Саладуха показала всім приклад. Чемпіонка світу попрощалася зі спортом - влаштувала свято, а не пішла в небуття
![Ольга Саладуха офіційно оголосила про закінчення кар'єри Саладуха показала всім приклад. Чемпіонка світу попрощалася зі спортом - влаштувала свято, а не пішла в небуття](/upload/resize_cache/iblock/df9/916_537_2/df9961e606c3d86226336ccd47780986.jpg.webp)
Кожен спортсмен розуміє, що його кар'єра не вічна. І як би професійно ти не підходив до своєї справи, рано чи пізно прийде час йти.
В Україні дуже часто це все відбувається непомітно. Переможці та призери великих змагань, ще недавно медійні і впізнавані особистості часом можуть нікому нічого не сказати - просто піти по-англійськи, сподіваючись, що все і так все зрозуміють. Але це ж неправильно, чи не так?
Ольга Саладуха показала приклад. Виявляється, можна не просто тихо вішати шипівки на цвях, а влаштувати з цього свято. Свято чудовою кар'єри. А вона дійсно була такою.
![](/upload/news-photos-1/14-06-2021-sl/solod 2.jpg)
Вона дала собі останній, четвертий шанс підкорити Олімп. І зрозуміла - тепер точно вистачить.
Чемпіонка світу і триразова чемпіонка Європи навіть відвідала студію XSPORT , підвела підсумки всіх тих років в секторі для стрибків потрійним. Але, це все одно був не той масштаб. І вже тоді вона обіцяла, що організовує дитячі змагання.
Багато хто чекав, що це буде Кубок або Турнір «імені Ольги Саладухі». Але «Кубок білої пантери» - куди приємніше. Все і так будуть знати, що це за змагання, зайве самозамилування не завжди доречно :
«Хотілося передати естафету. Хотілося це зробити красиво, урочисто, хочеться мотивувати дітей до занять спортом. Показати, що він дійсно відкриває всі двері. Так і народилася ця ідея.Перед Олімпіадою журналісти назвали мене білою пантерою. Так і народилося назва. Я сподіваюся, що цей турнір буде міжнародним, що він стане традицією ».
Передати естафету. Саме це і сталося. Дочка Саладухі Діана теж займається легкою атлетикою, але стрибає у висоту. Вона займається у Ірини Порожньої, тренера Юлії Левченко і Ірини Геращенко.
І в день, коли її мама офіційно прощалася зі спортом, вона виступала на змаганнях. І перемогла. Символічно?
Але не змаганнями єдиними. Спочатку була урочиста частина, привітання зі сцени. І список гостей дійсно вражав, він здавався нескінченним. І це при тому, що багато, за словами Саладухі, не змогли прийти через коронавірус.
Жан Беленюк, Дарина Белодід, Вадим Гутцайт, Наталя Добринська, Юлія Левченко, Ірина Геращенко, Георгій Зантарая, Артем Далакян, Ірина Коляденко - здається, навіть на «Героях спортивного року» від НОК пощастить зустріти менше зірок.
Від Асоціації футболу України чемпіонка Діамантової ліги-2011 отримала футболку збірної. Андрій Ярмоленко, Напевно, напружився. Його сьомий номер отримав нового, не менше гідного власника.
І, щоб цей день став ще більш особливим, Національний реєстр рекордів України вручив Ользі Саладусі табличку :
«Рекорд. Єдиною українською переможниці трьох поспіль літніх чемпіонатів Європи в потрійному стрибку ».
Зрозуміло, що це все притягнуте за вуха. Але в цьому милому подарунок і була вся суть свята - ще раз підкреслити, що «Біла пантера» залишила свій слід в історії українського спорту.
![](/upload/news-photos-1/14-06-2021-sl/MyCollages223.jpg)
Почути на свою адресу багато приємних слів. Отримати, здавалося б, чисто символічні, але настільки зворушливі подарунки. Зібрати разом друзів і колег. І, помахавши всім рукою, зробити крок в інше життя.
Життя без щоденних тренувань. Без чотирирічних циклів. Без крові, поту і сліз заради завоювання медалей.
Але з безліччю нових відкриттів, викликів і, звичайно ж, перемог. Якщо йдете, то робіть це красиво. Ольга Саладуха показала вам приклад.
#/VIDEO_7528669#
Коментарі 0