Олександр Свіщов: «Наші ватерполісти повинні гідно представити Україну на ЧС-2022 серед юнаків до 16 років»

Інтерв'ю.    
Президент Федерації водного поло України Олександр Свіщов

У грецькому місті Волос 21 серпня стартує перший чемпіонат світу з водного поло серед юнаків U-16.

У турнірі візьмуть участь 25 команд, серед яких і Україна. Суперниками наших юнаків в групі Е стануть однолітки з Італії та Єгипту.

Президент Федерації водного поло України Олександр Свіщев висловив надію на те, що наші хлопці повинні гідно представити Україну на чемпіонаті світу в Греції, а також оцінив шанси українців.

Дійсно, група, в яку потрапили наші молоді ватерполісти, важка. Італія – чемпіон Європи в 2021 році серед юнаків до 16 років. Єгипет — чемпіони південної Африки, тому хлопцям потрібно буде демонструвати характер і козацький дух, щоб перемагати. Я впевнений, нашим хлопцям під силу обіграти Єгипет і вийти з групи з другого места.

Президент Федерації водного поло України підкреслив, що в цілому складно що-небудь прогнозувати, адже в такій віковій категорії немає однозначного фаворита.


За його словами, в 16 років ватерполісти дуже нестабільні, можуть банально перегоріти і нічого не показати або навпаки – вийти продемонструвати характер і порадувати нас перемогою.

Все покаже гра в басейні, яку ми з нетерпінням чекаємо. Хочу зазначити, що для нас дуже почесним є факт, що юнаки будуть на ЧС з водного поло. За всю історію незалежності тільки одна чоловіча збірна України з водного поло брала участь в чемпіонаті світу і це було ще в 1999 році. Тому, звичайно, навіть сам факт, що наші юнаки на ЧС-2022 по водному поло, це вже певний подвиг і унікальні змагання для молодих ватерполістов.

Олександр Свіщев розповів також про завдання, які перед ватерполістами з тренерським штабом поставило керівництво ФВПУ.

Прежде за все, ми хочемо, щоб хлопці отримали досвід і задоволення від гри. Керівництво ФВПУ завжди ставить максимальні завдання на кожен турнір, де беруть участь наші ватерполісти або ватерполістки. У Греції змагатимуться 24 команди, наші хлопці повинні потрапити в топ-10 команд міра.

Але Свіщев додав, що якщо цього не станеться, то хлопців критикувати ніхто не буде.

В умовах війни хлопці не мали можливості провести повноцінні збори і довго один одного не бачили. У мене є надія, що об'єднати команду і знайти правильні слова мотивації зможе наш тренер — Євген Наумчик, це дуже кваліфікований фахівець, який добре працює з молодим ігрокамі.

Тому впевнений, що тренерський досвід і молодий характер, пристрасть до боротьби принесуть нам бажаний результат. Вірю в наших юнаків, сил Вам в басейні. Достойно уявіть нашу країну на міжнародній арені. Слава Україні!

Перший чемпіонат світу з водного поло серед команд U-16 стартує 21 серпня і триватиме до 27 серпня в грецькому місті Волос. Змагання пройдуть в двох басейнах, закритому і відкритому.

 

 

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися