Зараз 1
Вчора 1
Сьогодні 8
Завтра 4
Розгорнути Згорнути

Юний український атлет отримав мотивацію від Бубки та Баха, і тепер підкорює швейцарський спорт

Історія 12-річного Івана Петріна, який був вимушений виїхати з України через вторгнення рф
28 березня 18:05
Юний український атлет отримав мотивацію від Бубки та Баха, і тепер підкорює швейцарський спорт
Іван Петрін разом з Сергієм Бубкою під час змагань / фото - Посольство України у Швейцарії

12-річний український стрибун у воду Іван Петрін через повномасштабну війну рф проти України аби зберегти свої спортивні амбіції був вимушений виїхати з України до Швейцарії, де наразі продовжує спортивну кар’єру. Киянин, який з шестирічного віку займався спортивною гімнасткою, та працював у Києві під керівництвом тренера Олександри Молєвої, наразі у Лозанні опановує новий вид спорту – стрибки у воду.

«Зміна виду спорту це був великий стрес і для нього, і для мене. Син з шести років тренується, в Києві він тренувався шість днів в тиждень по чотири години. Я його на змагання возив, витративши велику частину життя, а він все своє життя витратив на цей вид спорту. І тут довелось кидати спортивну гімнастику, яку він дуже любив. Він дуже любив силові вправи: кільця, поперечина, бруси. І вони в нього вдавались», - розповідає XSPORT.ua батько Івана Ігор Петрін.

В Україні хлопець досяг рівня третього дорослого роздряду, і вже готувався підкорювати другий, як розпочалась велика війна. В Швейцарії ж вправи, які Іван вже вмів виконувати, для спортсменів його віку заборонені. Тому сподівання продовжити займатись своїм видом спорту закордоном, на жаль, не виправдались. Довелось йти у нову дисципліну. За словами Ігора Петріна, син дуже хоче стати олімпійським чемпіоном, тому вони ставили собі за мету знайти серйозний рівень тренувань, і, в решті, прийшли в стрибки в воду.

«Ми обирали не спорт, а тренера, який виведе нас на серйозний міжнародний рівень. В Швейцарії взагалі великого спорту дуже мало, і рівень профі-спорту тут дуже низький. В них більше не спорт, а заняття фізкультурою».

Іван потрапив до Lausanne Aquatique’s Diving Section, де до кінця лютого цього року 8 років тренером працював виходець з України Павло Розенберг. Спеціаліст, який має великий досвід виступів по всьому світу, дав юному спортсмену заряд мотивації у новому виді спорту. Також 12-річний Іван тренувався разом з колишнім тренером Олімпійської збірної Франції Олексі Кукетом.

Перший рік юний українець займався у Лозанні безкоштовно, проте згодом керівництво клубу делікатно попросило все ж таки оплачувати заняття, адже їх клуб є комерційною структурою, і це, в першу чергу бізнес. Ігор Петрін почав шукати для сина фінансову допомогу, і, в тому числі, звернувся до Міжнародного олімпійського комітету. На запит до МОК відгукнувся співвітчизник Петріних, олімпійський чемпіон та член МОК Сергій Бубка.

«Це був просто шок, - розповідає Ігор Петрін. – Мене про зустріч з Сергієм Бубкою ніхто не попередив. Нас покликали в Міжнародній олімпійський комітет, я відкриваю двері, а там Сергій Назарович – зірка нашого спорту. Я ледь свідомість не втратив. Він – дуже гарна та душевна людина. Він нам провів екскурсію офісом МОК, розповів багато історій.

Загалом Сергій Бубка нас дуже тепло зустрів, згодом організував особисту зустріч з президентом МОК Томасом Бахом та послом України у Швейцарії Іриною Венедіктовою. Також Сергій Назарович відвідував змагання Івана».

Наразі юний Іван Петрін є чемпіоном кантону Во, срібним та бронзовим призером чемпіонату Швейцарії, а також бронзовим призером чемпіонату всіх франкомовних кантонів Romand.

За словами Ігора Петріна, син з сумом згадує про
спортивну гімнастику, проте він вже полюбив стрибки у воду і робить все від
себе залежне аби ставати кращим кожного дня. 12-річного Івана Петріна мотивує
рівень спортсменів, з якими він кожного дня тренується у Лозанні, що ще
сильніше зміцнює його віру в свою мету – стати олімпійським чемпіоном.
Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця