Сьогодні 1
Завтра 3

Холодний душ для Динамо, перша перемога Шищенка та кінець боротьби за золото

Головні підсумки 23 туру УПЛ

З суботи по понеділок відбулося сім з восьми матчів 23-го туру УПЛ, у якому знову було багато забитих м'ячів та кілька несподіваних результатів.

Рівненський Верес здобув свою найбільшу перемогу в сезоні, Полісся вперше виграло у 2024-му році, столичне Динамо сенсаційно втратило очки у матчі з новачком елітного дивізіону, а Кривбас не зумів обіграти Ворсклу та підібратися ближче до конкурента у боротьбі.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

Верес - Оболонь 3:0

У домашньому матчі проти київської Оболоні Верес був фаворитом, але те, що зустріч двох борців за виживання завершиться розгромом, було справжньою несподіванкою. Господарі вирішили долю зустрічі вже в перші півгодини: спочатку Янаков реалізував пенальті, який сам і заробив, а потім Гайдучик замкнув флангову передачу Кучерова. Повернення пивоварів у гру за таким сценарієм було практично неможливим, а на останніх хвилинах поєдинку команду Валерія Іващенка добив гол Яго Сікейри.

Перемога над прямим конкурентом дозволила Вересу піднятися з 15-го місця на 13-те, проте відрив від зони прямого вильоту все ще дуже невеликий – лише два очки. Оболонь тепер 14-та, і від повернення до Першої ліги її відокремлює одне очко переваги над Металістом 1925.

Чорноморець - Олександрія 3:2

Матч, у якому Олександрія спочатку створила собі проблеми, а потім героїчно намагалася їх вирішити, і майже вийшло. І якщо гол Бойчука на десятій хвилині ще не став трагедією для підопічних Руслана Ротаня, то видалення Мігеля Кампоса на 17-й, разом з яким він привіз пенальті, вже було схоже на вирок. Путря реалізував 11-метровий удар, а ближче до кінця першого тайму Єрмаков довів рахунок до розгромного і здавалося, що поєдинок можна закінчувати.

Але на честь гостей вони зуміли повернутися в гру навіть у такій безнадійній ситуації. Ще до перерви один м'яч відіграв Шулянський, а на початку другої половини гри Бєляєв скоротив відставання своєї команди до мінімального. Після такого холодного душу Чорноморець почав діяти набагато обережніше, і таки не дозволив статися сенсації, проте Олександрію все ж таки варто похвалити за боротьбу до кінця.

Колос - Металіст 1925 1:1

Матч, який набагато більше потрібен був гостям, розпочався за сценарієм Колоса, який вийшов уперед уже до середини першого тайму. Такий розвиток подій дозволяв підопічним Ярослава Вишняка засушити гру та утримати мінімальну перевагу, і вони загалом непогано справлялися з цим завданням, але на допомогу харків'янам прийшов чудовий дальній удар Борячука на старті другої половини гри. У підсумку 1:1, Колос не перемагає вже п'ять матчів поспіль, а Металіст 1925 – 11, але друге очко у весняній частині сезону все ж таки трохи наблизило його до зони перехідних матчів.

Шахтар - Рух 3:1

Сюжет центрального матчу туру був дуже схожий на той, що склався у поєдинках Верес - Оболонь та Чорноморець - Олександрія. Два швидкі голи фаворита, у цьому випадку у виконанні Бондаренка, практично зняли питання про переможця протистояння та звели шанси суперника до мінімуму.

Рух, на відміну Оболоні, ще до перерви повернувся в гру завдяки шедевру у виконанні Таллеса, що дало надію на інтригу. Але на більше підопічних Віталія Пономарьова не вистачило, а ближче до закінчення зустрічі крапку у матчі поставив Зубков. Перемога гірників зробила їх ще на один крок ближче до чемпіонства, а Рух дав шанс Полісся знову помріяти про п'яте місце, так що вся боротьба за останню єврокубкову путівку ще попереду.

Минай - Полісся 2:3

Знаючи результат матчу Руху, житомирське Полісся було просто зобов'язане обігравати у виїзному поєдинку Минай, і команда Сергія Шищенка це зробила, здобувши свою першу перемогу на рік. До середини другого тайму все складалося для гостей максимально легко: вовки вели 3:0 завдяки дублю улюбленця Фабриціо Романо Луїфера Ернандеса та голу Мустафаєва, але потім підопічні Желько Любеновича все ж таки показали зуби. Два м'ячі Устименка подарували вболівальникам спекотне закінчення цього поєдинку, але очки закарпатського клубу не принесли.

Таким чином Полісся скоротило відставання від Руху до трьох балів, і наступного туру львів'яни грають з Кривбасом, тоді як новачок УПЛ прийматиме Колос. Минай, як і раніше, останній, але відставання від зони перехідних матчів тепер уже становить чотири очки.

Динамо - ЛНЗ 1:1

Після двох впевнених перемог над Ворсклою (5:1) і Зорею (3:0) для київського Динамо, який набрав непогану форму, нічого не віщувало біди і в домашньому матчі проти новачка елітного дивізіону ЛНЗ, проте футбол далеко не завжди буває логічним і закономірним. У першому таймі команда Олександра Шовковського просто не давала супернику підняти голови та могла забивати набагато більше, ніж один гол у виконанні Ярмоленка.

Але потім трапилася фатальна помилка Нещерета, що дозволила гостям зрівняти рахунок після першого підходу до воріт, а в другому таймі черкаський клуб якісно закрився в обороні і не дозволив фавориту створити практично нічого. Для ЛНЗ, з турнірної точки зору, це очко нічого не означає, а ось Динамо за дев'ять ігор до кінця сезону відпустило Шахтар уже на чотири очки, що у реаліях сьогоднішньої УПЛ – багато, навіть з урахуванням очного матчу.

Не хочеться раніше вішати на гірників золоті медалі, проте якщо поглянути на календар Динамо, де п'ять з останніх шести матчів сезону будуть проти суперників з топ-6, то у шанси біло-синіх поборотися за чемпіонство віриться з дуже великими труднощами.

Кривбас - Ворскла 1:1

Осічка Динамо мала надихнути на боротьбу за друге місце криворізький Кривбас, який за втраченими очками перед початком туру відставав від киян на чотири. У домашньому матчі проти Ворскли підопічні Юрія Вернидуба одразу взялися до справи, і вже до середини першого тайму вийшли вперед завдяки реалізованому пенальті Соси. Але гості відповіли максимально швидко, і за вісім хвилин Степанюк скористався провалом оборони суперника і зрівняв рахунок.

Після перерви господарі продовжували нагнітати і загалом були ближчими до перемоги, але в завершальній стадії команду підводила реалізація, тож вичавити максимальний результат і здобути четверту перемогу поспіль не вдалося. Таким чином Кривбас не лише не підібрався до Динамо, а й дав шанс Дніпру-1, який у разі сьогоднішньої перемоги над Зорею відставатиме від сусідів по області лише на два бали.

Матч Дніпро-1 - Зоря відбудеться у вівторок, 9 квітня. Початок зустрічі – о 13:00.