Зараз 1
Вчора 3
Сьогодні 4
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

«Бубка кричав, що росіян та білорусів потрібно прибрати зі спорту. Руки йому не подам». Реакція рф та рб на роботу українця

Представники країни-агресора та її сателіта незадоволені висловлюваннями члена МОК з України
08 червня 09:31
«Бубка кричав, що росіян та білорусів потрібно прибрати зі спорту. Руки йому не подам». Реакція рф та рб на роботу українця
Сергій Бубка / фото - World Athletics

Повномасштабна воєнна агресія з боку росії по відношенню до України триває вже більше двох років та трьох місяців. Цей час змінив життя багатьох українців, в тому числі і представників спорту. Перемоги українських спортсменів наразі є дуже важливими для підняття морального духу в суспільстві. Проте разом з тим важливим є і небажання бачити на міжнародних змаганнях представники росії та білорусі, яких не має бути на будь якому серйозному старті, як мінімум, допоки триває агресія.

Проти допуску атлетів з рф та рб до змагань бореться багато людей, зокрема цим нелегким процесом займається і олімпійський чемпіон 1988 року, один з двох українських членів МОК Сергій Бубка. І його роботою в цьому напрямку, м’яко кажучи, дуже незадоволені в росії та білорусі, постійно публічно критикуючи його заяви. 

Ми вирішили зібрати в цьому матеріалі деякі приклади, які яскраво ілюструють ставлення агресорів до позиції Сергія Бубки та до українського спорту загалом.

Почнемо з президента Федерації спортивної боротьби росії, олімпійського чемпіона, який своє золото здобував на тих самих Іграх у Сеулі в 1988 році, що і Бубка, михайла маміашвілі. Він, розхвалив свою країну за «свободу», та заявив, що у Сергія Бубки немає іншого вибору, що казати, адже українець живе у тоталітарному режимі:

«Мені як вільній людині, яка перебуває у вільній країні, а я живу у вільній країні, все це незрозуміло. Але я розумію його, бо він може злякатися. Страх у людей завжди є. Він живе там, де є тоталітарний режим і домінант, де будь-яке слово загрожує катастрофічними наслідками. Я як людина, яка відчуває до нього повагу, його розумію. Він у таких умовах, що він просто не має іншого вибору».

Колега Бубки по дисципліні, срібний призер Олімпіади 1980 року білорус костянтин волков, розповідаючи про виступ на дебютному чемпіонаті світу з легкої атлетики, який у 1983 році прийняв фінський Хельсінкі, не втратив нагоду пригадати як Бубка «кричав, що білорусів і росіян потрібно назавжди прибрати зі спорту». Він ще додав купу смішних оповідок і сказав, що більше ніколи українцю руки не подасть:

«Тим, хто кваліфікацію виконав, у тому числі й мені, це здалося дивним, і ми, дев'ять фаворитів змагань, повторно виходити до сектора відмовилися. Щоб зберегти обличчя і уникнути скандалу, вдалися до парадоксу: вирішили почати відразу з фіналу, куди допустити абсолютно всіх! Але й тут Бубка ледь знову не «забаранився». У нього залишалася остання спроба на 5,20, він був у паніці та не знав, що робити. Я дав слушну пораду. У результаті він взяв 5,70, а мені виконати свою спробу завадили марафонці: вони увірвалися на фінішне коло на стадіон у ворота, а разом з ними в аеротрубу, що виникла, влетів і зустрічний вітер — метрів 10 за секунду. Я просто фізично не зміг набрати потрібного розбігу. Ось така дика невдача. А Бубці я ще й половину жердин своїх віддав, які мені зі США прислали, він з ними потім довго стрибав. Мабуть, як подяку він потім кричав, що білорусів і росіян потрібно назавжди прибрати зі світового спортивного календаря. Більше руки йому не подам».

Депутат держдуми рф дмитро свищев, очевидно, не розуміє, як світовий спорт може прожити без російських спортсменів, навіть вірить, що «антиросійська істерія» припиниться, і щиро дивується заявам Сергія Бубки, який відстоює позицію українських олімпійців:

«Пан Бубка використовує вже відому риторику. Нічого нового для нас у цьому немає. Радимо пану Бубці зайнятися спортивною складовою, а не політично заангажованими висловлюваннями. Ми пам'ятаємо його як спортсмена високого рівня, і такі заяви дивно читати.

Російські спортсмени мають і виступатимуть на найбільших змаганнях, оскільки без них світовий спорт зазнає втрат, а антиросійська істерія рано чи пізно припиниться».

А заслужений тренер СРСР з фігурного катання тетяна тарасова просто вважає, що в них з Сергієм Бубкою різні позиції. А також вимагає дати зрозуміти, за що світ і зокрема легендарний українець вимагають відсторонити представників рф та рб:

«Зараз у нас з Бубкою держави різні. Ми маємо різні позиції. Звичайно, це все дивно, тому що люди, які представляють великий спорт, розуміють, що це таке відсторонення. Вони розуміють, якою може бути зрада, приниження. Це жахлива ситуація з усуненням наших спортсменів. Я хочу знати, чому так відбувається. І я хочу знати, за що».

Немає чого дивуватись, не шановні представники оркостану, готуйтесь жити з тим, що вас в спорті скоро не залишиться взагалі!
Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 16)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця