Вчера 15 12
Сейчас 0 0
Сегодня 22 17
Завтра 33 6
свернуть
развернуть
Вчера 15 12
Сейчас 0 0
Сегодня 22 17
Завтра 33 6
Вчера не было матчей
Вчера не было важных матчей
Сегодня нет матчей
Сегодня нет важных матчей
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Міністр говорить

Міністр говорить.

Звичайно, розмови і справи – не одне і те саме. Оцінювати людину за словами – це попса.

Міністр говорить.

Звичайно, розмови і справи – не одне і те саме. Оцінювати людину за словами – це попса. Але оскільки справи, як справило, починаються зі слів, плюс говорити виходить швидше, ніж робити, то цікаво було послухати перші слова нового міністра спорту.

Тим більше, що досі Ігор Жданов про спорт нічого не говорив – просто не було нагоди.

І ще одна причина цього блоку – міністр запросив мене на розмову. Неформальну. Прочитав попередній блог.

Я не планував ніякої писанини з цього приводу. Але оскільки Ігор Олександрович це діло опублікував – мабуть, багатьом цікаво, чого кликали. Це було 5 днів тому – знаю, що затягнув з реакцією. Але, по-перше, на XSPORT були досить насичені деньки, ну а по-друге, цікаво було почекати, що ще скаже міністр, в робочі дні.

Игорь Жданов с Александром Мащенко / Facebook
Игорь Жданов с Александром Мащенко / Facebook
Игорь Жданов с Александром Мащенко / Facebook

Отож, я почув від міністра меседжі. Щоб не засмічувати адміністративними справами голови, пишу тільки ключові.

1. Про себе – Ігор Олександрович розуміє, що в спортивній «матчастині» він слабкий. З молоддю – міністерство ж молоді, окрім того, що спорту – розбирається краще, працював з молодіжними програмами через фонд «Відкрита політика». Але не згоден, що не має управлінського досвіду. За часів роботи в політраді «Нашої України» мав 2000 людей в підпорядкуванні.

2. Про реформу. Ту саму, яка всіх тривожить і яка розділила спортивну громаду на «за» і «проти». Меседж міністра Жданова такий (якщо без завуальованих дипломатизмів): реформа, запропонована Дмитром Булатовим, занадто радикальна. Перекидання грошей з одного бюджету в інший без чіткої системи може закінчитися таненням цих грошей. Цитата: «Не хочу увійти в історію як міністр, який зруйнував систему дитячих спортивних шкіл». Попередній міністр, треба сказати, цим не заморочувався.

3. Про держбюджет на спорт. Гроші дуже сильно ріжуть – уже в законі про бюджет, і не зрозуміло, чи виділятимуть без збоїв прописані гроші. Сума, якої не вистачає – кілька десятків мільйонів гривень. Ігор Жданов обіцяє боротися за бюджет, апелювати до нового міністра фінансів. Аргументи: «країні потрібні позитивні новини і національна гордість – а це зараз дає тільки спорт». І знову про історію: «Не хочу стати міністром, який завалив підготовку до Олімпіади».

4. Меседж про те, що спорт – зокрема, єдиноборства – повинні допомагати армії, теж був. Звучить трохи смішно – в нинішній ситуації це далеко не головна проблема українського спорту… Хоча навряд чи тренери будуть проти на волонтерських, наприклад, засадах організувати курси для військовиків.

5. Про заступників. Поки що всі працюють. І Ніна Уманець, і Ігор Гоцул, і Олена Підгрушна, і всі решта. За словами Ігоря Жданова, він буде дивитися по роботі – не ставатиме ні на чию сторону. Поки що – це вже не від міністра меседж, це інформація – всі зами завантажені роботою значно більше, ніж раніше. Голови у замів пухнуть.

6. Що робити, де брати гроші і якщо реформувати спорт – то як? На ці питання чіткої відповіді немає. Жданов посилено «врубається в тему». 11 грудня буде зустріч з представниками федерацій і з Сергієм Бубкою, який повертається з засідання виконкому МОК. Чи знайдуться там відповіді? Може, відповіді знайдуться. А от гроші…

Ось такі меседжі новий міністр спорту хотів донести. Оцінюйте.

Власні враження:

про місце в історії – тема цікава. Звучить як егоцентризм. З іншого боку, якщо людина думає про те, що залишить після себе – це змушує поважати;

зустрічі у нового міністра були непогані. Наприклад, з екс-міністром спорту Миколою Костенком, з президентом Федерації баскетболу Олександром Волковим. Під час першої спортивної «засідаловки» міністра в президії сиділи Володимир Булатов і Валерій Борзов – важковаговики спортивного істеблішменту. Чи слухав їх міністр, невідомо. Мабуть, аксакали не втратили нагоди вставити 5 копійок;


на Facebook у нового міністра з’явилися спортивні теми – про призові місця біатлоністів, про Наталю Добринську, ну і всяке поточне. Ще одне підтвердження факту, що Ігор Жданов, як аналітик, вміє знаходити, фільтрувати і використовувати інформацію.

І найприємніше: міністр спорту налаштував собі канал XSPORT. Приємного перегляду)

А якщо серйозно, тему чиновників треба закінчувати. Вже нецікаво про слова і піар, будемо чекати справ. А взагалі краще дивитися спорт. Біатлон, гандбол, фінал сезону в настільному тенісі, молодіжний ЧС з хокею, баскетбольна Суперліга – купа всякого цікавого на XSPORT та XSPORT.ua. Як раз і міністр подивиться і почитає)

Комментарии 1

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.
Тимофій
25 декабря 2014г. 23:35
"Ігор Олександрович розуміє, що в спортивній «матчастині» він слабкий" - бляха муха... Міністр спорту (а не лише молоді!!!) розуміє, що в СУТІ ПРЕДМЕТУ він слабкий... Страна дураков, чесне слово! Чергова "говорящяя голова", яка на зустрічах зі спортсменами буде з листочка розказувати їм про їхні ж здобутки.
0 0