Андрій Мельник: «Сергій Бубка зв’язався зі мною, запитав, що нам потрібно, і не просто протягнув руку допомоги, а віддав всього себе»

Президент Федерації гандболу України розповів про те, як український спорт переживає майже шість місяців війни
Андрій Мельник та Сергій Бубка на базі в Конча-Заспі / фото - ФГУ

Президент Федерації гандболу України Андрій Мельник в ексклюзивному інтерв’ю нашому сайту поділився своїми думками про те, як український спорт переживає майже півроку війни проти росії, висловив гордість духом українських спортсменів, розповів про зустріч в Конча-Заспі з головою МОК Томасом Бахом, та прокоментував критику, яка періодично звучить на адресу президента НОК України Сергія Бубки та Міністра спорту Вадима Гутцайта.

Які зміни в українському спорті ви, як керівник Федерації гандболу України, побачили за 6 місяців війни?

Я хочу сказати, що люди в нашому спорті стали іншими. Тренери, спортсмени стали кращими в плані взаємовідносин та комунікації. Я бачу, щo всі об'єдналися заради однієї мети і стали сильнішими. Це позитивні зміни.

А негативні - це те, що спортсмени не мають змоги тренуватися у себе на батьківщині, що в нас багато зруйнованих спортивних споруд, що наразі доводиться шукати гроші, щоб команди мали змогу поїхати на турніри.

В той же час приємно бачити, що європейські країни нам допомогають.

фото - ФГУ
фото - ФГУ
Сотні медалей здобули наші спортсмени на різних турнірах за цей час. Як ви думаєте, за рахунок чого ми продовжуємо тримати цей рівень?

Думаю, що увімкнувся внутрішній потенціал, в зв'язку з війною відбувся сплеск і всі тренери та спортсмени хочуть показати, чим вони можуть допомогти Україні та тим хлопцям, які воюють, сьогодні. Щоб нікому не було сoрoмнo.

Коли люди помирають на війни, то в спорті люди хочуть показати свій вклад, і ось цей потенціал, який сидів в них в середині, він виліз, і, я вважаю, що він має розвиватись.

Тобто це характер?

Я думаю, так. Це відкрилась українська риса - риса воїна.

Ви здивовані як Україну зараз підтримують в світі?

Велика допомога з усіх сторін - це величезний плюс. Європа і весь світ вже могли втомитися від війни, але я дуже вдячний, що їм вистачає сил та терпіння нам допомагати. Хочеться, щоб і надалі у нас були з ними хороші взаємовідносини. Без їхньої допомоги було б дуже важко.

Ви були в Конча-Заспі, коли приїжджав президент МОК Томас Бах? Можете згадати, що там відбулось, що ви від нього почули?

Я в Конча-Заспі був з першого дня війни, і був там, коли туди приїжджав Бах разом з Сергієм Бубкою та Вадимом Гутцайтом. Тоді багато говорили про підтримку, Бах казав, що і надалі буде допомагати, бажав удачі нашим спортсменам, наполягав щоб вони продовжували працювати і тренуватися.

На мій погляд, цей візит - це дуже гарна моральна підтримка, для спортсменів це був позитивний сигнал, що все буде добре.

Ця зустріч психологічно вплинула на спортсменів, так?

Знаєте, є такий вислів «Не давайте мені надію, дайте мені впевненість». Бах і Бубка дали нам впевненість, що все буде добре, що все у нас вийде. Для спортсмена дуже важливо чути такі слова, адже людина весь час займається спортом і хоче розуміти, яке в неї майбутнє. І спортсменам на цій зустрічі було сказано, що все буде не просто нормально, а буде ще краще в плані підтримки спорту.

фото - ФГУ
фото - ФГУ
Крім моральної підтримки МОК також допомагає Україні і матеріально через «Фонд солідарності»…

Я вважаю, це дуже добре, що є такий фонд, адже без нього багатьом спортсменам не було б можливості потрапити на турніри. З приводу моєї Федерації, то Сергій Бубка зв’язався зі мною, запитав, що нам потрібно, і не просто протягнув руку допомоги, а віддав всього себе, і не на словах, а на ділі показав, що він лідер спортивного олімпійського руху і сьогодні знаходиться на своєму місці.

Сергія Бубку і Вадима Гутцайта критикують, що ви думаєте про цю критику?

Так, я бачив цю критику, і, до речі, на цей рахунок я спілкувався з тим же Жанoм Беленюкoм. Я вважаю, що під час війни ми повинні своїм прикладом показувати, що спорт нас об'єднує. Бо ми часто це кажемо на словах, а на ділі виходить по-іншому. Ми не маємо права під час війни з'ясовувати стосунки. Тим паче, як я зрозумів, немає якогось великого конфлікту, а це якісь політичні моменти, і під час війни їх треба прибрати. Всі такі моменти треба сідати і вирішувати за столом у вузькому колі. Ви ж не забувайте, що на ці суперечки дивляться спортсмени і тренери.

Хочу звернутись до всіх: ці конфлікти зараз треба зупинити, адже це все читають спортсмени, читають наші воїни. Зараз Україні треба завойовувати медалі – це найголовніше. Коли завершиться війна все стане на свої місця, і стане ясно – хто і скільки допомагав. А сьогодні мірятись не потрібно.

Спортсмени в Конча-Заспі разом з Томасом Бахом / фото - ФГУ
Спортсмени в Конча-Заспі разом з Томасом Бахом / фото - ФГУ
Як ви вважаєте, спортивний фронт наші спортсмени відстоюють достойно?

Я вважаю, так. Я спостерігаю за спортсменами на базі в Конча-Заспі, на змаганнях, я бачу їхнє відношення, бачу, як вони виступають. Велика повага до них.

Розповім вам, що з 24 лютого база в Конча-Заспі не зупинилась ні на один день. База працювала, всі її робітники працювали, за що велике дякуємо директору бази, він зберіг базу. Війна була від бази, умовно, в 20 км, а спортсмени виходили на тренування, відпрацьовували свій час і готувались до наступного дня. Ось це, я вважаю, справжній дух. Нікого було не зупинити, адже всі знали, що кожному треба робити свою роботу.

Нагадаємо, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан вважає, що критика на адресу Сергія Бубки це політичне замовлення.

Добавьте xsport.ua в избранные источники в Google News подписаться

новости: Olympics