Вчора 2
Сьогодні 8
Зараз 0
Завтра 8
Розгорнути Згорнути
немає важливих матчів

Георгій Зантарая: «МОК потрібно серйозно подумати про своє ставлення до війни в Україні»

Велике інтерв’ю голови Комісії атлетів НОК України для XSPORT.ua
13 вересня 10:41
Георгій Зантарая: «МОК потрібно серйозно подумати про своє ставлення до війни в Україні»
Георгій Зантарая / фото - Facebook

Голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая в ексклюзивному інтервю XSPORT.ua розповів про головні нинішні виклики організації, боротьбу проти допуску росіян до змагань, запит в МОК щодо присутності єлєни ісинбаєвої в Комісії атлетів МОК, скандал навколо Сергія Бубки, шантаж з боку одного з українських ЗМІ, та багато іншого.

Георгій, які наразі виклики стоять перед Комісією атлетів НОК України?

Головна тема для усіх спортсменів нашої країни прямо зараз – це Олімпійські ігри, і недопуск представників країни-терориста до них. Хочу подякувати нашим Героїчним військовим, які дають нам можливість робити свою справу в спорті, і боротись проти ворога у спортивній площині. Кожен з членів Комісії атлетів робить від себе все залежне аби не допустити росіян та білорусів до змагань. Це основна тема на сьогодні.

Також, з останнього це те, що легкоатлетка єлєна ісинбаєва була залишена в Комісії атлетів Міжнародного Олімпійського Комітету. Ми звернулись до Комісії атлетів МОК та до Етичної комісії МОК, щодо надання нам інформації, як це може бути, якщо президент МОК Томас Бах каже, що всіх людей, які дотичні до війни, і які є службовцями військових формувань рф, не повинно бути в олімпійському русі. Але, виходить, що в МОК суперечать самі собі, адже як пояснити те, що вони залишили майора збройних сил рф в Комісії атлетів Міжнародного олімпійського комітету?

Тому ми чекаємо від них на відповідь, ми цю тему просто так не залишимо.

З російського боку, до речі, лунають фрази, що вони без прапору на Олімпіаду не поїдуть, але в той же час прессекретар путіна пєсков заявив, що треба їхати в будь якому разі…

Для них вже давно втрачено. Вони дуже давно виступають без прапору і гімну, і, мені здається, їм плювати на те, що з ними відбувається. Вони – приспособленці, які готові приймати участь у змаганнях у будь-якому вигляді.

Якщо продовжувати говорити про діяльність Комісії атлетів, то в нас найближчим часом розпочнуться багато програм з олімпійського руху, зокрема тиждень спорту у Європі. Ми до всього цього долучаємось. Проте основна тема для нас зараз – не допуск росіян на змагання, і в тому числі на Олімпіаду у Парижі. А нам, в свою чергу, потрібно зробити все, щоб українські олімпійці поїхали на Ігри у максимально великій кількості.

МОК наразі переклав відповідальність щодо допуску росіян на міжнародні федерації. Для нас це добре чи погано?

Я вважаю, що для нас це погано, адже таким чином МОК знімає з себе відповідальність. І як тільки вони це зробили, Міжнародна федерація дзюдо відразу допустила росіян до змагань. Тобто таке рішення явно не на користь нам. Вся наша Федерація дзюдо тоді разом з нашим президентом Михайлом Кошляком та головним тренером Віталієм Дубровою публікували відео в соцмережах з розповіддю про російських дзюдоїстів, які підтримують війну. Ми це все показали всім, потім ми це надіслали в МОК, але IJF все одно допустила спортсменів, які підтримують війну.

В деяких міжнародних федераціях, будемо відверті, ми можемо побачити лобі рф. В дзюдо, як ви знаєте, президент країни-терориста був почесним президентом Міжнародної федерації. Проте завдяки нашим спільним зусиллям нам вдалось його відсторонити, і на той час відсторонити росіян на 1 рік і 2 місяці від змагань.

