Гутцайт не виключає бойкот Україною Олімпіади-2024 через допуск росіян та білорусів

Позиція у цьому питанні незмінна – жодних представників країн-агресорів, допоки триває війна
26 січня 16:08
Гутцайт не виключає бойкот Україною Олімпіади-2024 через допуск росіян та білорусів
Фото: Facebook

Міністр молоді та спорту та президент НОКу України Вадим Гутцайт у своєму Facebook відреагував на можливість допуску росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024:

МОК підтвердив свої санкції проти урядів держав-агресорок, а також свою солідарність із українськими спортсменами та нашою Олімпійською родиною. Однак також розпочалася дискусія щодо можливості участі у змаганнях атлетів з усіх країн, особливо між якими тривають війни.

Заява МОК за підсумками засідання Виконкому 25 січня 2023 року фактично є описом ситуації, яка склалася в Олімпійському русі у зв’язку із повномасштабною агресією рф за допомоги рб, розпочатою під час Олімпійського перемир’я. Вона нещодавно обговорювалася вузьким колом осіб на так званому Олімпійському саміті, куди запросили представників лише трьох НОКів (США, КНР та рф).

У рамках подальших консультацій, організованих МОК, на жаль, питання допуску росіян і білорусів порушувалося більшістю НОКів. Україна і деякі держави-партнери, які брали слово, виступили проти цього до завершення агресії рф. Для всієї української спортивної спільноти – це принципове питання! У цьому нас підтримує і Президент нашої держави, і все суспільство.

Частина міжнародних федерацій обурилася намаганням МОК просувати повернення росіян і білорусів. Їхні лідери ігнорували запрошення на Олімпійський саміт і заявили про свою позицію на відповідних консультаціях МОК.

Недопустимою така ситуація є і для нашої держави. Ми зверталися і будемо звертатися до всіх міжнародних організацій, які можуть вплинути на ситуацію та до думки яких можуть дослухатися члени МОК. Наша позиція незмінна: допоки в Україні триває війна, російських і білоруських спортсменів не повинно бути на міжнародних змаганнях!!!

Безперечно, наші національні спортивні федерації мають посилити комунікацію з міжнародними федераціями, аби заборона лишилася в силі. Прикладом є Національний комітет спорту інвалідів України, який спільно з партнерами домігся призупинення членства рф та рб у Міжнародному паралімпійському комітеті. Без згоди МПК, МОК навряд чи зможе виробити якісь рішення у цьому питанні. Крім того, чинними залишаються санкції Всесвітнього антидопінгового агентства щодо російських спортсменів.

Наразі триває робота щодо подальших можливих кроків та першочергових заходів для продовження санкцій і недопуску росіян і білорусів до міжнародних змагань. Якщо ж нас не почують, я не виключаю можливості, що ми будемо бойкотувати і відмовимось від участі в Олімпіаді.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на рішення МОК.

Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: