Юний українець переміг у змаганнях світового рівня з картингу

Олександр Легенький тріумфував в Італії

Минулого тижня на трасі South Garda Karting в Лонато (Італія) пройшли перші в сезоні 2023 року змагання світового рівня з картингу WSK Champions Cup. В перегонах взяли участь більше 320 пілотів з 51 країни світу. В наймолодшому класі для дітей до 10 років Mini Gr.3 U10 впевнену перемогу здобув дворазовий чемпіон України з картингу Олександр Легенький.

На перегонах такого рівня, коли кількість пілотів є більшою за 36, змагання складаються з чотирьох етапів:

·       1-й етап це кваліфікація. Основна задача для пілотів на цьому етапі – за 6 хвилин показати найшвидше коло і здобути якомога вищу позицію на старті другого етапу;

·       2-й етап – хіти (заїзди). Хіти це серія перегонів, в якій всі пілоти розділяються на групи. Кожна група повинна проїхати з іншими. В результаті цього етапу пілоти здобувають очки, які використовуються для здобуття стартової позиції в наступному етапі;

·       3-й етап – передфінал. До участі в цьому етапі допускаються лише 72 пілоти, які показали себе найкраще в хітах. Їх розділяють на 2 групи по 36 пілотів в залежності від результатів 2-го етапу. Кожна група змагається за право взяти участь в фіналі;

·       4-й етап – фінал. Фінал це завершальний етап змагань. В фіналі беруть участь лише 36 найкращих пілотів. Стартова позиція є результатом попередніх трьох етапів, але не має впливу на результат. Тобто, хто переміг у фіналі – той і є чемпіоном.

В кваліфікації Олександр посів четверту позицію в групі та сьому в загальному заліку. Тому в кожному з хітів він стартував з зовнішньої четвертої позиції і лише один раз з третьої. Але це не завадило нашому пілоту перемогти в кожному з трьох хітів.

У передфіналі Олександр також здобув впевнену перемогу, чим забезпечив собі поул-позицію в фіналі.

Український пілот виявився бездоганним і у фіналі, найскладнішому етапі, та переміг у чудовому стилі. Добре стартував з поулу та лідирував 9 кіл з 10. На сьомому колі його випередив поляк Леонардо Горскі. Але на наступному ж колі Саша відповів блискучим обгоном і повернув контроль над гонкою.

На початку останнього кола Олександра атакував Антуан-Сільва Венант з Бельгії, але молодий українець побачив шпарину прямо в останньому куті і без вагань прослизнув туди, аби досягти успіху і перемогти.

На перший погляд може здатися все дуже легко. Проте стати переможцем змагань такого рівня – це результат безлічі тренувань, багатьох змагань міжнародного рівня, злагодженої роботи команди, постійної роботи над собою та величезного бажання перемогти!

Олександр дуже вдячний своїй італійській команді @Team Driver Racing Kart, українській команді @Borsch Racing та всім, хто його підтримує!

новости: Автоспорт