Дуже багато докорів в сторону країни, яка стікає кров'ю. МОК дав велику відповідь Україні

Ймовірно, позиція МОК не сподобається нікому з вас
02 лютого 18:58
Дуже багато докорів в сторону країни, яка стікає кров'ю. МОК дав велику відповідь Україні

Національний олімпійський комітет (НОК) України на офіційному сайті опублікував відповідь президента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томаса Баха на лист глави НОК Вадима Гутцайта, який висловив свою стурбованість останніми заявами МОК про допуск росіян і білорусів до міжнародних турнірів.

Відзначимо, що лист датовано 31 січня.

«Дозвольте нам в черговий раз підкреслити одностайну підтримку руху українських спортсменів з боку олімпійської сім'ї. Під час усіх консультацій непохитна прихильність до солідарності з українським олімпійським співтовариством була надзвичайно чіткою. Українські спортсмени можуть і далі розраховувати на повну солідарність з боку всього олімпійського руху.

Ми всі хочемо бачити сильну команду від НОК України на Олімпійських іграх в Парижі 2024 і на зимових Олімпійських іграх в Мілані і Кортині 2026 року. Як ваші спортсмени і ви самі могли відчути останні 12 місяців, ця солідарність з українськими спортсменами і українським олімпійським співтовариством була безпрецедентною, це внесок всіх зацікавлених сторін олімпійського руху. Всі ми відчуваємо біль і страждання українського народу в цій жорстокій війні.

Таким чином, всі учасники всіх консультацій одноголосно підтвердили санкції, вже діючі проти держав і урядів росії і білорусі та закликали до їхнього посилення. Це стосується, зокрема, того факту, що жодна національна символіка росії або білорусі не повинна демонструватися на будь-якому спортивному заході або зустрічі. Щодо Ваших коментарів з приводу Заяви Виконкому МОК про солідарність з Україною, санкції проти росії і білорусі і статусу спортсменів цих країн Вам відомо, що цю заяву підтримала переважна більшість зацікавлених сторін олімпійського руху.

Учасники знову підтвердили свою відданість Олімпійській хартії і об'єднані місією Олімпійського руху. Цінності уособлюють сенс існування нашого олімпійського руху: об'єднати весь світ в мирному змаганні. Всі Національні олімпійські комітети дотримуються цих принципів, в тому числі такі, як ви, чиї спортсмени постраждали від конфліктів і воєн на їхній території. Попри незмірні людські страждання, викликані занадто великою кількістю воєн у всьому світі сьогодні, жоден з цих НОКів не ставить під сумнів свою прихильність олімпійським принципам і об'єднує місії олімпійського руху. НОКи, постраждалі від конфліктів і воєн, ніколи не ставили під сумнів участь своїх спортсменів в міжнародних спортивних змаганнях.

Коли ви приєдналися до консультаційного дзвінка зі своїми колегами з НОКів, ви пам'ятаєте, що заява Виконкому МОК користувалася переважною підтримкою НОКів, в тому числі всіх п'яти континентальних асоціацій, а також Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК), що представляє всі 206 національні олімпійські комітети.

Загрози бойкоту Олімпійських ігор, які, як ви повідомили, зараз розглядає НОК України, суперечать основам олімпійського руху та принципам, які ми відстоюємо. В цьому плані НОК України безумовно не користується підтримкою або солідарністю переважної більшості учасників олімпійського руху. І, як показала історія, попередні бойкоти не досягали політичних цілей і служили тільки для покарання спортсменів бойкотуючих НОК.

Як відомо, участь нейтральних спортсменів з російським або білоруським паспортом на Олімпійських іграх в Парижі в 2024 році ще не обговорювалося конкретно. Таким чином, ваше передчасне лист до НОКам, міжнародним федераціям, членам МОК і майбутнім господарям Олімпійських ігор, тисне на них в спробі прийняти рішення, було сприйнято переважною більшістю з них надзвичайно прикро.

Кожен НОК і будь-який член НОК відповідальний за дотримання фундаментальних принципів Олімпійської хартії і автономії Олімпійського руху. Бойкот є порушенням Олімпійської хартії, яка зобов'язує всі НОК «брати участь в Олімпіадах, направляючи спортсменів».

Важливо відзначити, що обговорювана концепція відповідає тому, що ми бачили, наприклад, останні два тижні на Australian Tennis Open, в якому брали участь українські спортсмени.

Спортсмени з російським або білоруським паспортом також брали участь в турнірі як нейтральні спортсмени без будь-якої ідентифікації своєї країни. Всі ми пам'ятаємо історичний матч першого раунду, коли український гравець змагався з нейтральним гравцем з російським паспортом. Власне, першість виграла індивідуально нейтральна спортсменка з Білорусії.

Наші жорсткі умови вже з самого початку ясно показали, що ні на стадіоні, ні на території змагань не можна вивішувати російські або білоруські прапори, національну символіку або знаки на підтримку війни. Жоден спортсмен з цих країн, що підтримують війну, не повинен мати права брати участь в змаганнях. Жоден російський або білоруський представник уряду або державний чиновник не повинен бути запрошений або акредитований на будь-який міжнародний спортивний захід або зустріч.

Міжнародне співтовариство широко підтримує нашу об'єднуючу олімпійську місію. В цьому відношенні слід виділити нещодавнє прийняття резолюції A /77 /L.28 Генеральною Асамблеєю ООН 1 грудня 2022 року. Ця резолюція визнає, що «великі міжнародні спортивні заходи повинні організовуватися в дусі миру, взаєморозуміння і міжнародного співробітництва, дружби і толерантності, без будь-якої дискримінації, і що слід поважати об'єднавчий і примирливий характер таких заходів».

Зокрема, в резолюції «визнається Олімпійська хартія, а також те, що будь-яка форма дискримінації несумісна з приналежністю до олімпійського руху». Цю резолюцію прийняли консенсусом всі держави-члени ООН, в тому числі уряд України.

В контексті недискримінації два спеціальних доповідачі Ради ООН з прав людини висловили серйозну стурбованість: «Однак ми висловлюємо серйозну стурбованість щодо рекомендації заборонити російським і білоруським спортсменам і офіційним особам, таким як судді, брати участь в міжнародних змаганнях виключно на підставі національності, як питання принципу. Це піднімає серйозні питання по недискримінації». Ми всі в Олімпійському русі повинні це вирішити.

Ці дві причини – резолюція ООН і занепокоєння з дискримінації – були основною мотивацією для Олімпійського саміту і наступних консультацій. У цьому контексті ми рішуче відкидаємо наклепницькі заяви, зроблені деякими українськими офіційними особами, що звинувачують МОК в тому, що він «пропагує війну, вбивства і руйнування». Такі зауваження не можуть служити основою будь-якої конструктивної дискусії.

Все олімпійський рух співчуває українським спортсменам, які відчувають стільки труднощів під час цієї безглуздої війни. Ми повністю готові підтримати їх в подоланні величезних труднощів, щоб здійснити їх олімпійську мрію. Ось чому МОК знову запрошує вас у вашій новій якості президента Національного олімпійського комітету України обговорити наступні кроки наших зусиль солідарності.

Щоб забезпечити однаковий рівень інформації для всіх учасників вашої майбутньої Генеральної асамблеї і всього українського олімпійського співтовариства, я прошу вас поширити цей лист, а також повне заяву Виконкому МОК серед них.

Оскільки ви вирішили відправляти свою кореспонденцію в усі НОКи, міжнародні спортивні федерації і за їх межі, ви розумієте, що ми будемо також копіювати цей лист зацікавленим сторонам олімпійського руху, щоб вони мали повну картину.

В олімпійському дусі миру і солідарності, який був настільки очевидним у всіх наших консультаціях, давайте працювати разом заради українських спортсменів».

Нагадаємо, організатори Олімпійських ігор-2024 мають намір прийняти позицію МОК по допуску росіян.

Карен Агабекян
Рейтинг:
(Голосів: 55)

Коментарі 24

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.
Сторінки:   1    2    3   
8 лютого 2023р. 12:04
Тем более, что многие спортсмены с Рашки являются военнослужащими армии РФ.
8 лютого 2023р. 08:52
Такими словами вы подтверждаете что вы сопливые трусы на гачке у рашки
5 лютого 2023р. 09:59
Я  уверена больше половины спортсменов из россии и белоруссии поддерживают войну в Украине или молча набоюдают за  зверствами россии.в Украине много спортсменов погибло на поле боя с  россией,даже в честь их памяти  мы не имеем права  быть рядом и соревноваться с убийцами наших спортсменов.Их убили  россияне!!!!Россия -страна террорист!!!!О чем разговор???
.
5 лютого 2023р. 06:47
Самым лучшим протестом будет отказ украинских спортсменов участвовать в соревнованиях если там будут представители агрессора
5 лютого 2023р. 02:41
Росія це повне місце гівна.як була та
Микола і залишається гівном або добривом для Нашої Землі.
4 лютого 2023р. 19:17
Ооосколько нытиков руzких понабежало,и типа Украинцев миротворцев
4 лютого 2023р. 16:44
Причем здесь политика? Спорт и политика несовместимы..Если Украина выбрала такой путь,почему Россия и Беларусь должны страдать.
4 лютого 2023р. 20:31
Украина выбрала какой путь? Начала войну? У россии руки в крови, поэтому допустив их до игр, это фактически закрыть глаза на их зверства и молча поддержать и их тварей. А страдания России и их вассала Беларуси - ещё впереди !!!!!
5 лютого 2023р. 16:06
Оолімпіада для мирних країн а не для вбивць дідей ..
:|
8 лютого 2023р. 16:56
Большой спорт и политика, всегда РЯДОМ.
4 лютого 2023р. 15:25
Рассия должна выступать на олимпиаде хватить дискриминации
4 лютого 2023р. 12:27
Если  русский спортсмен против войны и против того, что творит его правительство в Украине. Он за мир, то он можно сказать принимает и выполняет нормы и правила МОК и может участвовать Играх. А  как те русские спортсмены, что одобряют и поддерживают войну. Принимают участие в митингах, за войну, отдают деньги на вооружение. Они разве не нарушают принципы Олимпийского движения. Отсюда вывод Те кто хотят участвовать пусть дают свою позицию. Все. А если человек  замешан в войне, в пропаганде войны, то ему нет места  там, где все для общности людей, для провозглашения мира и добра
4 лютого 2023р. 18:17
Все просто - 2 вопроса:
1. Чей Крым? - правильный ответ: Украины
2. Путин? - правильный ответ: Ху@ло
4 лютого 2023р. 11:19
Не можна бойкотувати нашій країні Олі пійські ігри та й будь-який вид спорту. Наші спортсмени роками, з малечку готувались, не бачили дитинство, бо жили на тренуванні, а зараз чинуш з міністерства може одним словом лишити спортсменів сенсу і мрії їхнього життя. Навпаки, нехай на міжнародній арені здобувають перемоги наші спортсмени і підіймають прапор нашої країни

Сторінки: 1  2  3  

X-Video: