Вчера 35 9
Сейчас 0 0
Сегодня 25 4
Завтра 31 10
свернуть
развернуть
Вчера 35 9
Сейчас 0 0
Сегодня 25 4
Завтра 31 10
Вчера не было матчей
Вчера не было важных матчей
Сегодня нет матчей
Сегодня нет важных матчей
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Хохфільцен-Ерзурум. Наступна станція — Сочі

Не міг не погодитися на пропозицію вести блог на новому сайті, оскільки знаю, що в розпал сезону потреба вболівальників в інформації постійно велика – а вболівальників збірної України і спортсмени, і тренери дуже шанують і цінують.

Мої вітання всім відвідувачам сайту XSPORT.ua.

Не міг не погодитися на пропозицію вести блог на новому сайті, оскільки знаю, що в розпал сезону потреба вболівальників в інформації постійно велика – а вболівальників збірної України і спортсмени, і тренери дуже шанують і цінують.

Фото автора

Для початку кілька слів хотілося б сказати про перші два місяці олімпійського сезону, які вже минули. Від старту змагального сезону відчуття були дуже позитивні – ми добре знаємо можливості наших дівчат і хлопців, знаємо, якою була підготовка – а вона була справді якісною і добре продуманою. Тому призові місця і перемоги для мене очікувані, і є наслідком спільної роботи.

biathlon.com.ua
'xsport:main.video.player' is not a component

На січень, після перебування спортсменів у горах під великим навантаженням, був запланований певний функціональний спад – з точки зору фізіології абсолютно нормальний і природній. Спад був, але крім того, втрутився фактор, якого ми найбільше боялися – вірусні захворювання. Почалося усе в Обергофі, і продовжилося в Рупольдингу із захворювання Олени Підгрушної, яке потім підхопила Валя Семеренко. Наразі, після переїзду в Туреччину у невизначеному здоровому чи нездоровому стані знаходиться Наталія Бурдига. Та сама історія у чоловіків – хворіли по черзі. Дехто переніс більш-менш легко, як Андрій Дериземля чи Сергій Семенов. Дмитро Підручний приїхав з вірусом ще з Універсіади. Найважче переніс захворювання Артем Прима – відновлення забрало майже півтори тижні. Звичайно, це не могло не вплинути на результати хлопців на січневих етапах Кубку світу, і збір, який чоловіча команда провела після Рупольдинга в Хохфільцені, був насправді дуже необхідний для відновлення функціональних кондицій. Не обійшло недомагання в Хохфільцені й Сергія Седнєва.

Майже два тижні після 5 етапу Кубку світу чоловіча збірна провела в Хохфільцені – я та Віталій Урбанович вели збір тут, тоді як у дівчат процесом керують Григорій Шамрай та Надія Білова. З приводу відміни збору в Отепяя, це Естонія, через брак там снігу – ми не шкодуємо, що так вийшло. Не було б щастя – так нещастя допомогло. Умови в Хохфілцені – дійсно супер. Температура від -2 до +5-+6. Три дні з десяти тренувальних снігове покриття на трасі було жорстким, що, зрозуміла річ, полегшило роботу на лижні і допомагало швидшому відновленню після навантажень. Відомо, що м’який важкий сніг – не помічник в тому стані, в якому перебувала команда. І от м’якою лижня стала лише в останні три дні – тоді, коли це додаткове навантаження було вже зовсім не зайвим.

biathlon.com.ua

І на стрільбищі у Хохфільцені теж було дуже комфортно – перший вітерець з’явився лише у п’ятницю, тобто в кінці другого тижня. До того було безвітряно і спокійно. Це позитив, щоб трохи заспокоїти хлопців, які нанервувалися під час стрільби на етапах Кубку світу. Цей спокій – дуже необхідний для набуття впевненості у своїй стрільбі. При вітрі, звичайно, треба вміти стріляти, треба постійно тренувати таку стрільбу, в екстремальних умовах. Але в цей період, за кілька днів до старту Олімпійських Ігор, відчути впевненість у собі нам потрібно було більше, аніж тренувати майстерність.

В четвер провели функціональне естафетне тренування, яке показало, що підготовка іде згідно з планом.

biathlon.com.ua

Словом, попрацювали з натхненням, і тепер, отримавши позитивний заряд, зустрілися з жіночою збірною в аеропорту Відня і разом перебралися на останній, короткий збір до Туреччини. В принципі, для останнього етапу підготовки і фінального відновлення часу маємо достатньо. Практично вся підготовка, включаючи літню і перший сніг відбулася за планом – не рахуючи погодних примх, таких, які були, скажімо, в Румунії, та хвороб – яких скільки не бережися, повністю уникнути не вдається, особливо коли спортсмени на піку форми.

'xsport:main.video.player' is not a component

Можна подумати, що порушено план переходу в гори (у Туреччину) з рівнини (з Отепяя). Все таки у Хохфільцені висота трохи більше – десь 800 м над рівнем моря, а в Естонії 300. Але треба сказати, що дуже багато команд-наших суперників обрали таку ж схему по висотах.

До речі про стратегію підготовки – наша команда, як і всі інші, намагається не говорити про дати переїздів між зборами та у Сочі в останні дні перед Іграми. От нещодавно спілкувався з одним з тренерів австрійської збірної – навіть у неформальному спілкуванні він не говорить про дати. Причини дві – по-перше, це міркування безпеки, під час пересувань учасників Ігор це актуально. Ну а по-друге, всі вираховують дні до стартів, у кожного своя стратегія, і ділитися з нею ніхто не хоче. Тому коли деякої інформації вам бракуватиме, поставтеся з розумінням.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.