В Ірпені відбувся турнір з регбі-7, присвячений героям територіальної оборони міста

Це були перші змагання у цьому році
фото організаторів

Перший регіональний турнір з регбі-7 цього року був присвячений героям територіальної оборони міста Ірпеня, які стримували прорив окупантів на територію нашої держави. Участь у цьому турнірі взяли понад 180 регбістів із Києва, Київської області та Рівного. Змагалися між собою спортсмени чотирьох вікових груп.

В урочистому відкритті спортивного заходу взяли участь заступниця Ірпінського міського голови Юлія Устич, президент Федерації регбі міста Києва Олександр Потапенко та представники Добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади.

фото організаторів
фото організаторів
Олександр Потапенко розповів про ці змагання:

- Цей турнір проводиться щорічно, але з цього року він вже проводиться на «Честь захисників Ірпеня». Проходив він на зруйнованому стадіоні, всі бачили загалом в якому він був стані. Там були дірки від мін, їх засипали, щоб можна було там грати. На турнірі були представники міської влади, а також захисники. Ми раді провести цей турнір, нагородити дітей приємними подарунками і отримати задоволення».

А з якими проблемами на сьогоднішній день стикається Федерація регбі України та зокрема ваш ваш округ?

- На сьогоднішній день наш вид спорту в серйозному занепаді. Це, звісно, пов’язано із військовими діями в Украні та багатьма іншими факторами. Тепер наше покоління дітей переживає війну, нам необхідно підтримувати розвиток цього виду спорту. Нещодавно я став президентом Київської міської федерації регбі, сьогодні у нас дуже потужна команда і я сподіваюсь, нас очікують великі справи. На сьогоднішній день, як в національній федерації так і Київській, немає стадіонів, майданчиків, де б можна було постійно грати. Ми дуже часто стикаємось із бюрократичними системами, в цьому також є і наша вина. Ми довгий час не брали в свої руки всі процеси, але зараз наша команда налаштована все змінити. На сьогоднішній день, у нашої федерації досі немає офісу і ми вигадуємо різноманітні варіанти, виходячи з власних можливостей. Фактор коронавірусу також дуже вдарив по розвитку.

фото організаторів
фото організаторів
Чи багато зараз охочих займатися цим видом спорту, чи вистачає спеціалістів в Україні та чи є підтримка з боку міської влади для цього розвитку?

- У нас є команда, є спортсмени бажаючі займатись цим видом спорту, є багато тренерів, але нам необхідно, аби на нас звертали увагу. Ці турніри, які проводяться, займають важливу роль у соціальному житті наших дітей, реалізації їхнього потенціалу тому, я вважаю, дуже важливо зберегти цей вид спорту і підтримувати його. Мені здається, що зараз на це необхідно звертати таку ж увагу, як і на захист нашої країни. Розвиток в нашій країні будь-якої сфери, це наближення перемоги.

- Відомо, що багато спортсменів-регбістів, пішли захищати Україну від російського ворога, розкажіть, чи присутнє таке собі «регбійне ком’юніті», яке допомагає своїм спортсменам?

- Так, звісно, це є у нашому колі. Я є одним із засновників благодійного фонду «Країна спорту», який загалом допомагає всьому спортивному суспільству. Наш фонд долучився до відновлення спорткомплексу КНУ ім. Шевченка, часто допомагаємо загону «Шведи», в якому воюють багато регбістів. Ми працюємо і по запитам, які до нас надходять, наразі нам надійшов запит на покупку квадроциклу для цього загону і це дуже не проста задача, але це дуже необхідна річ там.

фото організаторів
фото організаторів
Нагадаємо, нещодавно збірна України з регбі-15 завершила виступ на чемпіонаті Європи в дивізіоні Trophy.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися