Зараз 3
Вчора 2
Сьогодні 3
Завтра 5

Найгірший день в кар'єрі Джеррарда: рівно 10 років тому сталося фатальне падіння, що позбавило «Ліверпуль» чемпіонства

Обережно, матеріал може викликати сльози фанатів «червоних»

27 квітня – один з найсумніших днів для будь-якого вболівальника «Ліверпуля». Цю дату їм напевно хочеться забути і назавжди стерти з календаря, проте щороку вона настає і дає всім хейтерам клубу можливість покуражитися і насипати побільше солі на рани фанатів «червоних»

Цей день точно став одним з найважчих в житті Стівена Джеррарда. Легендарному капітану «Ліверпуля» так і не судилося одягнути на шию чемпіонську медаль АПЛ, і рівно десять років тому він втратив останній реальний шанс все ж стати чемпіоном Англії.

Що сталося?

В кінці сезону 2013/14 «Ліверпуль» був як ніколи близький до свого першого з 1990 року чемпіонства. За три матчі до кінця чемпіонату команда лідирувала в турнірній таблиці з 80-ма очками в активі, випереджаючи найближчого конкурента, «Манчестер Сіті», на 3 бали. У 36 турі «червоні» приймали на своєму полі лондонський «Челсі». Це був останній сильний суперник «Ліверпуля» на шляху до довгоочікуваного титулу, адже в заключних двох іграх на нього очікували скромніші «Кристал Пелас» і «Ньюкасл». Так що підопічні Брендана Роджерса цілком могли дозволити собі зіграти внічию, і в такому випадку ситуація в чемпіонській гонці залишилася б під контролем ліверпульців. Але «Ліверпуль» програв, і зробив це так, щоб прикро було навіть через десятиліття. І, як на зло, фатальної помилки припустився саме лідер, капітан, легенда, душа і серце команди Стівен Джеррард.

Нещасний випадок, який коштував мрії

Це були заключні миті першого тайму, і «Ліверпулю» лише залишалося спокійно розіграти м'яч від воріт в останній атаці і піти на перерву за рахунку 0:0. Але в цей момент сталося щось страшне і немислиме. центральний захисник Мамаду Сако в абсолютно буденній ситуації в центрі поля віддав пас на ближнього капітана Джеррарда. До свистка на перерву залишалося 35 секунд, і можливо тому всі партнери Стіві втекли вперед в очікуванні довгого пасу ближче до чужих воріт. Але сам англійський півзахисник, схоже, настільки зосередився на пошуку адресата для передачі, що не зберіг достатньо концентрації для найелементарнішої дії – прийому м'яча. Джеррард пропустив ігровий снаряд під ногою, а після спроби виправити ситуацію послизнувся і незграбно впав. Фатальною помилкою суперника скористався форвард «Челсі» Демба Ба, який без особливого опору втік один на один з воротарем і спокійно переграв Міньоле.

У другому таймі «Ліверпуль» так і не зумів відійти після фатального голу в роздягальню і відігратися. Більше того, на останніх хвилинах зустрічі команда Роджерса пропустила ще один м'яч. У підсумку – 0:2, і за два тури до кінця «Манчестер Сіті» вийшов на перше місце за рахунок кращої різниці м'ячів.

«Я плакав, ніби втратив члена сім'ї»

Відчути ті емоції, які пережив в той вечір Стівен Джеррард, не побажаєш навіть ворогові. Уже після завершення кар'єри гравця, працюючи головним тренером шотландського «Рейнджерс», він зізнавався, що ця рана залишилася відкритою.

В автобіографії «My Story» Джеррард згадував цей день так:

«Я сидів на задньому сидінні машини і відчував, як по моєму обличчю котяться сльози. Я не плакав багато років, але по дорозі додому не міг зупинитися. Сльози продовжували текти. Навіть не можу вам сказати, чи було на вулицях повно транспорту або так само порожньо, як тоді у мене всередині. Це вбиває.

Я заціпенів і плакав, як ніби втратив когось зі своєї сім'ї. Начебто вся чверть століття в цьому футбольному клубі вилилася з мене. Я навіть не намагався стримати мовчазні сльози. Події того вечора програвалися і програвалися у мене в голові знову і знову».

Після поразки від «Челсі» «Ліверпуль» спробував врятувати свої шанси на чемпіонство в поєдинку наступного туру проти «Кристал Пелас», проте в результаті тільки остаточно добив себе. Виграючи по ходу зустрічі з рахунком 3:0 команда вирішила набити якомога більшу різницю м'ячів, бездумно понеслася вперед і дозволила супернику відігратися (3:3). «Сіті» до кінця сезону осічок не припускався, і спокійно став чемпіоном, а рахувати різницю забитих і пропущених так і не довелося.

Через шість років «Ліверпуль» все ж виграв довгоочікуваний титул АПЛ і таким чином зняв з себе прокляття, яке трималося цілих три десятиліття. А ось легендарний Стіві Джі назавжди залишився гравцем без золотої медалі чемпіонату Англії, і це, мабуть, одна з найбільших несправедливостей світового футболу. Але хто сказав, що цей світ справедливий?