Проте після цього рішення МОК, про яке ми з вами говоримо, вони їх повернули.

Георгій, а в нас є розуміння, чи, можливо, ведеться робота в цьому напрямку, як ми будемо діяти, якщо росіяни в будь якому вигляді будуть в Парижі?

Є громадська позиція – є наші спортсмени, які просто не виходять з ними на змаганнях, і ніколи не вийдуть. До прикладу, Федерація дзюдо не буде брати участь у змаганнях, де будуть виступати представники рф. Я їх в цьому підтримую, я вважаю, що це правильно.

Давайте повернемось до діяльності Комісії атлетів. З якими запитами спортсмени найчастіше звертаються до Комісії?

У нас є велика проблема, що багато наших національних федерацій не мають сформованих Комісій атлетів. А вони потрібні якраз для того аби вирішувати з Комісією атлетів НОК всі питання, які цікавлять спортсменів. Ми наразі якраз займаємось цим, голова робочої групи Юрій Чебан почав роботу по реанімації Комісій атлетів у федераціях.

І коли ми це зробимо, коли в кожній федерації буде подібна комісія, тоді ми зберемо голів комісій, та зможемо зрозуміти, що ми можемо зробити для кожної національної федерації та їх спортсменів.

В перші місяці великої війни, і навіть в перший рік великої війни головним питанням було забезпечення нашим спортсменам тренувального процесу та участі у змаганнях. З цим ми питанням нам допомагав Фонд солідарності від МОК, який допоміг організувати вже екс-президент НОК України Сергій Бубка, а також допомагали дружні країни. Зараз ситуація з тренуваннями та змаганням вже стоїть не так гостро?

Так, ситуація стоїть не так гостро, але все одно наші спортсмені не можуть спокійно тренуватись адже кожен з них думає про війну, він її відчуває. Вони думають про родини, які у багатьох знаходяться не в безпеці. Наприклад, спортсмен з Миколаєва, але тренується у Києві. Його родина у Миколаєва, і він постійно про них думає.

Тому, думаю, не всі спортсмени тренуються на 100%, адже в нас йде війна, і ніхто не може забезпечити безпечне життя та тренувальний процес.

До речі, щодо Сергія Бубки. Не зважаючи на його велику роль у допомозі українському спорту на початку великої війни, його імя останнім часом фігурує в багатьох скандальних новинах. Також ми знаємо ситуацію, що склалась в Комісії атлетів з Владиславом Гераскевичем. Як ви думаєте, чому навколо Бубки створився такий ажіотаж?

Ну ви ж бачите, що деякі, так би мовити, ЗМІ почали мене шантажувати, що якщо я буду говорити правду, вони щось там про мене скажуть. Але я готовий, я відкритий, не від кого не ховаюсь.

Щодо ситуації з Сергієм Бубкою, то, я вже казав, і ще раз повторю, що людина не винна до того моменту, до поки суд їй не виніс вирок. Презумпція невинуватості в демократичній країні має працювати. Тому я не вважаю правильним говорити по цій темі поки суд не виніс рішення. Я вважаю, що кожна людина має право на справедливі рішення судів у демократичному суспільстві.

Чи вплинув якось скандал з Гераскевичем на роботу Комісії атлетів?

Звичайно, ми всі бачили витівки одного з членів Комісії атлетів, який навмисно всіх записав, і почав підіймати хайп. Проте я не вважаю, що це правильно. Повторюсь: ми живемо в демократичній країні, де кожен може висловлювати свою думку та має право на справедливі висновки суду.

Мені стосовно цієї ситуації та наступного шантажу мене з боку одного ЗМІ написали дуже багато людей. Але я не від кого не ховаюсь, я відкритий, і це ЗМІ могло звернутись до мене, як до голови Комісії атлетів або самої структури, і дізнатись ситуацію. Але вони цього не зробили, і тому, я вважаю, що їм це не цікаво. Їм цікава одна думка однієї людини, яка хоче пропіаритись на цьому.

