусовітіної, яка на своїх сьомих Іграх представляла Узбекистан, та Діпи Кармакар з Індії.
Вперше в історії цей стрибок спромоглася правильно виконати росіянка Єлєна Продунова у 1999 році на Всесвітній Універсіаді. До цього його намагалась підкорити північно кореянка Чо Джонг Сіл (Choe Jong Sil) на Олімпіаді-80, але вона приземлилась на спину. Цей елемент зараховується суддями лише в тому випадку, коли під час приземлення ноги гімнастки торкнулися підлоги раніше ніж будь-яка інша частина тіла. У більшості випадків після приземлення на ноги гімнасти падають на сідниці. Але через високу складність стрибок зараховується, хоч і зі зниженим балом.


Схема "Продунової"
Серед п'ятірки тих, хто в різні роки виконав стрибок Продунової: Ямілет Пенья з Домініканської республіки, Фадва Махмуд з Єгипту, власне сама Продунова, та двоє учасниці Ріо-2016 - Чусовітіна та Кармакар. І якщо Оксана - це жива легенда цього виду спорту, то Кармакар має всі шанси стати нею у майбутньому. Адже її загальна оцінка у змаганнях на стрибку зупинила її за крок до першої в історії Індії нагороди в спортивній гімнастиці (бронзової). Тим ни менш Діпа, що неочікувала таких результатів в Ріо пообіцяла здобути нагороду у 2020 році. Чемпіонка в цих змаганнях - Сімона Байлз - наврядчи стане їй там за суперницю. Адже дуже мало американських гімнасток "живуть" більше одного олімпійського циклу. Крім того Діпа збирається відшліфувати стрибок Продунової, а Байлз на запитання журналістів чому б їй не спробувати свої сили в цьому відповіла: " Я не намагаюсь вбитися." Тому...особисто я чекаю в Токіо дуелю Чусовітіна - Кармакар на стрибках.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.
Новости партнеров