Сергій Бубка визнаний «Олімпійською персоною місяця» в Європі

Європейські олімпійські академії назвали ім’я легендарного українця «синонімом досконалості у світі стрибків з жердиною»
Сергій Бубка / Tampereen Kameraseura, Pinja Irri

Європейські олімпійські академії – організація, головна місія якої об’єднати Національні олімпійські академії європейського континенту з метою просування олімпійських цінностей, філософії та ідеалів, визнала Олімпійського чемпіона-1988, прославленого українського легкоатлета та ексголову НОК України Сергія Бубку «Олімпійською персоною місяця» у Європі.

Як зазначається в офіційній заяві на сайті ЄOА, ім’я Сергія Бубки є синонімом досконалості у світі стрибків з жердиною. Колишній український стрибун з жердиною залишив незгладимий слід у спорті та вважається найкращим стрибуном з жердиною всіх часів. Бубка був обраний олімпійською персоною місяця від імені ЄOA за його видатний внесок у світ легкої атлетики на стадіоні та поза ним.

Свій шлях у стрибках з жердиною Сергій Бубка ропочав у десятирічному віці. У 19 років Бубка виграв свою першу золоту медаль на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Гельсінкі, продемонструвавши бездоганну техніку. 

Він продовжував домінувати на світових чемпіонатах, вигравши золото в шести змаганнях поспіль на відкритому повітрі та чотирьох у приміщенні з 1985 по 1997 рік. Представляючи радянський союз і Україну, Бубка завоював золоту олімпійську медаль у Сеулі в 1988 році та став переможцем на чемпіонаті Європи у Штутгарті у 1986 році.

 Найвидатнішим досягненням Бубки було безперервне побиття світового рекорду зі стрибків з жердиною, він оновлював його 35 разів, у тому числі досягши приголомшливих 614 см на відкритому повітрі та 615 см у приміщенні в 1994 році. У 1988-1991 роках його визнавали найкращим легкоатлетом світу.

Після завершення кар’єри Бубка перейшов до адміністративної роботи. Він став депутатом Верховної Ради України, працюючи в Комітеті з питань молоді, культури, спорту та туризму з 2002 по 2006 рік. Бубка продовжував свою відданість спортивному управлінню, обіймаючи посади у таких організаціях як Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF). Він обіймав посади у Виконкомі МОК з 2000 по 2008 рік і з 2012 по 2020 роки. Крім того, Бубка був головою Комісії атлетів МОК у 2002-2008 роках, а також з 2010 року очолює комісію Антураж атлета МОК.

Примітно, що Бубка активно співпрацює з IAAF. Він став членом IAAF у 2001 році, членом Виконавчої ради у 2008 році та обіймав посаду старшого віце-президента (2015-2023). Бубка відповідав за успішну організацію чемпіонату світу з легкої атлетики 2011 року в Тегу та чемпіонату світу з легкої атлетики 2013 року в москві, як голова координаційного комітету, а також очолював Комітет розвитку IAAF.

Незважаючи на те, що він з невеликим відставанням програв вибори президента IAAF у 2015 році, внесок Бубки в організацію був високо оцінений IAAF Золотим орденом за заслуги, і він мав честь зайняти місце в Залі слави IAAF. Його спадщина виходить за рамки надзвичайних спортивних досягнень і адміністративних зусиль. Він також був визнаний послом доброї волі UNESCO, що підкреслює його відданість сприянню доброї волі та позитивним змінам через спорт.

Чудова кар’єра Сергія Бубки як стрибуна з жердиною в поєднанні з його активною діяльністю в спортивному управлінні принесла йому широке захоплення та повагу. Як олімпійська персона місяця за версією ЄOA, Бубка продовжує надихати спортсменів по всьому світу своєю відданістю, наполегливістю та непохитним прагненням до досконалості.

Оригінал матеріалу можна прочитати на сайті ЄOА.

Нагадаємо, на початку вересня Сергій Бубка був включений до Зали славу Меморіалу Ван Дамме.
Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Olympics