матч-центр: Хоккей
Вчера 9 6
Сейчас 0 0
Сегодня 2 1
Завтра 7 3
свернуть
развернуть
Вчера 9 6
Сейчас 0 0
Сегодня 2 1
Завтра 7 3

Наш шанс!

Чемпіонат України з хокею в сезоні-2013/2014 проведуть...

Чемпіонат України з хокею в сезоні-2013/2014 проведуть. В принципі, це було зрозуміло й до вчорашньої зустрічі власників та представників українських клубів у Києві з керівництвом ПХЛ і ФХУ. Основне питання, яке нині потрібно вирішити - ЯКИМ буде цей турнір?

Питання майбутнього вітчизняного чемпіонату давно "просилося" до нашого з Вами обговорення. Тепер, отримавши певну інформацію про плани наших функціонерів, ми можемо поділитися більш предметними думками.

Для початку аргументую тезу про те, що чемпіонат провели б у будь-якому разі.

Так от, ФХУ без власної домашньої ліги не змогла б делегувати збірні на турніри під егідою IIHF, тобто, на чемпіонати світу. Згідно зі статутом міжнародної федерації, обов`язковим критичним мінімумом для національних асоціацій є власний чемпіонат на 4 команди з календарем на не менше, аніж 15 матчів за сезон для кожного учасника. Колега Юра Кириченко як фахівець з цього питання, можливо, ще щось додасть у коментарях стосовно нюансів статуту IIHF. Але приблизно усе виглядає саме так.

Зрозуміло, що ми не Туреччина чи Іспанія, де клубні команди грають дуже мало поєдинків за сезон. У порівнянні багатьма країнами, які відсилають свої збірні на чемпіонати світу, наша ліга мала і матиме набагато серйозніше навантажений календар змагань. Хоча нещодавно я чув про варіант чемпіонату України, в якому грав би "Білий Барс" та аматорські клуби. Благо, з аматорським хокеєм у нас усе гаразд - команди знайшлися б. Втім, це утопія, правильніше навіть сказати - нісенітниця...

Незважаючи на усі проблеми, що їх ми переживаємо разом з більшістю клубів практично щосезону, з року в рік чемпіонати у нас проводяться, і доводяться до кінця. Як саме усе відбувається - інше питання. Але я б не став звинувачувати в усіх бідах тільки ФХУ чи ПХЛ. Клуби також подекуди винні: невиконання фінансових зобов`язань, невміння правильно розпланувати бюджет на сезон, ну і т.д. Ви самі все добре знаєте.

Тепер у нас новий - черговий - шанс розпочати все спочатку, спробувати нарешті зробити усе правильно.

Я повністю підтримую ідею омолодження чемпіонату України. Хіба що, підняв би граничну планку для так званих "молодих" з 23-х до 25-ти років. Втім, поки ніякої конкретики щодо вікових обмежень та кількості дозволених "старших" гравців немає. Тривають обговорення, тому ми з Вами можемо тільки чекати і вигадувати свої варіанти регламентних норм. Норм, які б допомогли нашому чемпіонату.

Молодим потрібно давати дорогу. У нас їх небагато? Так. Але ж ніхто не говорить, що вони мають бути обов`язково українцями. В перші роки становлення будь-якої ліги легіонери будуть невід`ємною частиною процесу. Тим більше, в наших реаліях, коли через тривалий застій ми втратили дуже багато в сфері виховання своєї хокейної молоді. Втім, наголошую на цьому, депресивності нашому чемпіонату додавав як раз той факт, що більшість легіонерів у нас були віковими! І взагалі незрозуміло, чому багато клубів, які скаржилися на фінансовий стан, перед чемпіонатом набирали купу недешевих легіонерів, а потім не знали, як позбутися цього тягаря. Нелогічних речей в другому сезоні ПХЛ було чимало...

Що маємо зараз, які клуби готові грати в чемпіонаті у новому сезоні?

Стабільні: "Білий Барс" та "Компаньйон". Шкода, що "Донбас" вивів свою команду з числа учасників турніру - одним острівцем клубної стабільності стане менше. Але факт закріплення статусу фарм-клубу за "Білим Барсом" говорить про те, що в Донецьку розривати стосунки з української першістю не збираються.

Проблемні: "Сокіл", "Леви", "Динамо". Надзвичайно знакові команди для своїх регіонів. "Сокіл" та "Динамо" - це взагалі історія, наші хокейні бренди. Дуже хочеться, щоб задеклароване ними бажання грати у чемпіонаті було підкріплене правильними організаторськими кроками.

Нові та невідомі: можливо, з`являться аж дві команди у Вінниці плюс колектив з Івано-Франківська начебто може встати на професіональні рейки. Тут без коментарів. Принаймні, такий запал вінничан тішить, але ж про "Гайдамаків" та їхню сумну історію ми ще не забули, тому... Тепер оцінку даватимемо тільки по факту!

Безнадійний (?): "Беркут". Невже історія зі зняттям з чемпіонату була майстерно розіграною самими "беркутівцями", аби відволікти увагу від головної проблеми - неможливості розрахуватися з гравцями та працівниками клубу? Дуже ймовірно, адже "Беркут" не прислав нікого на згадану зустріч представників клубів. Про можливий вступ до лав білоруської "Екстраліги" ображених на ПХЛ киян уже й не згадує ніхто. Затихло все...

Наскільки мені відомо, в "Беркуті" зараз не відбувається буквально НІЧОГО. Клуб припинив будь-яку активність. Нібито співробітники "у відпустці", але скільки ще вони перебуватимуть там? Офіс клубу зачинений, працівників навіть попросили забрати звідти особисті речі. Зі слів Сергія Климентьєва, керівництво "Беркута" пообіцяло з усіма розрахуватися. Є інформація, що деякі "беркути" уже отримали борги за 2012-й рік. Адміністративні працівники київського клубу без зарплати з листопада! Дуже шкода, симпатичний проект був. Хоча ні, не будемо ставити крапку в історії "Беркута". Давайте вірити, що все знову буде добре...

Підбиваємо підсумки.

Наш чемпіонат живий і буде жити. Але його потрібно реанімувати вливанням молодої крові. Буде боляче, буде важко, буде, якщо дозволите, ломка. Але щоб вижити та розвиватися, необхідно іти на цей крок. До того ж, як на мене, критики омолодження української першості трішки перебільшують із складністю такого кроку.

Можливо, клубам варто якось домовитися і працевлаштувати в першу чергу саме наших "вікових" гравців. Якщо буде так, критики зможуть спати спокійно - досвідчені хокеїсти-українці будуть передавати свій досвід, продовжуючи кар`єри на Батьківщині. Якщо з грошима усе буде гаразд, то, за великим рахунком, головними складностями перед сезоном стануть: правильне планування, розробка стратегії турніру колективом однодумців, власне, створення цього колективу. Не потрібно боятися відчуття певної штучності, яке обов`язково виникає при створенні, скажемо прямо, тепличних умов для розвитку хокею.

Нам потрібен порядок та довготривала стратегія розвитку. Нині наш хокей - дитина, яку необхідно поставити на ноги. Дітям до певного віку не дозволяють приймати самостійні рішення. Навпаки, їх направляють, ставлять в певні рамки. Зараз нам потрібні ці рамки, обмеження та суворі норми. Без них український клубний хокей ніколи не стане на ноги. Сподіваюся, що перед наступним сезоном клуби спільно з ФХУ та ПХЛ зможуть виступити єдиним фронтом.

Дуже вже не хочеться ще за рік знову писати про

"новий - черговий - шанс розпочати все зпочатку, спробувати нарешті зробити усе правильно"...

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.