Спорт з вихованцями: які види спорту існують для собак Новини партнера

Підказки для собаківників
Зміст
  1. Навіщо потрібно займатися спортом з собакою
  2. Види спорту для собак
  3. Вуличні ігри з собакою
Навіщо потрібно займатися спортом з собакою

Вибрати хороший корм для собак, купити ласощів і проводити з ним вечора - це не всі способи, якими можна проявити до нього любов і турботу. Собаки дуже прив'язані до своїх господарів. І найкращий подарунок для них - це ігри разом з ними. 

До того ж, більшість порід собак дуже активні. Їм потрібно дуже багато грати, бігати і стрибати, інакше до вечора будинок буде перевернуть догори дном, а собака не буде подавати ні найменшої ознаки сонливості або спокою. На прогулянці собака з надлишками енергії буде намагатися втекти, відмовлятися виконувати команди і всіляко сваволити. Тому часто господарям доводиться придумати, чим зайняти собаку і як з нею краще грати.

Види спорту для собак

Часто ігри з собакою є елементами її дресирування і виховання. Це дійсно хороша стратегія, тому що дозволяє поєднати приємне з корисним, і процес навчання вихованця проходить легше і веселіше. Собаці так легше запам'ятовувати команди і дресирування не викликає у неї напруги.

Є навіть спеціальні види спорту, призначені тільки для собак або ж спільно з її господарем. Таким спортом можна займатися як на аматорському рівні, щоб зайняти собаку і придумати для неї цікаве проведення часу, так і професійно. 

Розглянемо докладніше деякі види спорту для собак.

Аджіліті

Цей вид спорту має на увазі собою проходження траси з різними перешкодами за найкоротший час. Смуга перешкод містить різні тунелі і бар'єри, а господар не може ніяк заохочувати собаку, крім як голосовими командами і словами. Тобто, не можна гладити вихованця або давати йому ласощі. Взаємодія собаки і господаря тут побудовано на дресируванню і ідеальному розумінні один одного. Аджіліті можуть займатися навіть безпородні собаки, це не має значення. Але цей вид спорту не рекомендується для цуценят і собак з подовженим тулубом через ризик виникнення травм внаслідок різких рухів.

Байкджорінг

Відмінний варіант спорту для тих, хто хоче не тільки дресирувати собаку, але і тренуватися сам. Суть полягає в тому, що собака біжить, а її господар їде на велосипеді. Дистанція проходиться на пересіченій місцевості, а вихованець завжди, крім ділянок спуску, повинен знаходитися спереду господаря. Власнику також заборонено керувати або заохочувати собаку будь-яким, крім голосових команд. Байкджоринг також підходить для будь-яких собак незалежно від породи, але є вікові обмеження і заборона на участь для агресивних собак.

Вейтпуллінг

Цей спорт демонструє не тільки силу і витривалість собаки, але і її здатність моментально реагувати і виконувати команди. Суть вейтпуллінга полягає в тому, щоб за певний час перетягнути найбільшу вагу вантажу для своєї категорії. Для участі в змаганнях з вейтпуллінгу собаки діляться на кілька вагових категорій. І завдання кожного вихованця за 1 хвилину пересунути вантаж на 5-метрову відстань. Переможець визначається за найбільшою вагою вантажу.

Фрістайл

Цей вид спорту розрахований не стільки на силу і витривалість, скільки на артистичність, швидку реакцію і музичні таланти собаки. Для участі в фрістайлі власник з собакою ставлять номер, що включає в себе різні трюки, демонструючи злагоджену спільну роботу і розуміння. Чим складніше номер і чим чіткіше взаємодія господаря і вихованця, тим вище шанси на перемогу в конкурсі.

Вуличні ігри з собакою

Видів спорту для собак дуже багато. І можна знайти змагання для будь-яких порід або схильностей вихованця. Але крім серйозного захоплення спортом можна і просто грати з собакою на вулиці, і включати в забави і дресирування. Часто в таких іграх застосовуються якісь іграшки, хороший вибір яких надає зоомагазин MasterZoo. Зазвичай це може бути відпрацювання якихось команд або догонялки. 

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися