«У 2014-му думали:« ХХІ століття! Це нереально!» Призер Олімпіади тікала від війни з Донецька і переживає через російські війська поблизу кордонів України
Вже не перший тиждень в інформаційному просторі витає напруга. Все через російські війська поблизу кордонів України.
Вперше після анексії Криму і окупації частини Донецької і Луганської областей в 2014-му році світ знову почав говорити про можливість початку повномасштабної війни.
За даними опитування «Центру Разумкова», майже 45% українців вважають загрозу наступу Росії реальною. Багато через потік подібних новин панікують, відчувають напади тривоги.
Срібна призерка чемпіонату світу-2007 і Олімпійських ігор-2008 Ірина Ліщинська не приховує – їй теж страшно. В 2014 році уродженці Макіївки вже довелося бігти від війни. Зараз вона живе в Києві і заявляє: в разі необхідності тепер ніхто бігти не буде – потрібно давати відсіч.
«Ми в 2014 році думали: «На вулиці ХХІ століття! Це нереально!» Але коли ти бачиш, як це все розгортається, як люди змінюються... