Результати MotoGP після 3-го раунду

Чемпіонат MotoGP 2023 року розпочався з видовищного Гран-прі Португалії
Франческо Баньяя / Фото: Twitter
Франческо Баньяя (Ducati Lenovo Team) став зіркою вік-енду на Гран-прі Португалії MotoGP, домінувавши від початку і до кінця. Італієць здобув перемогу як у першому в історії Спринті Tissot, так і в недільній гонці.

Grand Prix of the Americas від Red Bull був сповнений несподіванок, приємних і не дуже. За довжину дистанції пелетон зменшився майже на чверть. Багато пілотів, яким пророкували перемогу закінчили це Гран-прі у гравії. Алекс Рінс (LCR Honda Castrol) став героєм дня, який випередив переможця Tissot Sprint Франческо Баньяя (Ducati Lenovo Team), котрий допустив помилку, через серйозний тиск іспанця і зійшов з дистанції.

Рінс був беззаперечним лідером дистанції, ніхто з пілотів не мав чогось щоб йому протиставити. Завдяки своїй майстерності й дрібці вдачі іспанець поїхав з Остіна із найбільшою кількістю балів. Це допомогло йому сенсаційно піднятися з 12-го на 3-тє місце в заліку. Та головна інтрига все ж таки – протистояння двох пілотів Ducati – Франческо Баньяя і Марко Беззекі (Mooney VR46 Racing Ducati). Попри перемогу в суботньому спринті Tissot і повернення на вершину турнірної таблиці, чинний чемпіон не набрав жодного балу у недільній гонці та відстає від Беззекі на 11 пунктів.

Маверік Віньялес (Aprilia Racing) піднявся з 5-го місця в таблиці чемпіонату на 4-е. Попри те, що він фінішував поза очками в спринті Tissot, гонщик Aprilia заробив 13 очок лише за одну гонку, посівши 4-е місце. Жоанн Зарко (Prima Pramac Racing) опустився вниз за підсумками гонок уїк-енду і тепер відстає від Віньялеса лише на 1 очко й посідає 5-е місце, оскільки йому вдалося привезти лише 9 очок з Circuit of the Americas.

Лука Маріні (Mooney VR46 Racing Team) значно покращив свою позицію в чемпіонаті після того, як набрав 23 очки за підсумками уїк-енду, зайнявши 7-е місце в Tissot Sprint і 2-е місце в Гран-прі. Він не тільки завоював свій перший подіум в MotoGP™, але і піднявся з 11-го на 6-е місце в загальному заліку. Фабіо Квартараро (Monster Energy Yamaha MotoGP™) також зробив крок вперед, попри виліт з Tissot Sprint. 13 очок і подіуму вистачило французу, щоб піднятися з 10-го на 7-е місце.

У MotoGP™ все ще є за що боротися і боротьба за лідерство в чемпіонаті все ще триває, оскільки сезон підкидає щось нове на кожному Гран-прі.

Ніхто не може передбачити, як саме розгорнеться боротьба в чемпіонаті, адже багато очок все ще можна розіграти.

Наступний розділ в історії чемпіонату розпочнеться в Херес-де-ла-Фронтера, де Пекко Баньяя буде намагатися повернути контроль над загальним заліком.

Трансляція перегонів наживо на Першому автомобільному 30 квітня о 12:30. Коментатор – Антон Топчій.