матч-центр: Хоккей
Вчера 5 4
Сейчас 0 0
Сегодня 9 6
Завтра 2 1
свернуть
развернуть
Вчера 5 4
Сейчас 0 0
Сегодня 9 6
Завтра 2 1

"Донбас" Назарова

Андрій Назаров та "Донбас" дуже підходять одне одному. Таке враження виникло під час турніру в Нижньому Новгороді.

Андрій Вікторович працював головним тренером у "Тракторі", "Вітязі" та "Сєвєрсталі". Скрізь він досягав певних етапних успіхів, але всюди у нього були і, так би мовити, обмеження у вільності творчого тренерського польоту.

У "Тракторі" він ще як генеральний менеджер клубу довіряв молоді. Він був суворим, але хто сказав що це погано в роботі з молодими спортсменами? В сучасних реаліях швидше навпаки. У тому, чим сьогодні є фактично відроджений "Трактор", значна заслуга і Андрія Назарова.

"Вітязь" не був стовідсотково "назаровською" командою. Наскільки мені відомо, бажання позиціонувати підмосковну команду колективом бійців та хуліганів все ж таки йшло в першу чергу від керівництва та спонсорів. Назарову потрібно було це бажання інтегрувати в свою тренерську концепцію. Зрозуміло, що зважаючи на "таф-гаєвське" минуле самого Андрія Вікторовича, він не міг бути проти хокейних боїв, але справжні побоїща імені "Вітязя" - це не його філософія.

"Сєвєрсталь". Вочевидь, ця команда зразка сезону 2012/2013 років є найбільш близьким за духом проектом головного тренера Назарова. Тут також були "файти", але Череповець бачив і хокей. І хокею явно було більше.

Підсумовуємо: Назаров полюбляє і вміє працювати з молодими, він вміє працювати у найрізноманітніших умовах, він дає результат, він витискає цей результат максимально продуктивно, використовуючи наявні у його команд сильні сторони. На останньому пункті хочеться зробити акцент - ці сильні сторони він ще й вміє знаходити!

Юліус Шуплер привчав нас до, якщо дозволите, романтичного "Донбасу". Тут тобі й яскраві перемоги над грандами, швидкі та разючі контратаки... І такий хокей повинен був виводити команду в плей-оф. Але не вистачило двох очок. Це означає, що Шуплер помилився. Романтика романтикою, але "-2" від зони плей-оф чи "-20" - особливої різниці немає. Особисто мене в роботі Шуплера розчарував не невихід до плей-оф. За живе взяла гра команди в Кубку Надії. Мені не сподобалося, що Шуплер дозволив команді та собі в першу чергу розслабитися. Мабуть, вболівальники та журналісти можуть дозволити собі недооцінювати постсезонний втішний турнір, але головний тренер не має такого права. Все ж таки, цей турнір офіційний, а не товариський, та й кінець кінцем за перемогу в ньому платили непогані призові. Чим не аргумент на користь бажання перемогти після неприємного завершення регулярного чемпіонату?..

На турнірі в Нижньому Андрій Назаров продемонстрував хороший здоровий тренерський, вибачте на слові, пофігізм. Ми не побачили помсти та заруби в фінальному поєдинку проти "Торпедо", ми не почули скарг на надмірну жорсткість в грі "автозаводців", натомість ми побачили тренерські думку та стиль.

Я впевнений, що Андрій Назаров запам`ятав, що зробили "торпедівці" і хто це робив. Але він залишався мужиком від початку та до кінця турніру. Петеріс Скудра не поставив на фінал Хомицького, який "вбив" Федотенка. Мабуть, боявся розплати. Мабуть, ця розплата таки відбулася, але Назаров та його команда не стали забирати боржок у першого зустрічного, і це було, як на мене, благородно.

Після стартової абсолютно провальної гри з "Атлантом" Назаров ні на кого не вішав собак. Спокійно сприйняв поразку, і цим змусив вболівальників задуматися, чи варто особливо перейматися результатом першої передсезонної гри.

Як підтвердив другий матч, він же перший на турнірі проти "Торпедо", перейматися сенсу справді не було. Вміння змінити гру команди за одну добу і, що важливо, в кращу сторону, дорогого вартує. Нехай навіть у міжсезонні.

А як вам хід Назарова з Лацо? Людина пропускає чотири шайби, не ловить майже нічого в протистоянні з "атлантами", але у наступному поєдинку знову виходить зі старту. І це при тому, що Горячевських свій мікроматч звів до нічиєї 1:1! Тонко відчуває душу хокеїста Андрій Назаров, та й з педагогікою все гаразд - ще два штрихи до тренерського портрету нового наставника "Донбаса".

"Ломать - не строить!". З цією перевіреною істиною Андрій Вікторович знайомий і, дуже схоже, погоджується. Він не руйнував зіграні та випробувані часом ланки "Донбасу": Кагарлицький, Робітайл та Кашпар продовжують грати разом, так само як і Дадонов з Недоростом чи, наприклад, Подградські з Вілсоном. Щось міняти Назаров, безумовно, буде, але його повага до напрацювань попередника, чесно кажучи, також підкуповує.

"За Назарова хочеться грати", - це слова Дмитра Кагарлицького. Діма, до речі, один з найприємніших співрозмовників серед гравців у КХЛ. Світла голова, як на майданчику, так і поза ним. Такі слова хокеїста про свого тренера просто так не говорять. А те, що Роман Благий робив у фіналі з "Торпедо", - стелився під шайбу і це у товариській грі, - заяву Кагарлицького підтверджують на ділі.

Я навмисно не загострюю увагу на тому, що відбулося у фіналі Кубка Губернатора. Їм, як кажуть, виграти було ПОТРІБНІШЕ, нехай радіють. А "Донбас" і особливо його вболівальники з нетерпінням чекають "Торпедо" в гості. Не буду поки що заносити в актив Назарову і явно прогресуючу гру "Донбаса" у більшості. По-перше, ще є над чим працювати, а по-друге, думаю, сам Андрій Вікторович був би проти глибинного та й взагалі будь-якого аналізу гри команди на першому турнірі міжсезоння.

Андрій Назаров справжній. І ось чому він та "Донбас" підходять один одному. Під час становлення колективу, який перебуває на шляху до високої мети, інший за природою мислення наставник молодому українському клубу просто не допоміг би. "Донбасу" потрібен молодий і голодний до успіхів тренер, який вміє працювати з молодими та досвідченими гравцями, вміє досягати результату у найрізноманітніших за ступенем складності умовах, вміє знаходити і використовувати сильні сторони в грі своїх команд.

Безумовно Андрія Назарова та його колектив буде за що і покритикувати - сезон довгий, приводи знайдуться. Втім, хочеться побажати, щоб приводів цих було якнайменше. Пишу це абсолютно відверто.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.