матч-центр: Хоккей
Вчера 8 6
Сейчас 0 0
Сегодня 3 1
Завтра 10 7
свернуть
развернуть
Вчера 8 6
Сейчас 0 0
Сегодня 3 1
Завтра 10 7
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

ЧС-2014. День перший. Офтоп передмова

Сьогодні у Мінську стартує 78-й чемпіонат світу з хокею. Про перспективи фаворитів та шанси аутсайдерів сказано немало. Більше хотів би зупинитися на деталях.

Сьогодні у Мінську стартує 78-й чемпіонат світу з хокею. Про перспективи фаворитів та шанси аутсайдерів сказано немало. Більше хотів би зупинитися на деталях.

Неуважні словаки, загублені латвійці

Основним питанням порядку денного останнього перед ігрового дня на чемпіонаті був паспортний контроль, на якому відбулася процедура заявки команд. Власне заявляти всіх гравців зобов’язання не було, адже за дві години до початку матчу можна додати гравця до свого списку.

Для мене найцікавішим питанням було – хто ж «відзначиться» найбільше: забуде паспорти, не вкаже номера гравців тощо. Моя ставка була на росіян. Проте команда Андрія Сафронова (все ж таки заявка команди це його відповідальність) нічим особливим не потішила. Лише традиційна для пострадянських країн невідповідність заявлених номерів паспортів оригіналам.

Латвійці не з'явилися на «заявку» / Фото - Юрій Кириченко

Свій «хай левел» продемонстрували словаки. Здивувало, коли генеральний менеджер команди Отто Сікора підійшов та повідомив, що він неправильно вписав номер Мартіна Рівея. Змусило задуматися, коли пан Сікора повідомив про схожу проблему з Юраєм Валахом. Але коли виявилось, що номер Давіда Скокана теж неправильний, стало навіть смішно. Не витримавши, керівник статистичної служби ІІХФ Енді Екер запропонував пану Сікорі перевірити, чи дійсно саме ці заявлені гравці приїхали до Мінська. Жарт вийшов невдалим – генеральний менеджер заходився дзвонити своїм підлеглим з проханнями все перевірити.

Але куди там Словаччині до команди Латвії. Латвійці на заявку просто… не прийшли. Навіть не знаю, що тут додати. Мій колега з Риги Марекс Жукс зауважив, що його співвітчизники мабуть вирішили чемпіонат не розпочинати і наступного сезону позмагатися в одній групі з Україною.

Мінськ готовой до старту ЧС / Фото - Юрій Кириченко

Проба льоду

Далі пропоную перейти до справ спортивних. Відвідини обох арен хоч і були нетривалими, залишили чимало вражень. Про «Мінськ-Арену» говорити не буду, адже сам бував на цій споруді на першому (справжньому першому, а не офіційно першому) матчі в історії комплексу, коли ХК «Газпром» (не плутати зі «СКА»!!! J ) переміг команду Олександра Лукашенка. А по-друге, глядачі нашого телеканалу знайомі з головною ареною Білорусі за матчами чемпіонату КХЛ.

А от «Чижовка-Арена» для вітчизняного вболівальника фрукт новий. Арена названа на честь району дислокації. Район далеко не центральний: щось середнє між донецьким Текстильником та київською Борщагівкою.

Деякі вважають цю споруду ареною мінської «Юності», деякі – ареною Михайла Захарова (тренер «Юності», екс-наставник збірної України). При чому других абсолютна меншість – власне сам Михайло Михайлович.

Я потрапив на тренування норвежців, які відпрацьовували базові елементи хокею. Тренер команди Рой Йоханссен не виглядав задоволеним, розуміючи, що без кількох лідерів його команді потрібно постаратися, щоб реальний Мінськ-2014 не перетворився на гіпотетичний Донецьк-2015 з першим дивізіоном.

Тренування норвежців / Фото - Юрій Кириченко

До речі, видимість на другій арені чемпіонату дуже хороша. На підтвердження своїх слів додаю фото з останнього ряду трибун. Це зона технічна, туди навіть квитки не продаються, проте видно все.

Видимість відмінна! / Фото - Юрій Кириченко

Кругом одні хокеїсти!

І на останок хотілося б додати, що чим ближче до старту чемпіонату, тим більшою стає концентрація хокеїстів на квадратний метр. В буквальному сенсі!

Мінськ настільки хокейне місто, що до вас просто на вулиці можуть підійти двоє незнайомців у хокейній формі та розповісти про велич спорту. Саме це трапилося із моєю напарницею Констанцією Лещенко.

Приємна компанія / Фото - Юрій Кириченко

Може й собі долучитися до модної тенденції?

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.