матч-центр: Хоккей
Вчера 6 4
Сейчас 0 0
Сегодня 2 2
Завтра 8 4
свернуть
развернуть
Вчера 6 4
Сейчас 0 0
Сегодня 2 2
Завтра 8 4

«Умом Россию не понять…»

Слова відомого російського поета Фьодора Тютчєва неодноразово спливали у пам'яті, стежачи за підготовкою збірної Росії до Олімпійських Ігор в Сочі.

Слова відомого російського поета Фьодора Тютчєва неодноразово спливали у пам'яті, стежачи за підготовкою збірної Росії до Олімпійських Ігор в Сочі. До домашніх Ігор, де від Росії іншого результату, окрім перемоги ніхто не чекає і навряд чи хтось зрозуміє. Принаймні, серед пересічних російських вболівальників.

27 червня 2011 року Зінетула Хайдарович Білялетдінов, на той момент, без сумніву, найкращий тренер Росії, був призначений на роль Месії. Було поставлене конкретне і чітке завдання – сочинське золото! Задля цього були створені усі умови, будь-які забаганки тренерського штабу миттєво виконувалося.

REUTERS/Mikhail Klimentyev/RIA Novosti/Pool

Менше, ніж за рік, команда виграла чемпіонат світу, показавши дуже солідний рівень хокею. І ніби то все йшло за наміченим стратегічним планом награвання команди крок за кроком якраз на Ігри в Сочі. Але… Що сталося після цього, особисто для мене є таємницею за сімома печатками. Провал на ЧС-2013 – принизлива поразка від французів у групі, а потім і просто ганебна декласація від США 3:8 – це ще були лише квіточки… Час доспівання ягідок настав вже безпосередньо в олімпійський сезон.

Те, що на провальному ЧС було сприйняте, як "сущее недоразумение", після кількох гучних ляпасів вже на стартових етапах Єврохокейтуру, особливо сочинському "Кубку Пєрвого канала", стало виглядати вже дуже загрозливо. Ситуація, складалося враження, почала виходити з-під контролю тренерського штабу. Обрисів російської Dream Team не було помітно навіть близько. А головне – поведінка Зінетули Білялетдінова свідчила про те, що все йде далеко не за планом.

І почалося одвічне ще радянське "разброд и шатание". Одразу оголосили про обрізання квоти для гравців з КХЛ, а запланований термін відряджень за океан був терміново збільшений вдвічі. По суті, будівництво команди, на яке закладали фактично три роки, почалося з рівного місця лише за два місяці до початку Ігор. Навіть менше, враховуючи, що дедлайн остаточної заявки, навіть попри титанічні зусилля керівництва ФХР, вдалося відкласти лише до 7 січня. Саме тоді "шатание" перейшло з загальної площини роздумів, прогнозів, думок в цілком конкретну і реальну після оголошення "списку 25".

Ну, а тепер по пунктах щодо тих речей, які мене особисто дивують і викликають нерозуміння:

- Бобровський. Питань до його рівня ніяких немає. Більше того, вважаю це правильним кадровим рішенням. Не розумію лише, чому за 2,5 роки перебування Білялетдінова на тренерському містку Боб зіграв лише в одному матчі? Чому не викликали Бобровського на ЧС-2013 після феєричного сезону, коли він першим серед російських воротарів отримав найпочесніший індивідуальний трофей "Везіна Трофі"? У підсумку, в Бобровського перед Сочі було в активі «аж» два поєдинки за збірну Росії, з них один – "товарняк" з Італією 2010 року, коли командою ще керував тандем Биков-Захаркін

- Єрьомєнко. Одразу було зрозуміло, що з КХЛ на Олімпіаду поїде лише один воротар. І боротьба велася між Баруліним та Кошечкіним. Два роки тренерський штаб вперто не помічав Єрьомєнка, далеко не в останню чергу завдяки фантастичній грі якого "Динамо" двічі поспіль виграло Кубок. Чому лише в олімпійський сезон йому надали шанс? Він що, в попередніх сезонах грав гірше? Чи Білялетдінову "допомогли" побачити олімпійські перспективи Єрьомєнка?!

- Сьомін. Історія схожа за своїм закінченням на попередню. 15 січня на прес-конференції Зінетула Білялетдінов, пояснюючи своє рішення не включати в склад Сьоміна, говорить: "Мы внимательно следили за Сашей Семиным. Сам дважды летал смотреть за его игрой, наши заокеанские скауты тоже за ним наблюдали. Мы пришли к мнению, что на сегодняшний день он не проходит в состав, поскольку играл не так, как мы хотели бы". Одразу після цього пішли чутки, що відсутність Сьоміна у складі викликала негативну реакцію у Овєчкіна та Малкіна. Через кілька днів зазнав травми Сєргєй Соін і його у складі замінив… Александр Сьомін. Питання: невже за ці дні Сьомін почав демонструвати такий фантастичний рівень гри, що одразу почав відповідати рівню збірної? Чому замість "руйнівника" Соіна запрошений чистий "ігровик" Сьомін? Чому так різко змінилася позиція тренерського штабу?

- Мозякін, Заріпов. Парадокс, але факт: два найкращі російські бомбардири чемпіонату КХЛ поза ростером своєї збірної. Згоден, що в загальну систему обережного, захисного хокею, який пропагує Зінетула Білялетдінов, ці гравці не зовсім вписуються. Це класичні one-way forwards. Але навіть побіжний аналіз групи чітко говорив, що зі Словаччиною та Словенією господарі просто змушені будуть грати першим номером. Чому в матчах проти аутсайдерів не використати цих бомбардирів замість "чекерів"?! А потім, ну якщо ніяк вже тренерський штаб не бачить їх у складі у матчах проти серйозних суперників, залишити Мозякіна та Заріпова поза заявкою на поєдинки з грандами. У ростері 25 гравців, а в заявці на матч 22. Є ж можливість для маневру!

- Третя ланка: Кульомін - Анісімов - Тарасєнко. Певною мірою, продовження попереднього пункту. Питання просте: сумарно 0 очок у нападників цієї ланки після закінчення 3 матчів, 2 з яких проти аутсайдерів… У них інші функції, і ця ланка була насамперед сформована для стримування?! ОК, але заради цікавості подивіться показники результативності у ланки з цими ж функціями у збірної США проти тих самих суперників і відчуйте різницю!

- лідери: тут питання просте: чому Малкін, Овєчкін і Радулов у збірній Росії - це лише бліда тінь Малкіна, Овєчкіна і Радулова у клубі? Де та результативність, на яку від них очікували?

- Бєлоусов: чому потреба ще одного фахівця до тренерського штабу збірної Росії виникло буквально за 2 місяці до старту Ігор? Де та реалізація більшості, за яку відповідає в команді Бєлоусов?! Часу не вистачило награти якісь схеми?! Тоді дивись перше питання цього пункту...

REUTERS/Grigory Dukor

При бажанні можна навести ще чимало подібних, незрозумілих для мене речей, які відбуваються у таборі збірної Росії. Але, думаю, і цього достатньо. В будь-якому випадку час розставить все по своїх місцях.

У вівторок починаються матчі на вибування, і ми дізнаємося перших невдах. Наостанок, висловлю свою думку щодо того, хто найбільше сподобався за матчами на груповій стадії. США і Фінляндія. Лише за ними Канада і Швеція. Але зараз починається інший хокей, і цікаво буде дивитися, як розгортатимуться події. Насолоджуйтеся цим фантастичним святом!

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.