Ягру - 50! І він продовжує грати, кайфуючи від хокею

Легендарний чех навіть не планує завершувати кар'єру
Яромир Ягр / Фото - Sportsnet

Йому вже 50. І він продовжує грати. Якби існував приз за найбільшу і віддану любов до хокею, його обов'язково забрав би Яромир Ягр.

Якщо говорити про професійну кар'єру, то для легендарного чеха зараз йде вже 34-й сезон. Хтось у віці 34-х років закінчує кар'єру, а Ягр всі ці роки продовжує радувати уболівальників. 24 з 34-х років професійної кар'єри провів в НХЛ, а зараз виступає за рідний «Кладно» в чемпіонаті Чехії. Він є власником, президентом і гравцем цього клубу одночасно. У 35 матчах цього сезону чеської Екстраліги Ягр набрав 19 (8 + 11) очок в 35 матчах, будучи шостим бомбардиром команди.

«Коли мене про це запитують журналісти, я задаю їм зустрічне запитання:« А ви любили коли-небудь?»Якщо так, то ви розумієте, як важко відмовитися від улюбленої справи. Я віддав життя хокею і продовжую його любити. Тому і граю », - зазвичай в такому стилі відповідає на питання про своє хокейному довголітті Ягр.

У складі «Кладно» Ягр дебютував ще в сезоні-1988/89. Після цього пішов легендарний етап його кар'єри в НХЛ, де він двічі виграв Кубок Стенлі, п'ять разів ставав кращим бомбардиром регулярного чемпіонату і зараз є другим в історії ліги за кількістю очок і третім за кількістю голів.

При цьому, Ягра не можна назвати символом якоїсь однієї команди, як це дуже часто буває з найбільшими гравцями. Він ніколи не соромився міняти клуби і ліги. Тільки в НХЛ, крім чемпіонського «Піттсбурга» почала 90-х, він встиг пограти за «Вашингтон», «Рейнджерс», «Філадельфію», «Даллас», «Бостон», «Нью-Джерсі», «Флоріду» і «Калгарі ». Під час локауту в НХЛ він грав в Росії, Німеччині та Швейцарії, але в Чехії залишався вірним «Кладно».

Не можна забувати і перемоги зі збірною Чехії - на Олімпіаді-1998 і на чемпіонатах світу в 2005 і 2010 роках. Вони зробили його членом потрійного золотого клубу.

Ягр - це посол і уособлення хокею. Не випадково на честь його 50-річчя в Чехії випустили спеціальну банкноту, на якому зображений він зі своїм вічним 68-м номером. У себе на батьківщині він вже давно не просто спортсмен, а видатна історична особистість і символ країни.

«Коли в 30 років ти говориш, що будеш грати до 50, люди сміються. А я завжди знав, що так буде.

Мені подобається вчити гравців, ділитися з ними тим, що я знаю. Я допомагаю молодим гравцям і дітям і отримую від цього задоволення.

Я люблю грати в хокей, мені подобається виходити на лід і допомагати команді ».

Топ-10 голів в кар'єрі Ягра

У сучасному хокеї багато великих гравців. За своїм великих, а ще більше тих, хто такими колись стане. Але Ягр завжди буде один - унікальний в своїй красі на льоду і погляді на життя. За це його і люблять всі - він один з небагатьох, у кого немає хейтерів.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Хоккей