Помер український володар вічного світового рекорду. Його зріст становив 136 см

Легендарному спортсмену було 78 років
Адам Гнатов / Фото - Facebook
Український штангіст, володар 14 світових рекордів, Адам Гнатов помер на 79-му році життя. Прославленого спортсмена не стало 20 липня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області:

«На 79-му році життя пішов у вічність легендарний львівський спортсмен, 14-разовий рекордсмен світу, віце-чемпіон Європи 1972 року народження, чемпіон СРСР 1971 року Адам Гнатов. Олімпійська сім'я Львівщини висловлює щирі співчуття рідним, близьким, колегам Адама Гнатова. Вічна пам'ять!».


Перед Олімпійськими іграми 1972 року в Мюнхені Гнатов встановив світовий рекорд в змаганнях з жиму штанги, піднявши снаряд вагою 120,5 кг. Після Олімпіади Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) виключила жим штанги з програми турніру, і рекорд Гнатова так і залишився непобитим.

Відзначимо, що він був найнижчим штангістом збірної СРСР (ріст 136 см), але не тому що займався важкою атлетикою, а тому що таким народився.

Раніше Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) допустив російських і білоруських спортсменів до змагань під егідою організації в нейтральному статусі.
Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися