НХЛ зробила останній крок перед скасуванням сезону

У лізі вже точно не відбудеться половина матчів

Національна хокейна ліга у четвер оголосила про скасування ігор регулярного чемпіонату, які мали відбутися до 14 січня.

"Скасування є необхідним кроком у зв’язку з відсутністю нової колективної угоди між профспілкою гравців НХЛ та НХЛ"
, - йдеться у повідомленні з цього приводу на офіційному сайті ліги.

Таким чином, загалом не відбудеться 625 матчів чемпіонату, що складає 50,8% сезону.

Як відмічають у північноамериканській пресі, це скасування швидше за все є останнім перед тим, як НХЛ прийме рішення не проводити сезон 2012/2013 взагалі. Адже раніше цього місяця повноважний комісар НХЛ Гері Беттмен заявляв, що у регулярному чемпіонаті кожною командою має бути зіграно не менше 48 матчів для того, щоб збереження сезону мало сенс.

"Коли справа дійде то точки, де ми вже не зможемо провести цілісний сезон з репрезентативним календарем, тоді ми його скасуємо. Якщо ви поглянете на історію, то у 94/95 ми, я думаю, зіграли 48 ігор. Я не можу собі уявити сезон з меншою кількістю"
, - наводить слова Беттмена CBC Sports.

У тому сезоні домовитись щодо колективної угоди вдалося 11 січня, перший матч відбувся 20 січня, а Кубок Стенлі вручили 24 червня. У сезоні 2004/2005 розглядалася можливість 28-матчевої регулярки, однак потім чемпіонат був повністю скасований.

Водночас керівник профспілки гравців Дональд Фер заявив, що сторона, яку він представляє, готова відновити переговори у будь-якому місці і у будь-який час, однак очікує, коли і НХЛ буде до цього готова.

За словами заступника Беттмена Білла Дейлі, ліга також готова відновити переговори, однак "за правильних умов".

"Ми не кажемо, що не хочемо зустрічатися, однак ми хочемо знати точно, який буде порядок денний і як вони планують досягнути компромісу"
, - наголосив він.

 Локаут у НХЛ триває з 16 вересня, коли збіг термін дії колективної угоди між лігою та гравцями, а компромісу щодо нової сторонам досягнути не вдається. Головна суперечка між НХЛ та профспілкою гравців розгортається навколо перерозподілу прибутків у лізі на користь власників клубів.

Раніше ліга вже скасусала усі матчі регулярної першості до 30 грудня, а також "Зимову класику" та "Матч всіх зірок".

Добавьте xsport.ua в избранные источники в Google News подписаться

Новости: Хоккей