Вчора 2
Сьогодні 8
Зараз 0
Завтра 8
Розгорнути Згорнути
немає важливих матчів

Гутцайт: «Ми не виключаємо, що росія і біларусь взагалі не братимуть участі в Олімпіаді»

Президент НОК України – про допуск атлетів з країн-терористок на турніри
11 вересня 16:41
Гутцайт: «Ми не виключаємо, що росія і біларусь взагалі не братимуть участі в Олімпіаді»
Вадим Гутцайт / Фото - Facebook
Міністр молоді та спорту України, президент НОК Вадим Гутцайт в ефірі телемарафону «Єдіні Новини» поділився думками про допуск російських і білоруських спортсменів до міжнародних турнірів.

«28 березня МОК змінив рекомендацію. Він дав можливість кожній окремій федерації допускати росіян під нейтральним прапором або не допускати. За певними критеріями. За тими критеріями, над якими я особисто, міністерство і НОК працювали весь рік. Тому що я писав листи МОК, що всі спортсмени з росії і білорусі є в збройних силах рф, виступають за клуби ЦСКА або «Динамо». І в критерії це увійшло. А коли 28 березня була змінена рекомендація, ми вирішили разом з президентами федерацій, з нашими топовими спортсменами не брати участі в міжнародних змаганнях. І взагалі йшлося про бойкот Олімпіади, якщо туди допустять росіян і білорусів».


Чому ми повинні поступатися?

«Тому що ми не можемо стояти поруч зі спортсменом з росії або білорусі, з країн-агресорів, де вони підтримують цю агресію. Де вони беруть участь у всіх івентах, у всіх заходах, що проводяться росією, і підтримують цю війну. Які збирають кошти своїм збройним силам. Тому було прийнято таке рішення. Але я хочу подякувати всім нашим колегам, партнерів, президентів НСК інших країн, президентів федерацій, тому що до цих пір багато федерації не допустили росіян і білорусів ні в якому прапором. Тому вони взагалі ще не беруть участь. Є федерації, які допустили. Але за цими критеріями вони відсторонили цих спортсменів, які знаходяться в ЦСКА або «Динамо». І це теж допомога для нас, тому що вони потужні спортсмени, які беруть у цих змаганнях. І у нас є великі шанси вигравати ліцензії, їздити на змагань».


«Є види спорту, які допустили – такі, як дзюдо, інші федерації. Але, наприклад, у важкій атлетиці слід підписати декларацію, що вони не підтримують війну. І вони не підписують, і вони вже не беруть участь. Тому йде робота, йде боротьба. Ми працюємо над тим, щоб їх не було на Олімпійських іграх. Але, на жаль, те, що їх вже повернули під нейтральним прапором, ми працювали і працюємо, щоб їх не було. Але все ж деякі федерації їх допускають. Ми працюємо далі, ми не виключаємо, що вони взагалі не братимуть участі в ОІ. Ми багато чого не виключаємо. Але ми не зупиняємося».


А тим часом, в білорусі чекають запрошення від МОК на Олімпійські ігри-2024.
Володимир Кириченко
Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video:

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця

Кращі казино