Марта Федіна: «НОК України забезпечив нам тренувальний збір, підготовку в Угорщині та Іспанії»

Ексклюзивне інтерв'ю зірки українського артистичного плавання
Марта Федіна / фото - Федерація артистичного плавання України

Титулована українська синхроністка Марта Федіна на пресконференції у Києві, приуроченій до вшанування цьогорічних досягнень представників артистичного плавання і стрибків у воду, в коментарі порталу XSPORT поділилася враженнями про сезон, розповіла про подальші плани та всебічну підтримку артистичного плавання з боку НОК України.

Враховуючи ситуацію в Україні, повномасштабне вторгнення росії, перемоги наших спортсменів стали більш важливими?

- Чесно кажучи, у перші дні повномасштабної війни я взагалі думала, що спорт наразі нікому не цікавий і навіщо ми все це робимо. Проте згодом я розуміла, що нашим здобутками на міжнародній арені ми можемо зайвий раз нагадати всім про Україну. Цивілізований світ не може забувати про криваву війну в нашій країні.

Морально як налаштовувалися на турніри?

- Кожен має робити те, що вміє найкраще. З цією думкою і виходили на змагання.

Чого очікуєте від нового сезону в артистичному плаванні?

- Майбутній сезон буде надзвичайно цікавим. У нас буде багато нових програм, елементів, також змінюються правила в артистичному плаванні.

Вас здивувала світова єдність навколо України?

- Так. З першого дня повномашстабного вторгнення багато людей писали, запитували, чи потрібна якась допомога. Перший час майже щодня писали з різних куточків світу. Пропонували нас прихистити та, навіть, рідних наших забрати.

Багато є розмов про підтримку спорту. Розкажіть, як допомогу відчуло саме артистичне плавання?

- Нам допомогли виїхати за кордон. НОК України забезпечив нам тренувальний збір, підготовку в Угорщині та Іспанії у басейні, який нам підходить. Навіть костюми нам передали. За це все ми дуже вдячні.

Зауважимо, впродовж кар’єри Марта Федіна виборола 8 золотих медалей континентальних першостей.Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Olympics