Спортивні підсумки 2023 року: Українські зірки та їхні вражаючі успіхи

22 декабря 2023г. 14:48

2023 рік добігає кінця, а це значить, що саме час підбивати спортивні підсумки та робити певні висновки щодо цього спортивного сезону. Саме тому ми розпочинаємо наш цикл програм, у яких поговоримо про найбільші успіхи українських спортсменів цьогоріч.

Теніс

Почнемо із тенісу, де в наших спортсменів були успіхи як в жіночому, так  і в чоловічому розряді.

Особливо порадували в цьому році наші дівчата: Світоліна виграла змагання у Страсбурзі, перегравши у фіналі росіянку Блінкову, Ястремська стала першою на турнірі у Гродзиську-Мазовецькому, Ангеліна Калініна дійшла до фіналу мастерсу у Римі, а ще успіх був у Марти Костюк, яка здобула свій перший трофей у кар’єрі, вигравши турнір в Остіні.

Однак чоловічий теніс також порадував нас хорошими результатами в цьому році. Наша збірна виграла обидва своїх протистояння у цьому календарному році (в рамках відомого тенісного турніру – Кубка Девіса).

На початку року Україна достроково та дуже впевнено перемогла Ліван. Підсумковий рахунок зустрічі — 3:1.

А потім, вже у вересні, збірна України здобула сенсаційну перемогу над більш іменитим суперником – Колумбією, у матчі Першої Світової групи.

Завдяки цій перемозі наша збірна вперше за сім років пробилася до кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса, де зіграє із найтитулованішим представником турніру – командою США.

Але найбільший тріумф стався з українським тенісом на усім відомому Вімблдоні. По-перше, Еліна Світоліна показала на трав’яних лондонських кортах неймовірну гру, завдяки чому дісталася аж до півфіналу.

По-друге, українська тенісистка Людмила Кіченок вперше в історії українського тенісу виграла мікстовий турнір на Вімблдоні..

У фінальному матчі Кіченок разом із хорватом Павичом розібралися із бельгійсько-китайський тандем Йорана Флігена та Їфан Сюй із рахунком (6:4, 6:7, 6:3).

Легка атлетика

Легка атлетика, мабуть, стала одним із найуспішніших видів спорту для України  у цьому сезоні

Окремо ми хочемо зупинитися на Марині Бех-Романчук та Ярославі Магучіх. Саме ці дві спортсменки стали одними з головних обличь всього українського спорту у 2023 році.

Зробили вони це, звичайно, завдяки своїм космічним успіхам та крутим результатам. Так, наприклад, Ярослава просто таки розривала всіх своїх опоненток у стрибках у висоту. Тільки вдумайтесь: Магучіх у 2023 році перемогла на Чемпіонаті Світу, Чемпіонаті Європи у приміщенні та на Європейських іграх. І це ми вже мовчимо про численні успіхи на етапах Діамантової ліги, де вона виборола три золота і стала чемпіонкою всього сезону.

Марина Бех-Романчук також встигла досягти прекрасних результатів у стрибках… але вже у довжину. У 2023 році вона перемогла на Європейських іграх і здобула срібло на Чемпіонаті Світу у Будапешті. Крім цього Марина чотири рази займала подіум на етапах діамантової ліги, взявши дві срібні та дві бронзові нагороди.

Свої успіхи Бех-Романчук детально прокоментувала в ексклюзивному інтерв’ю для нашого каналу:

Ігри Нескорених

Далі ми пропонуємо поговорити про Ігри Нескорених, де Україна показала найкращий у своїй історії результат.

Звичайно, головною метою змагань є реабілітація для поранених військових та волонтерів по всьому світу, але наша збірна показала у Дюссельдорфі неймовірний рівень, завоювавши 34 медалі. Серед яких: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових. Детальніше про особливості змагань для ветеранів війни ми поговорили із президентом Федерації стронгмену України Сергієм Конюшком:

На Іграх Нескорених українська команда була представлена найбільшим складом у своїй історії (25 учасників). Серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів. «Синьо-жовті» піднялися на п'єдестал у шести видах спорту.

На цих змаганнях українці знову довели всьому світу, що мають найзалізніший характер.

Універсіада

Ще одне велике командне змагання пройшло цьогоріч у китайському Ченду, мова, звичайно, йде про літню Універсіада-2023.

Цей турнір мав відбутися у російському Єкатеринбурзі, але справедливо був перенесена до Китаю… з усім очевидних причин.

Загалом українці здобули 11 нагород: чотири з яких були золотими. Завдяки цьому Україна потрапила до 15 найкращих збірних і посіла в підсумковому медальному заліку турніру 13-те місце.

Однак варто зазначити, що і за кількістю медалей і за остаточним місцем в таблиці Україна показала свій найгірший результат в історії Універсіад. Проте у такого результату були свої об’єктивні причини. А саме – скомкана підготовка через початок повномасштабної війни.

Волейбол

Далі пропонуємо перейти до волейболу, де українці також порадували своїх фанатів.

Спочатку згадаємо про тріумф нашої жіночої збірної на Євролізі 2023. Там українки вийшли із першого місця своєї групи, випередивши Францію та Угорщину. Далі була стадія плей-офф, де наші волейболістки спочатку розібралась із Чехією в півфіналі, а потім провели ідеальний фінал проти шведок та підняли кубок над своєю головою.

На чоловічій Євролізі наша збірна зупинилася за крок до золота. Після першого місця у групі та звитяги над хорватами, ми, якимось дивом, примудрилися поступитися Туреччині, бувши явними фаворитами цього фіналу.

Однак через кілька місяців чоловіча збірна порадувала нас на хоч і не тріумфальному, але все одно досить успішному чемпіонаті Європи. На цьому турнірі наша команда спочатку вийшла із дуже складної та конкурентної групи, а в 1/8 фіналу впевнено перемогла португальців. Проте у дуже драматичному матчі чвертьфіналу поступилися Словенцям, ледь не виконавши божевільній камбек.

Жіноча ж команда України пройшла не так далеко на Чемпіонаті Європи. Попри те, що наші волейболістки впевнено змогли вийти зі своєї групи, вони неочікувано поступилися Чехії у першому ж раунді плей-оф

Пляжний волейбол

Успіхів у цьому році ми досягли не лише в класичному, а й пляжному волейболі.

Українські спортсмени Сергій Попов та Едуард Рєзнік здобули бронзу на чемпіонату Європи-2023 у Відні. Це досягнення стало по справжньому історичним. Адже до цього моменту Україна ще інколи не здобувала медалей на Європейській першості у цьому виді спорту.

У матчі за третє місце український дует змагався з італійцями Самуеле Коттафані та Паоло Ніколаї. Як результат – перемога із рахунком 2:0.

Хокей

Непогано себе проявила і наша хокейна збірна. Нашій команді не вистачило зовсім трохи для того, щоб піднятися у вищий дивізіон А.

Під час ЧС у другому по силі дивізіоні українці посіли друге місце із шести команд. На жаль, для виходу в еліту світового хокею потрібно було ставати першими. Під час чемпіонату ми розгромили Нідерланди 14:2, Сербію 7:0, розібралися з естонцями 7:4, але поступилися китайцям в овертаймі та, найголовніше, Японцям 3:5. Саме представники цієї країни й зайняли перше місце.

Фехтування

На останок я пропоную згадати на не лише спортивну, а й моральну перемогу. Мова, звичайно, йде про історію сталевої Ольги Харлан, яка сталася на цьогорічному Чемпіонаті Світу із фехтування.

Жереб звів українку із «нейтральною росіянкою» Анною Смірновою, що вже виглядало абсурдно.

Але кульмінація сталася пізніше, коли, після розгромної перемоги, Харлан принципово відмовилася тиснути руку Смірновій, пропонуючи замінити цей ритуал на дотик шабель. Не отримавши відповіді від росіянки, українська фехтувальниця залишила межі стадіону. Смірнова ж вирішила вдатися до провокації та залишилася на доріжці. Організатори та керівники змагань на цю провокацію піддалися й дискваліфікували Харлан із Чемпіонату Світу.

Після цих подій уся українська та міжнародна спільнота встала на захист спортсменки, яка була готова ризикнути участю на Чемпіонаті Світу, але не зрадити свої принципи. Повернути Харлан до змагань вже було пізно, але Ольга все ж таки отримала ліцензію на участь в Олімпіаді, яку через ганебну історію ризикувала пропустити.

Олімпіада

Закінчити ми сьогодні хочемо анонсом головної спортивної події наступного року – Олімпіади в Парижі, на яку ми покладаємо великі надії як стосовно медалей, так і стосовно того, що на неї не допустять росіян та білорусів. Детальніше про цю подію та недопуск на Ігри росіян нам в ексклюзивному коментарі розповів ексміністр молоді та спорту України та голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт: