матч-центр: Хоккей
Вчера 2 1
Сейчас 0 0
Сегодня 6 3
Завтра 6 4
свернуть
развернуть
Вчера 2 1
Сейчас 0 0
Сегодня 6 3
Завтра 6 4

Сльози Ржиги

Рада директорів СКА звільнила Мілоша Ржигу. Інколи дивуєшся, як легко люди приймають певні рішення.

Рада директорів СКА звільнила Мілоша Ржигу. Інколи дивуєшся, як легко люди приймають певні рішення. Як кажуть, нам би ваші проблеми! Команда виходить в лідери конференції і всього чемпіонату, "армійці" не знають собі рівних за кількістю закинутих шайб

(СКА першим з усіх кхлівських колективів подолав позначку 100 голів)
, вболівальники постійно вщерть заповнюють трибуни домашньої арени, а вони беруть і виганяють головного тренера... До речі, він плакав, коли йшов з "Льодового палацу" після цієї звістки. Це важливо, адже означає, що йому не було байдуже.

Не думаю, що рада директорів санкт-петербурзького клубу керувалася у своїх рішеннях тим, що СКА достатньо багато пропускає. Не думаю і про те, що Мілош Ржига образив когось з керівників клубу. А він, в принципі, може. Уявіть ситуацію: сказав Ржизі хтось щось неприємне після не зовсім впевненої перемоги над "Витязем", а він візьми і відправ одного з ТОПів "армійського" менеджменту на... Ну, ви зрозуміли, я не знаю на скільки букв чехи відправляють, хоча і російською Мілош міг. Як на мене, за час роботи у СКА Ржигу неабияк дістало постійне втручання в його роботу, а воно було - я ВПЕВНЕНИЙ. І яких хокеїстів брати казали, і як потрібно тренувати теж. Саме ось це усестороннє втручання в роботу головного тренера і не дає СКА поки нарешті вийти хоча б у фінал Кубка Гагаріна. Характерна проблема для багатьох клубів.

Поспішили у Пітері. На перший погляд... Я думаю, що насправді усе вирішили до гри з "Витязем". Щось підказує, що про фахівця з Північної Америки у раді директорів уже знали. Якось на диво швидко "Совєтскій спорт" повідомив про "можливість призначення на пост головного тренера СКА людини з-за океану". Щось підказує, що Олександр Медведєв хоче зробити черговий красивий хід. Вочевидь, в СКА має приїхати людина з НХЛ. Почекаємо трохи... Дізнаємось чи так це.

А щодо Мілоша Ржиги... Він не може бути поганим тренером. Він так класно працював у "Спартаку" і "Атланті". А у СКА Ржига завжди був якимось сумним, агресивним, засмиканим. Сталося те, до чого в принципі усе і йшло. Думаю, що в СКА важко буде працювати будь-якому харизматичному тренеру, а тренеру без харизми важко сподіватися на здобуття Кубка Гагаріна. Медведєву і компанії нарешті треба визначитися з пріоритетами. Я не вірю, що навіть маючи в складі Ковальчука і Тарасєнка команді під силу створити щось серйозне без серйозного тренера.

І ще трохи про поспішні рішення - поспішні та незрозумілі рішення, які не принесли користі, а швидше нашкодили. Для чого 2008-го ФХУ звільнила Голубовича? Чому "Сєвєрсталь" минулого сезону вигнала Квартальнова, а ЦСКА - Шуплера?

Цікаво, а чи буде таке ж запитання ставити перед собою керівництво СКА, ну, хоча б за рік після звільнення Ржиги?..

Приємно, що поки нічого подібного немає в "Донбасі". Зрозуміти Юліуса Шуплера та проаналізувати його роботу керівництво донецького клубу таки хоче і намагається робити це. Перші результати колективного втручання ми побачили - пішли Обшут і Піларж, прийшли Перетягін та Коларж. Але таке втручання тільки на користь команді та якості гри у її виконанні. Погоджуєтесь? А от поспішності в діях керівництва "Донбасу" немає. Багато хто закликав: "Звільніть Шуплера!". І продовжує закликати до цього ж і зараз. Зараз! Після того як "Донбас" переміг "Магнітку", "Трактор", "Салават" і "Ак Барс". Мабуть, для багатьох такі перемоги українського клубу це буденність. Для мене ні. Це просто - КОСМОС! Про таке й мріяти боялися ще рік тому.

І не пишіть у коментарях про легіонерів і про гроші. От тут вже точно керівництво нехай приймає рішення, скільки витрачати і кого залучати до команди. Принаймні Федотенка з Понікаровським та Бабчуком Україні показали, і це добре. А інших українців для КХЛ де взяти? Касянчук? Ну? А ще?.. Ті, хто є - Варламов, Квітченко, Люткевич, Матерухін і Доніка, звичайно ж, бійці. Але й вони без легіонерів не потягнули б в КХЛ, та й певні проблеми у наших хлопців з боротьбою за місце в складі є.

Як сказав Олександр Петрович Куликов, - не я, а головний тренер збірної України, зауважте - клуб КХЛ в Донецьку нині не є командою, яка масово може надати ігрову практику на найвищому рівні діючим українським хокеїстам. Маси діючих українських хокеїстів немає. "Донбас" - це проект, який поки повинен працювати на іноземному "пальному". Повинен працювати для того, щоб наші молоді хокеїсти, юніори, бачили перспективу і мали б надію на те, що принаймні один варіант продовження кар`єри вдома у них є. А щодо Шуплера, то сьогодні я хочу сказати йому "Дякую!" за те, що він не побоявся приїхати в Україну і очолити нову команду, в якій усе потрібно починати з початку.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.