Томас Бах: «Ми добре знаємо, що наші рішення мають політичні наслідки»

Президент МОК натякає на повернення росіян і білорусів у міжнародний спорт
23 березня 09:59
Томас Бах: «Ми добре знаємо, що наші рішення мають політичні наслідки»
Олімпійські ігри та їхній керівний орган, Міжнародний олімпійський комітет, не можуть бути арбітрами в глобальних політичних суперечках, заявив президент МОКу Томас Бах, коли захищав плани організації щодо повернення російських і білоруських спортсменів до відбору на літні Ігри-2024 в Парижі.

Під час виступу на Рурському політичному форумі, Бах сказав, що Ігри повинні триматися подалі від політики, інакше вони втратять силу, яка об'єднує. Президент МОК навів приклади минулих бойкотів в 1970-х і 1980-х роках.


Якщо політика вирішує, хто може брати участь у змаганнях, тоді спорт і спортсмени стають інструментами політики. Тоді спорт не може передати силу, яка об'єднує.

Ми повинні бути політично нейтральними, але не аполітичними. Ми добре знаємо, що політика править світом. Ми добре знаємо, що наші рішення мають політичні наслідки, тож ми повинні враховувати це у своєму мисленні.

Але ми не повинні зробити помилку. Ми не повинні бути арбітрами політичних суперечок, тому що ми будемо знищені цими політичними силами.


МОК ввів санкції проти росії і білорусі після повномасштабного військового вторгнення в Україну минулого року. Однак тепер в організації не хочуть повністю виключати спортсменів з Олімпіади. В організіції бояться повернення до бойкоту епохи холодної війни.

У січні для спортсменів з росії і білорусі був встановлений шлях до отримання олімпійських ліцензій через азіатську кваліфікацію і до участі в змаганнях в якості нейтральних спортсменів в Парижі.

Нейтральні спортсмени не вважаються представниками своїх країн, а їхні перемоги не супроводжуються підняттям прапорів або звучанням національних гімнів.

Відтоді деякі федерації повторно допустили росіян і білорусів до змагань, але плани МОК також зустрічають серйозний супротив.

Під оплески деяких глядачів в залі Бах сказав:

Україна хоче повної ізоляції всіх росіян. 

Ми стоїмо перед дилемою. Ми відчуваємо, страждаємо і розуміємо український народ і спортсменів. З іншого боку, ми, як глобальна організація, несемо відповідальність за права людини і Олімпійську хартію.

Кілька десятків демонстрантів, у тому числі українські біженці, зібралися біля концертного залу перед виступом Баха, щоб виступити проти участі російських і білоруських спортсменів у паризьких Іграх.

Вони тримали в руках фотографії розбомблених спортивних об'єктів і плакати із закликами до повної заборони участі в змаганнях російських і білоруських спортсменів.

Україна, яка очолила заклик до цієї заборони, також погрожує бойкотом, якщо представникам країн-агресорів дозволять взяти участь в Іграх-2024. Остаточне рішення ще не прийнято.

Джерело: Reuters Денис Сєдашов
Рейтинг:
(Голосів: 3)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: