Вчера 0
Сегодня 0
Завтра 0
Развернуть Свернуть

Легендарний Харек Стронхайм: «Ваша боротьба важлива для всього світу і ми будемо поруч до самої перемоги»

Засновник знаменитих змагань Norseman завітав в Україну
13 мая 11:52
Легендарний Харек Стронхайм: «Ваша боротьба важлива для всього світу і ми будемо поруч до самої перемоги»

Як відомо, Norseman – це найскладніший у світі триатлон. Пливти 3,8 км у холодних водах норвежського фіорду, їхати 180 км велосипедом з підйомом у 3800 м, після чого пробігти 42 км з підйомом у 1200 метрів. Загальний підйом – 5000 метрів! Все це – з перепадами температури, поривами вітру та постійними сумнівами – а чи зможу я?

Незважаючи на таки неймовірні складнощі, кількість бажаючих прийняти участь у Norseman кожного року – тисячі атлетів. При чому можуть взяти участь лише 250 з них. Хто саме це буде, визначає лотерея. При чому і в лотереї правила жорсткі - якщо раз виграв, то більше реєструватися не можеш. Навість якщо не стартував. Єдина можливість прийняти участь у змаганнях ще раз – виграти у гонці. Або бути Хареком Стронхаймом.

Харек Стронхайм засновав ці змагання 20 років тому та майже весь час керує їхньою організацією. Він долав дистанцію Norseman 12 разів. І, незважаючи на те, що був тоді набагато молодшим, він каже, що самий перший раз був і самий складний. Тоді приймав участь 21 атлет, а фінішувало всього 9 з них. Один з фінішерів, друг Харека, сказав: 

«Якщо ти вважаєш, що хтось захоче це повторити – ти божевільний».

У 2023 році участь у лотереї Norseman прийняло більше 5000 атлетів більш ніж зі 100 країн світу.

Минулого тижня Харек завітав в Україну. Поспілкуватись з ним та дізнатись для чого він приїхав вдалося нашому журналісту.

Скажіть будь ласка, Харек, що ви робите в Україні?

Я приїхав разом з гуманітарною місією. Ми привезли 200 дронів DJI, 17 позашляховиків та 205 пар берців для ЗСУ. Крім того, ми привезли дещо спеціальне. Це мобільний кабінет стоматології – мікроавтобус, який переобладнано за проектом норвежського інституту стоматології. Його я привіз своєму другу Тарасу Письменному, який приймав участь в змаганнях Norseman минулого року.

Наскільки я знаю, навколо участі Тараса також є багато цікавих історій.

Так, Тарас 10 років реєструвався у нашій лотереї і йому не щастило. Він лікар-стоматолог з Харкова і минулого року разом з реєстрацією він надіслав нам відео тренувань на розбомбленому стадіоні свого міста. І тоді ми вирішили надати йому право участі поза лотереєю, але за умовою, що він зніметься у фільмі про Norseman «Людська Витривалість».

І цей фільм?..

Ми також веземо з собою, щоб зробити його презентацію саме в Україні. Нажаль, за зрозумілими обставинами, це неможливо зробити у Харкові, тому ми планували презентувати фільм у Львові або у Києві, але Тарас наполягав на тому, що це має відбутись у Житомирі. 

Чому саме у Житомирі?

З поваги до житомирчанки Юлі Єлістратової – багаторазової володарки кубків Європи та світу з триатлону, а також для підтримки місцевих благодійних змагань «Залізна Країна». Мені і самому стало цікаво познайомитись.

І як вам Житомир?

Чудове місто, неймовірно стійкі люди! Коли Тарас сказав мені, що він хоче передати стоматологічний автобус Житомирському військовому шпиталю, я мав деякі сумніви. Після спілкування з місцевою владою, з військовими, з начальником шпиталю, з волонтерами – всі сумніви зникли. Це місто буквально живе заради перемоги. 

А що можете сказати про Залізну Країну?

Це змагання з дуже цікавою ідеєю. Трохи інакшою, ніж ідея Norseman, але дуже своєчасною для України, на мою думку. Безперечно, ми будемо підтримувати Залізну Країну.

Як само?

Поки що не буду відповідати на це питання. Але ви відчуєте цю підтримку. 

Добре, все ж таки перейдемо до Norseman. Як зʼявилася ідея організувати настільки складні змагання?

Виникла думка про те, що люди мають бажання перевіряти себе, той максимум, на якій вони спроможні. І звичайних змагань для цього недостатньо, потрібно щось дійсно екстремальне. Тому зʼявилися змагання Norseman, щоб людина мала можливість показати кращу версію себе, на що вона дійсно спроможна.

Ви сказали, що у Norseman та Залізної Країни різни ідеї. Яка ідея у Norseman?

Людина має відчути «ту саму» точку. Коли вже все – сили закінчилися, ти далі не можеш. І ти все одно йдеш далі, ти перемагаєш себе долаєш дистанцію. І ти стаєш Norseman. 

А яка тоді ідея в Залізній Країні?

На мою думку, там ти маєш відчути себе частиною суспільства, свою відповідальність. І своїм власним прикладом показати, що здаватися не можна. Так, наші ідеї дуже близькі, але фокуси різні. В Norseman ти більш сфокусован на своєму внутрішньому світі.

Не можу не поставити питання, яке мене вже давно хвилює. Учасників може бути тільки 250. Ок, там старт з корабля і ми обмежені місцем на ньому. Але чому б не робити ці змагання, скажемо, 2 рази на рік? Стільки бажаючих роками чекають на свій шанс…

(сміється) Вважайте це частиною перевірки на витривалість. А якщо серйозно, то Norseman – це унікальне явище. І якщо його робити частіше, то це означає, що ми будемо втрачати унікальність. 

На останнє – скажіть щось українцям.

Я надихаюся вашою вірою. Не втрачайте її. Ваша боротьба важлива для всього світу і ми будемо поруч до самої перемоги. 


Богдан Приходько, спеціально для XSPORT.ua

Рейтинг:
(Голосов: 1)

Комментарии 0

Войти
Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении правил.

Рейтинг букмекеров

Букмекер месяца