Блоги

Сльози Ржиги

Александр Сукманский

Рада директорів СКА звільнила Мілоша Ржигу. Інколи дивуєшся, як легко люди приймають певні рішення. Як кажуть, нам би ваші проблеми! Команда виходить в лідери конференції і всього чемпіонату, "армійці" не знають собі рівних за кількістю закинутих шайб

(СКА першим з усіх кхлівських колективів подолав позначку 100 голів)
, вболівальники постійно вщерть заповнюють трибуни домашньої арени, а вони беруть і виганяють головного тренера... До речі, він плакав, коли йшов з "Льодового палацу" після цієї звістки. Це важливо, адже означає, що йому не було байдуже.

Не думаю, що рада директорів санкт-петербурзького клубу керувалася у своїх рішеннях тим, що СКА достатньо багато пропускає. Не думаю і про те, що Мілош Ржига образив когось з керівників клубу. А він, в принципі, може. Уявіть ситуацію: сказав Ржизі хтось щось неприємне після не зовсім впевненої перемоги над "Витязем", а він візьми і відправ одного з ТОПів "армійського" менеджменту на... Ну, ви зрозуміли, я не знаю на скільки букв чехи відправляють, хоча і російською Мілош міг. Як на мене, за час роботи у СКА Ржигу неабияк дістало постійне втручання в його роботу, а воно було - я ВПЕВНЕНИЙ. І яких хокеїстів брати казали, і як потрібно тренувати теж. Саме ось це усестороннє втручання в роботу головного тренера і не дає СКА поки нарешті вийти хоча б у фінал Кубка Гагаріна. Характерна проблема для багатьох клубів.

Поспішили у Пітері. На перший погляд... Я думаю, що насправді усе вирішили до гри з "Витязем". Щось підказує, що про фахівця з Північної Америки у раді директорів уже знали. Якось на диво швидко "Совєтскій спорт" повідомив про "можливість призначення на пост головного тренера СКА людини з-за океану". Щось підказує, що Олександр Медведєв хоче зробити черговий красивий хід. Вочевидь, в СКА має приїхати людина з НХЛ. Почекаємо трохи... Дізнаємось чи так це.

А щодо Мілоша Ржиги... Він не може бути поганим тренером. Він так класно працював у "Спартаку" і "Атланті". А у СКА Ржига завжди був якимось сумним, агресивним, засмиканим. Сталося те, до чого в принципі усе і йшло. Думаю, що в СКА важко буде працювати будь-якому харизматичному тренеру, а тренеру без харизми важко сподіватися на здобуття Кубка Гагаріна. Медведєву і компанії нарешті треба визначитися з пріоритетами. Я не вірю, що навіть маючи в складі Ковальчука і Тарасєнка команді під силу створити щось серйозне без серйозного тренера.

І ще трохи про поспішні рішення - поспішні та незрозумілі рішення, які не принесли користі, а швидше нашкодили. Для чого 2008-го ФХУ звільнила Голубовича? Чому "Сєвєрсталь" минулого сезону вигнала Квартальнова, а ЦСКА - Шуплера?

Цікаво, а чи буде таке ж запитання ставити перед собою керівництво СКА, ну, хоча б за рік після звільнення Ржиги?..

Приємно, що поки нічого подібного немає в "Донбасі". Зрозуміти Юліуса Шуплера та проаналізувати його роботу керівництво донецького клубу таки хоче і намагається робити це. Перші результати колективного втручання ми побачили - пішли Обшут і Піларж, прийшли Перетягін та Коларж. Але таке втручання тільки на користь команді та якості гри у її виконанні. Погоджуєтесь? А от поспішності в діях керівництва "Донбасу" немає. Багато хто закликав: "Звільніть Шуплера!". І продовжує закликати до цього ж і зараз. Зараз! Після того як "Донбас" переміг "Магнітку", "Трактор", "Салават" і "Ак Барс". Мабуть, для багатьох такі перемоги українського клубу це буденність. Для мене ні. Це просто - КОСМОС! Про таке й мріяти боялися ще рік тому.

І не пишіть у коментарях про легіонерів і про гроші. От тут вже точно керівництво нехай приймає рішення, скільки витрачати і кого залучати до команди. Принаймні Федотенка з Понікаровським та Бабчуком Україні показали, і це добре. А інших українців для КХЛ де взяти? Касянчук? Ну? А ще?.. Ті, хто є - Варламов, Квітченко, Люткевич, Матерухін і Доніка, звичайно ж, бійці. Але й вони без легіонерів не потягнули б в КХЛ, та й певні проблеми у наших хлопців з боротьбою за місце в складі є.

Як сказав Олександр Петрович Куликов, - не я, а головний тренер збірної України, зауважте - клуб КХЛ в Донецьку нині не є командою, яка масово може надати ігрову практику на найвищому рівні діючим українським хокеїстам. Маси діючих українських хокеїстів немає. "Донбас" - це проект, який поки повинен працювати на іноземному "пальному". Повинен працювати для того, щоб наші молоді хокеїсти, юніори, бачили перспективу і мали б надію на те, що принаймні один варіант продовження кар`єри вдома у них є. А щодо Шуплера, то сьогодні я хочу сказати йому "Дякую!" за те, що він не побоявся приїхати в Україну і очолити нову команду, в якій усе потрібно починати з початку.Комментарии (0)
Новости партнеров