матч-центр: Хоккей
Вчера 8 6
Сейчас 0 0
Сегодня 3 1
Завтра 10 7
свернуть
развернуть
Вчера 8 6
Сейчас 0 0
Сегодня 3 1
Завтра 10 7
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Розлучення по-українськи

Федерація хокею України не зраджує собі, продовжуючи за традицією міняти тренерів в національній команді, як рукавички. Днями президент ФХУ Анатолій Брезвін оголосив про призупинення діючого контракту з Олександром Куліковим.

Федерація хокею України не зраджує собі, продовжуючи за традицією міняти тренерів в національній команді, як рукавички. Днями президент ФХУ Анатолій Брезвін оголосив про призупинення діючого контракту з Олександром Куліковим, який навесні виграв домашній чемпіонат світу в групі "B" першого дивізіону, випередивши в боротьбі за перше місце збірну Польщі під керівництвом зіркового тандему Биков - Захаркін. Отже, тренерська лихоманка в збірній України триває... У нас буде сьомий наставник за шість останніх років!

Таких змін на тренерському містку немає в жодній збірній світу, але пишатися тут нічим. Пошук ідеального коуча для України триває з 2007 року, коли наша команда покинула найвищий дивізіон. Потім на вахту по черзі заступали Володимир Голубович, Олександр Сеуканд, Михайло Захаров, Дейв Льюїс, Анатолій Хоменко. Кожен працював у збірній по одному сезону, але головна команда країни з кожним роком лише втрачала свої позиції в світовому рейтингу, опинившись в решті-решт у третьому за рангом дивізіоні... Нарешті, з вибором Олександра Кулікова ФХУ потрапила в точку. Праця і фарт Олександра Петровича подарували нам позитивні емоції, бо вперше з 2007 року поставлене федерацією завдання на сезон було виконане. У зв`язку з цим заява Брезвіна про розлучення з Куліковим прозвучала, як грім серед ясного неба. Тим більше, що контракт з 58-річним спеціалістом повинен був діяти ще два роки.

Отже, який мотив колоритного розставання з Куліковим?

Версія №1

Непотрапляння на Олімпіаду

Ті, хто знає ситуацію в українському хокеї зсередини, а також пам`ятає, яким складом (без провідних виконавців) відправилися на олімпійську кваліфікацію до Данії тренер та його підопічні, камінь у город Кулікова ніколи не кинуть.

Версія №2

Самовідвід

Може, Олександр Петрович сам узяв самовідвід, бо не захотів поєднувати роботу у збірній і своєму новому клубі "Білому Барсі"? Теж ні. За визнанням самого фахівця, він не збирався йти зі своєї посади у збірній і дуже засмутився, що з ним перервали співпрацю.

Версія №3

Конфлікт

Конфлікт між гравцями і тренером? Знаю, що декілька гравців-лідерів збірної України не в захваті від роботи з Куліковим, але відкрито в "контри" з тренером ніхто не вступав, демонструючи свій професіоналізм. Але у цю версію я відмовляюсь вірити.

Версія №4

Спеціаліст з ім`ям

Можливо, ФХУ потрібен більш рейтинговий тренер зі світовим ім`ям? Адже ж працював вже в Україні триразовий володар Кубка Стенлі канадець Дейв Льюїс (у 2011-му). Втім, якщо серед кандидатів розглядається фігура Андрія Назарова, який пограв в НХЛ (12 років) і на тренерському містку "розкрутив" в КХЛ бренди "Трактора", "Витязя" і "Сєвєрсталі", то логіку зрозуміти можна. Назаров - наймолодший і багатообіцяючий тренер КХЛ, в його роботі помітне зростання. До того ж під його наглядом гратимуть півтора десятка українців у "Донбасі" та "Молодій Гвардії". Та й президент "Донбасу" Борис Колесніков ніби як не проти поєднання посад Андрієм Назаровим. Загалом, версій можна нафантазувати безліч, але істину в ФХУ не розкрили. Єдине, на чому акцентував увагу пан Брезвін, так це на оперативному пошуку нового наставника для збірної України, підкресливши, що пріоритет буде відданий українському фахівцю, хоча і не виключив запрошення іноземця.

Інтуїція підказує, що кандидатом номер один серед українців є Олександр Годинюк. Як і Назаров - молодий, відомий, прогресуючий, з певним досвідом і знаннями НХЛ. Не сумніваюся, що прихід Годинюка до збірної України - справа часу, але ж з Куліковим якось негарно вийшло. Яка тренерська планка у Олександра Петровича, ми так і не дізнаємося... Хоча саме він приніс результат, освіживши склад національної збірної групою зеленої молоді. При цьому Куліков так і не дочекався посилення складу за рахунок натуралізації іноземців. Так само, як і його попередники:

Володимир ГОЛУБОВИЧ

(головний тренер збірної України в сезоні-2007/08)

- Після 20-річного застою український хокей тільки починає відновлюватися, а поки підживлення немає, можна на 5 років закрити проблему кадрів за рахунок етнічних українців, які живуть у Росії чи у Північній Америці. Думаю, ФХУ потрібно попрацювати в питанні про повернення в збірну росіян з українським корінням. Адже у нас дійсно великий провал у дитячому та молодіжному хокеї.

(24.04.2008)

Олександр СЕУКАНД

(головний тренер збірної України в сезоні-2008/09)

- ФХУ потрібно активніше працювати в питанні залучення до збірної росіян з українським корінням. Було б чудово запросити під наші знамена "росіянина" Єгора Шастіна або "швейцарця" Віталія Лахматова, повернути додому інших вихідців з України. Є й інший шлях посилення команди... Взяти, приміром, тих же італійців, британців або голландців, які не погордували натуралізувати групу хокеїстів зі США і Канади. Ті ж білоруси не посоромилися асимілювати гравців з російської глибинки.

(23.04.2009)

Михайло ЗАХАРОВ

(головний тренер збірної України в сезоні-2008/09)

- Натуралізація легіонерів? Чому ні? У тій же Білорусі виступає 6-7 гравців з Росії, австрійці також залучили 3-4 іноземці з Північної Америки, таким же шляхом пішов і Казахстан. Зазначу, що у нас завдання одне - щоб збірна України виступала у найвищому дивізіоні, а якими шляхами цього досягнути - не важливо.

(29.04.2010)

Дейв ЛЬЮЇС

(головний тренер збірної України в сезоні-2010/11)

- У мене часто запитували, чи варто Україні натуралізувати хокеїстів? Але це тривалий процес - гравець як мінімум повинен певний час пограти тут, отримати паспорт. Це те, як я бачу це питання. Але я б вважав за краще бачити в команді саме українських хокеїстів, які пройшли через систему підготовки.

(26.04.2011)

Анатолій ХОМЕНКО

(головний тренер збірної України в сезоні-2011/12)

- Не секрет, що багато збірних працюють в напрямку посилення складу за рахунок натуралізації хокеїстів, і ми не виняток. Зараз нами ведеться активна робота з відновлення українського громадянства харківському "білорусу" Єгору Єгорову. З іншими кандидатами процес повернення на Батьківщину більш тривалий.

(21.12.2011)

Олександр КУЛІКОВ

(головний тренер збірної України в сезоні-2012/13)

- У нас є низька гравців, які грають в Україні другий сезон. Обговоримо цей список разом із Анатолієм Брезвіним. Будемо вирішувати, хто може реально погодитись змінити громадянство. Нас цікавить 4-5 хокеїстів. І не в 35 чи 37 років, а у такому хокейного віці, коли ще можна пограти за збірну мінімум 5-7 років і допомогти команді.

(01.03.2013)

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.