Україна взяла участь у Європейському тижні спорту. Тренувались навіть Олімпійські чемпіони

Захід з 23 по 30 вересня в Україні організовував Національний олімпійський комітет
фото - НОК України

З 23 по 30 вересня по вcій Європі проходив Європейський тиждень спорту – ініціатива Європейської Комісії, яка проводиться з 2015 року в країнах Європи. Тиждень передбачає тісну співпрацю з національними координаторами та багатьма різними партнерами, які твердо підтримують його цілі.

Ця ініціатива передбачає широкий спектр заходів - на європейському, національному, регіональному та місцевому рівнях - навколо тем просування цінностей спорту і фізичної (рухової) активності через освітню сферу (навчальні заклади), робочі місця, активність на відкритому повітрі, спортивні клуби та фітнес-центри.

Захід останнім часом вийшов за межі кордонів Європейського союзу, коли тепер до ініціативи приєдналися країни та регіони із Західних Балкан та країн Східного Партнерства.

З 2019 року організатором ЄТС в Україні є Національний олімпійський комітет. Як зізналась керівник Гуманітарного штабу НОК України Олена Говорова, в цьому році, через повномасштабну війну росії проти України, проведення Європейського тижня спорту є важливим особливо:

«Цього року для України це особливо важливо, через те, що кожний на своєму фронті та на своєму місці допомагає нашій державі. Спорт в цьому плані є невід’ємною складовою, тому що після перемоги нам треба буде відновлювати країну. Сьогодні усім потрібні сили, які наближають нас до перемоги і саме спорт та фізична активність може надати їх нам»

В НОК активно взялись до організації, провівши по всій Україні челендж #BeActive, та, таким чином, мотивували українців навіть в такі важкі часи виділяти час на спортивні заняття та слідкувати за власним здоров’ям.

Підтверджує важливість проведення подібних заходів і олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Наталія Добринська:

«Я вважаю, що всі заходи, які стосуються спорту - важливі. Тому що здоров’я кожної дитини та людини - найважливіша річ. Якщо людина не буде здорова, то не буде нічого іншого. Кожен з нас має показувати наскільки важливе здоров’я та наскільки цікавий спорт»

Сама ж Добринська однією з перших подала приклад українцям, як потрібно займатись спортом та провела тренування в рамках ЄТС-2022.

На користі порад від досвідчених українських олімпійців закцентував увагу і президент НОК України, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка.

«Наша країна вже декілька років активно долучається до заходів Європейського тижня спорту. Ми маємо рекордну кількість амбасадорів цього заходу, які мають видатні здобутки і їх поради та досвід є дуже корисними для всіх нас». 

Долучилась до челенджу #BeActive також володарка золота Олімпіади з академічного веслування Анастасія Коженкова.

Після тренування веслувальниця звернула увагу, що такі заходи, як ЄТС, важливі зараз для Україні в тому числі і через моральний аспект.

«Для України важливо проводити такі заходи, щоб об'єднати людей та підняти їхній моральний дух. Спорт може допомогти перемикатися з поганого настрою в більш позитивний або, якщо у людини гарний настрій, то чому б не підняти його ще більше, за допомогою спорту»

Приклад з досвідчених колег взяли юні українські олімпійці. Зокрема медалісти нещодавнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю, який в кінці липня пройшов у Словаччині. Зокрема дзюдоїсти Назар Вісков..

Єлизавета Литвиненко та Станіслав Корчемлюк, а також Іван Казіміров. Не залишились в стороні плавці: Іван Гарбарчук та Микита Кудінов

… а також Денис Мялковський.

Тренування в рамках Європейського тижня спорту провели також юні представники спортивної гімнастики та фехтування. Більше відео шукайте на YouTube Національного олімпійського комітету.

Європейський тиждень спорту від Європейської комісії – дуже важлива ініціатива загалом, а в військовий час тим більше. Україні потрібно ростити молоде покоління здоровим і участь в ЄТС цілком може мотивувати молодь до занять спортом.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Olympics