Фінляндія – Україна: 5 спогадів про матч

Збірна України успішно розпочала боротьбу на чемпіонаті світу.

Другий матч на чемпіонаті світу національна збірна України виграти не змогла. Чому саме – фахівці незабаром дадуть відповідь на це запитання. Зі свого боку відзначу п’ять речей, які залишаться у пам’яті після цього матчу.

Спогад перший. Справедливий wild-card фінів

Фінляндія отримала wild-card на участь в чемпіонаті світу. Не Росія, не Нігерія, не Канада, не Італія і навіть не Китай. А Фінляндія. Можливо вже тоді фіни підкріплювали свою заявку гарантіями прибуття великої кількості вболівальників. Зараз же можна стверджувати, що свою путівку команда Суомі отримала справедливо. Як за грою, так і за комерційними показниками. На найближчий тиждень Більбао перетворився на фінське місто, а атмосфера на арені так і змушували назвати «Біскайя Арену», скажімо, «Хартволл ареною».

З такою групою підтримки та завдяки помилкам нашої команди фіни легко ловили кураж і закинули кілька лакі-болів. Власне, для фінів чемпіонат саме сьогодні і розпочався. І хоча претендентами на друге місце їх складно назвати, проте і туркам, і домініканцям, і новозеландцям буде непросто розколоти фінський горішок.

fiba.com

Спогад другий. Проблеми з організацією гри

А ось у нашої команди був далеко не найкращий день. За великим рахунком, лише Джетер, Пустозвонов та Зайцев провели матч на своєму хорошому рівні. Залишилися проблеми із нападом, з’явилися нові у захисті. Далеко не завжди працювала під страховка, а в нападі дуже часто наша команда не знала що робити, перебуваючи під постійним тиском фінів.

Наприкінці поєдинку потішили комбінації з виводом на дальні кидки Джетера та Пустозвонова, проте цього явно було замало. Час зробити висновки та виправити помилки у команди є. Головне, щоб ця робота була проведена якомога якісніше.

fiba.com

Спогад третій. Травма Гладиря

Одним із переломних моментів у грі стала травма Сергія Гладиря після вдало виконаної дальньої спроби. Атака українців втратила серйозну бойову одиницю, яка б могла зробити перелом у матчі. Можливо, саме дальніх пострілів Сергія нашій команді забракло в середині третьої чверті, коли фіни зробили вирішальний ривок у матчі.

Хочеться лише вірити, що лікарі збірної зможуть поставити Гладиря на ноги до наступного поєдинку команди. Адже без головного снайпера боротися за перемогу проти Туреччини та Нової Зеландії буде вкрай складно.

Спогад четвертий. Криза центрових

Позиція п’ятого номера називалась до початку чемпіонату чи не головним козирем збірної. Зараз же – після двох матчів – цей постулат можна поставити під сумнів. На початку гри українці багато програвали свій щит, декілька разів не могли забрати м’яч після промахів суперників з лінії штрафних. Та й 6 очок разом з 9 підбираннями на двох – зовсім не ті цифри, які волів би бачити Майк Фрателло від Кирила Натяжка та В’ячеслава Кравцова. Проблема у тому, що попереду матчі з командами, які мають достатньо добре укомплектовану позицію центрового.

fiba.com

Спогад п’ятий. Дебют Михайлюка

А от для Святослава Михайлюка цей матч запам’ятається назавжди. Ще б пак – дебют на чемпіонаті світу у віці 17 років. А тут ще й випускають тебе для того аби переломити гру. Звісно що за наявності здорового Гладиря дебют Михайлюка навряд чи відбувся б. За відведений йому час Святослав запам’ятався ефектним перехопленням з подальшим слем-данком, активною боротьбою біля кошика суперників, кількома невлучними штрафними та аж чотирма фолами. Як для дебюту непогано, проте у наступних матчах кількість помилок потрібно зменшити щонайменше вдвічі: на дебют-то вже їх не спишеш.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.