«Ми відмовились отримувати брудні гроші з рук російського олігарха». Інтерв’ю президента Федерації стрільби України

Олег Волков розповів про функціонування свого виду спорту в умовах війни та виступ команди на нещодавньому чемпіонаті світу
14 ноября 2022г. 13:43
«Ми відмовились отримувати брудні гроші з рук російського олігарха». Інтерв’ю президента Федерації стрільби України
Збірна України з кульової стрільби / фото - Федерація стрільби України

Президент Федерації стрільби України Олег Волков в інтерв’ю нашому сайту розповів про те, як війна вплинула на його вид спорту, про умови підготовки спортсменів в Україні та закордоном, про відмову від участі у Кубку президента ISSF, який є росіянином, а також проаналізував виступ збірної України на чемпіонаті світу в Єгипті та роз’яснив специфіку завоювання ліцензій на Олімпійські ігри.

На світовій першості в Каїрі, нагадаємо, українці завоювали дев’ять нагород: три золоті, три срібні та три бронзові медалі, а також дві олімпійські ліцензії – у стрільбі з довільної малокаліберної гвинтівки з трьох положень на 50 метрів та у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м.

Олег Ігорович, розкажіть будь ласка, як відбувалась підготовка до чемпіонату світу, враховуючи, що в Україні зараз війна?

Безумовно, через війну підготовка ускладнилась. Фактично, немає хвилини аби ми не відірвались від ситуації, яку зараз маємо.

Проводити збори наразі та їздити на змагання нам допомагає Міжнародна федерація спортивної стрільби, в яку ми звернулись за допомогою, а НОК України підтримав це прохання. Збори ми проводимо на базах наших дружніх федерацій, які по факту є нашими суперниками. Допомога Польської федерації стрільби просто неоціненна. Нам дуже зручно туди приїжджати, адже у Львові у нас проходять завершальні українські збори і нам потім близько їхати до Польщі.

Також є проблема в тому, що у 2018 році була пожежа на львівському СКА, де в нас була база підготовки достойного рівня, де вся команда могла готуватись до змагань. Після пожежі базу не відновили, і ми знайшли місце для тренувань у Вінниці, на обласній базі «Динамо». Там було небагато місця для тренувань, але нам пішли на зустріч, провели великі роботи по реконструкції тиру, і сьогодні ми маємо майже повноцінне місце для проведення тренувань для всіх видів зброї.

Всі члени збірної України є військовослужбовцями, тому крім спортивних тренувань вони ще багато часу приділяють тренуванням військових в якості інструкторів. В усьому світі стрільба це вид спорту, який знаходиться виключно на державному утримані, тому що, це зброя, набої, все це контролюється державою та силовими органами. В усіх країнах є окремі закриті клуби, але вони повністю контролюються силовими органами.

Можете розповісти детальніше як вашій федерації допомагають під час війни?

Ми підтримуємо тісний контакт з президентом НОК України Сергієм Бубкою. Він з розумінням відноситься до всього. Я йому вдячний за те, що він розуміє проблему нашого спорту і допомагає нам.

Ми зв’язувались з міжнародною федерацію, але є нюанс, що очолює ISSF росіянин Володимир Лісін. Конкретно з ним ми не проводимо листування та не беремо від нього гроші. В листопаді почнеться Кубок президента, який він особисто заснував. Він виділяє свої гроші, щоб нагороджувати спортсменів. У нас неприбутковий вид спорту, в стрільбі немає таких великих призових, як в інших видах спорту. Максимум це 500 євро на комерційних змаганнях.

А Лісін для свого турніру знаходить великі гроші і саме, через те, що це саме його гроші, ми відмовились від участі у змаганнях, щоб не отримувати брудних грошей з рук російського олігарха.

Розкажіть про підготовку команди до чемпіонату світу.

Перед світовою першістю в нас були збори в Польщі. Проблема була в тому, що спортсмени мають стріляти спеціальними підібраними набоями, а масові набої не підходять для того аби показувати високі результати. Як правило, береться ствол з кожної партії, беруться набої і відпрацьовуються по цьому стволу. І от перевезти ці набої через кордон це дуже складна процедура. Ми мали з цим певні проблеми, але, на щастя, нам допомогли наші польські друзі.

Олег Ігорович,  команда на чемпіонаті світу виправдала ваші очікування?

Якщо чесно, ми планували завоювати трошки більше медалей. Розраховували, що Олена Костевич візьме більше нагород, але в неї був певний спад. Проте таке буває, спортсмен не може завжди знаходитись на піку форми. Тим більше вона зараз проживає не в Україні, а з чоловіком в Австрії, і там тренується. Тобто вона не була на зборах з командою, а це, як не крути, залишає свій відбиток.

Олена – прекрасна спортсменка, вона дуже досвідчена, в неї вольовий характер, але для максимальних результатів потрібно аби всі спортсмени були об’єднані одним командним настроєм. Я впевнений, що Олена зможе завоювати ліцензію на Олімпіаду на майбутньому чемпіонаті Європи.

Наскільки проблематичним наразі для вас є виїзд спортсменів закордон, з огляду на те, що, як ви вже сказали, вони є військовослужбовцями?

Так, справді, це є наша проблема. Наприклад, у нас є срібний призер Олімпійських ігор-2008 Юрій Сухоруков, який є майором МВС. Так, його відпускають на окремі серйозні змагання та збори, але інколи бувають проблеми і непорозуміння, буває потрібно пояснювати куди ми їдемо і навіщо. В цьому випадку нам допомагає Міністерство молоді та спорту та особисто Вадим Гутцайт.

Який план ви поставили перед збірною по завоюванню ліцензій на Париж-2024?

Нам цілком достатньо мати 5-6 ліцензій в кульовій стрільбі та 1-2 в стендовій, де ми вже одну маємо зусиллями Анастасії Маловичко. Якщо в нас буде ще жіноча та чоловіча ліцензії в пістолеті та рушниці, та зможемо стріляти міксти, тоді ми будемо боротись за більшість нагород на Іграх у Парижі.  

В стрільбі доволі складні правила для завоювання ліцензії на Олімпіаду. Якщо в інших видах спорту достатньо показати гарний технічний результат, то в нас потрібно бути одним з призерів чемпіонатів Європи та світу.

Також в стрільбі ліцензії не персоналізовані. Тобто, якщо хтось зі спортсменів протягом періоду відбору завоював ліцензію, то, коли настане час обирати, хто поїде на Ігри, ми можемо обрати не того, хто приніс команді цю ліцензію, а того, хто в той момент знаходиться в кращій формі, адже наша головна задача це призвести нагороду на Батьківщину.

Всі фото: Федерація стрільби України

Рейтинг:
(Голосов: 0)

Комментарии 0

Войти
Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении правил.

X-Video: