Спортсмены получат деньги из банка-банкрота через Фонд гарантирования вкладов

Министерство молодежи и спорта объяснило ситуацию по «Радикал Банку»
16 июля 2015г. 17:30
Встреча призеров Европейский Игр у Президента Порошенко. О проблемах с "Радикалом" тогда еще не знали? / АПУ

Спортсмены и тренеры штатных сборных Украины, чьи деньги заблокированы в обанкротившемся «Радикал Банке», в полном объеме получат свои средства через Фонд гарантирования вкладов. Выплаты будут вестись по установленной процедуре на протяжении двух месяцев. В этом уверяет пресс-служба Министерства молодежи и спорта Украины, обнародовавшая в четверг официальную позицию по банкротству «Радикал Банка».

Как сообщал XSPORT.ua, в конце прошлой недели Нацбанк Украины ввел временную администрацию – то есть, фактически, объявил банкротами несколько банков, среди них и «Радикал Банк», который обслуживал Укрсоцобеспечение, финансовый департамент Министерства. В этом банке были счета большинства топ-спортсменов и сборных, и туда же начали выплачивать премии за Европейские Игры.

В официальном релизе идет речь о том, что Нацбанк не проинформировал ни госструктуру «Укрспортобеспечение», ни Министерство о проблеме с банком. В ответ на обвинения в том, почему деньги спортсменов лежали в проблемном банке, Министерство отвечает, что предыдущие 4 года, с ноября 2011го, претензий к «Радикалу» не было, а главное – удовлетворял уровень оперативности, которая очень важна для спортсменов с их поездками, заблаговременными закупками билетов и оплатой проживания. Добавляем от себя – у госбанков с оперативностью дела значительно хуже, поэтому законодательство позволяет госструктурам от Министерств пользоваться услугами частных банков.

В Министерстве уверяют, что приняли все необходимые меры для возвращения денег, провели встречи с временной администрацией банка и попросили возвращать спортсменам деньги в первую очередь.

Кроме того, с июля 2015 года спортсменов перевели на обслуживание в государственный «Ощадбанк» - и оставшиеся части премий за Европейские Игры будут выплачивать туда.

Полный текст релиза смотрите ниже

glavnoe.ua

Шановні колеги!

У відповідь на Ваш інформаційний запит, прес-служба Міністерства молоді та спорту України уповноважені повідомити наступне:

1) 9 липня 2015 р. Національний банк України, дійсно, відніс до категорії неплатоспроможних та ввів тимчасову адміністрацію у ПАТ «РАДИКАЛ БАНК». В той же час, НБУ жодним чином попередньо не інформував державну установу «Укрспортзабезпечення», ні безпосередньо Міністерство про можливі проблеми із цим банком.

2) До цього часу «РАДИКАЛ БАНК» стабільно обслуговував зарплатні картки частини спортсменів та тренерів майже 4 роки, починаючи з листопада 2011 р. Рівень та оперативність надання банківських послуг в цілому їх задовольняла. Однак, ми не можемо повідомити про конкретні суми коштів, які знаходилися на рахунках спортсменів і тренерів, які є приватними особами. Ця інформація є конфіденційною згідно Закону «Про банки та банківську діяльність».

3) Окремо хочемо наголосити на тому, що відповідно до діючого законодавства та наявних рішень судових інстанцій, державні підприємства та установи, які знаходяться в сфері управління Міністерств є самостійними у своїй господарські діяльності. За встановленою практикою ці підприємства, як правило, мають поточні рахунки та працюють з різними банками. Так, наприклад, «Укрспортзабезпечення» має рахунки в «Райффайзен Банку Аваль», «Ощадбанку» та «РАДИКАЛ БАНКУ». При цьому, частина спортсменів і тренерів за власним бажанням взагалі відмовилася обслуговуватися в будь-якому із банків та отримує кошти через касу «Укрспортзабезпечення».

4) Керівництво «Укрспортзабезпечення» та Мінмолодьспорту вживає усіх необхідних заходів для вирішення ситуації, що склалася. Заступниками Міністра було проведено декілька робочих зустрічей із тимчасовою адміністрацією «РАДИКАЛ БАНКУ». До її відома було доведено інформацію про необхідність першочергового повернення коштів українським спортсменам і тренерам. Міністерством також були направлені відповідні офіційні листи.

5) Також заступниками Міністра були проведені зустрічі із колективами штатних збірних команд України. Колективам було роз’яснено ситуацію, підготовлено та надано детальні інструкції про те, яким чином будуть повертатися ці кошти. Їм надається уся необхідна консультаційна допомога. Наголошуємо, що спортсмени і тренери в повному обсязі отримають усі свої гроші за встановленою процедурою через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, протягом двох місяців.

6) Окрім того з липня 2015 р. члени штатних збірних команд України та їх тренери будуть обслуговуватися в «Ощадбанку». Так само через «Ощадбанк» буде виплачено решту преміальних за Європейські ігри.

Рейтинг:
(Голосов: 0)

Комментарии 2

Войти
Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении правил.
3 мая 2018г. 09:10
[ссылка удалена] - Потребительский кредит на 7 лет в сбербанке
100% ФИНАНСОВАЯ ПОМОЩЬ ВСЕМ!
[ссылка удалена] - Взять быстрый займ на киви кошелек
3 мая 2018г. 03:19
Комплексные услуги Seo продвижения
Поисковое продвижение
[ссылка удалена] - реклама в блогах

Анонсы