Завершуючи цю тему. Сергія Бубку нещодавно переобрали керівником Комісії Антураж атлета МОК. Наскільки для України важливо в такий важкий час мати таку вагому спортивну особистість в складі МОК?

Це дуже класно, що представник України є членом МОК і до того ж очолює одну з важливих комісій. Чим більше таких людей буде в Міжнародному олімпійському комітеті або інших міжнародних федераціях, тим буде краще для розвитку українського спорту.

Не зважаючи на велику і дуже важку війну,багато наших спортсменів може тренуватись вдома. Це краще чи гірше для якості тренувального процесу?

На сьогодні, дякуючи нашим Збройним силам, ми маємо можливість займатись спортом. Як в середині країни, так і їздити на змагання. Проте поїздка на змагання це наразі нелегкий процес, адже спортсменам потрібно долати великі відстані автобусами. Це реалії нашого часу, ми повинні з цим жити. Ми всі маємо бути згуртовані, продовжувати працювати, тренуватись, вчитись, і готуватись до нашої перемоги.

Ви нещодавно в інтервю розповідали про тиск з боку JIF аби ви не виступали проти допуску росіян до змагань. Якщо казати про загальний фон у світі олімпійського спорту, чи підтримують нас наразі стосовно війни інші країни? Як змінилась ця підтримка?

Так, в нас є велика когорта країн, які нас підтримують. Ми за це їм дуже вдячні. До прикладу, ось зараз буде проходити Асамблея в одній зі спортивних структур, і на ній будуть присутні росіяни. Так от 6 наших дружніх країн відмовились через це брати в цьому заході участь. Це класно, коли люди не втомились від нашої проблеми, і стоять поряд з нами. Від цього залежить майбутнє багатьох країн.

Як ви думаєте, Ігри у Парижі будуть успішними для збірної України?

По-перше, думаю, що МОК потрібно серйозно подумати про своє ставлення до війни в Україні, щодо країн, які підтримують цю війну, їм потрібно змінити критерії та відношення до спортсменів, які підтримують війну. І почати ці критерії впроваджувати в життя. Я хочу з такою промовою виступити на Асамблеї МОК, яка скоро буде, і на Асамблеї атлетів, адже потрібно донести інформацію, що в подальшому в світі також можуть бути такі ситуації. МОК потрібно випрацювати єдиний механізм в даному питанні.

Олімпіада у Парижі буде новою для нас, буде не такою, як попередня. Адже наша країна переживає найтяжчі часи, проте я впевнений, що кожен український спортсмен буде робити все аби підійняти наш стяг на найвищу сходинку п’єдесталу.

Мені здається, що чи не найголовнішою задачею на Олімпіаду для нашої команди має бути ціль показати, що Україна жива, сильна і готова боротись. А медалі навіть можуть бути на другому плані. Згодні?

Я вважаю, що Україна – одна з найсильніших країн у світі спорту. І приклад цьому це нещодавні Європейські ігри, де ми завоювали дуже багато медалей. Тому ми можемо здолати всіх, і зробити все для того якомога частіше наші спортсмени підіймались на п’єдестал.

Яка у вас, як у керівника Комісії атлетів найближча спортивна мрія?

Думаю, що не тільки у мене, а і у всієї країни, найбільша мрія та ціль це найскоріше завершення війни. Після цього ми будемо придумувати нові мрії і ставити собі нові цілі. І будемо робити все для того аби наш спорт розвивався якомога краще, а наші спортсмени показували найкращі результати у всьому світі.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 1

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.
14 вересня 2023р. 14:41
Ну хоч про класних російських вболівальників як під час Іловайську в 2014 не розповідає, і на тому дякую. Але Зантарая як виправдовував русню так і продовжує. Шкода.
0 0

X-Video:

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця

Кращі казино