Цифри на колесах

Готуємось до чемпіонату Європи з велотреку, який стартує 8 лютого
07 февраля 12:10
Цифри на колесах
фото - UEC

Чи знаєте ви хто з українців має найбільшу колекцію нагород на чемпіонатах Європи з велотреку? І в якому виді програми над п'єдесталом найчастіше підіймався синьо-жовтий прапор?

Завтра у швейцарському Гренхені стартує чемпіонат Європи з велотреку, на якому окрім 22 комплектів нагород будуть розіграні й перші очки в олімпійський рейтинг, за яким відбуватиметься відбір у Париж-2024.

Місцевий велодром «Tissot», зданий в експлуатацію 2013 року, вже втретє прийматиме найсильніших велогонщиків континенту. До речі, саме він підставив своє плече Європейському союзу велосипедистів (UEC) 2021 року, коли той після погроз бойкотувати змагання з боку Великої Британії, Нідерландів та Німеччини, а також наполегливої рекомендації депутатів Європарламенту, занепокоєних порушенням прав людини у Білорусі, змушений був перенести чемпіонат з Мінська. Хоча останній наполягав, що причиною стали аніяк не політичні мотиви, а авіаблокада з боку ЄС…

Спортсмени завершують приготування до змагань / фото - UEC
Спортсмени завершують приготування до змагань / фото - UEC
Українська збірна вирушила у Гренхен у складі тринадцяти спортсменів, серед яких віцечемпіонка Олімпійських ігор-2020 Олена Старікова, яка, виборовши дві медалі у серпні минулого року в рамках мультиспортивного Євро у Мюнхені, довела свою колекцію нагород континентального ґатунку до 10 і стала найтитулованішою за кількістю медалей українською спортсменкою в історії чемпіонатів Європи.

Є лише один показник, за яким 26-річна уродженка Харкова, яка ще до війни переїхала, мешкає і тренується у Львові, поступається Любові Басовій. Басова поки що єдина в українському велотреку дворазова чемпіонка Європи. 2011 року в Апелдорні вона виборола золото у спринті, а 2016-го у Сен-Кентен-ан-Івелін перемогла у кейріні.

До речі, кейрін є наймедальнішою для України дисципліною з тих 11, що входять у програму чемпіонатів Європи. Вісім з 27 медалей, що були здобуті нашими спортсменами за всю історію континентальних першостей, приходяться саме на кейрін. У трьох видах програми українці на п’єдестал пошани ще не підіймалися взагалі — це індивідуальна гонка переслідування, омніум та гонка на вибування.

На другому місці за успішністю для української збірної йде дисципліна групи «темп» - скретч. Саме у скретчі було здобуто поки що єдине для нашого чоловічого велотреку європейське золото, автором якого став 2018 року у Глазго Роман Гладиш. 27-річний львів’янин взагалі зібрав повну скретч-колекцію, у нього в активі також срібло у Пловдиві-2020 та бронза у Берліні-2017.

Старікова і Гладиш єдині у нашій збірній зразка Гренхена-2023, хто раніше вже підіймався на п’єдестал чемпіонатів Європи.

Наостанок зауважимо, що у велотреку континентальна першість раніше проводилася тільки для юніорів та молоді (U-23). І лише з 2010 року змагатися на ній почали дорослі спортсмени, або представники категорії «еліта» - саме такий термін вживається у цьому виді спорту.

Анна Савчик
Рейтинг:
(Голосов: 2)

Комментарии 0

Войти
Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении правил.

X-Video: