Екс-тренер «Шахтаря» та «Карпат»: «Ні у Львові, ні в Донецьку не було мовної проблеми»

Яремченко спростував пропагандистський наратив рф
Валерій Яремченко / Фото - ФК Шахтар

Колишній тренер «Шахтаря» і «Карпат» Валерій Яремченко у день свого 75-річчя прокоментував війну в Україні і спростував один з найпоширеніших наративів кремлівської пропаганди.

— Валерію Івановичу, наразі ви в безпечному місці?

— Так, останнім часом ми з дітьми проживали в Харкові, звідки переїхали з Курахового, але з відомих причин вимушені були виїхати і з цього прекрасного міста, яке потерпає від обстрілів. Зараз знаходимося ближче до центру України, і є такими ж біженцями, як і багато людей нашої країни.

— Свою позицію щодо дій російських загарбників ви неодноразово висловлювали в своїх попередніх інтерв’ю. Впевнений, що вона не змінилася, чи не так?

— Лише посилилася. Ще в 2014 році я говорив, що росіяни — справжні загарбники. Не місце їм в Україні та усьому цивілізованому світі.

— Ви працювали в «Шахтарі» та «Карпатах». Мовна проблема, яку намагаються нам малювати, деколи існувала?

— Такого не було ні у Львові, ні в Донецьку. Не потрібно нічого вигадувати. Так, звісно, ми живемо в Україні, тому маємо знати свою рідну мову. Але львівяни добре розуміють російську, а донетчани — українську. Так само і я. В мене ж батько — українець, а мати — росіянка.

Вважаю, що не потрібно робити з мови якийсь політичний інструмент. В Швейцарії вільно спілкуються французькою, німецькою, італійською мовами. І не мають ніяких проблем.

— Будете святкувати своє 75-річчя?

— Ми нічого не планували. Зараз такий час, що плани — це щось з іншого життя. Зберемося з рідними, повечеряємо та й годі.

— Яким для вас буде кращий подарунок до ювілею?

— Новина про те, що українські військові звільнили нашу землю від загарбників. Від цього виграють всі українці, в тому числі мої рідні. Вірю в нашу перемогу.

Сьогодні, 15 липня «Шахтар» проведе дві контрольних зустрічі. За іграми можна буде стежити на нашому сайті, а також телеканалі XSPORT. Відеотрансляція матчів «Шахтар» – «Аль-Фатех». Початок – о 12:00.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Футбол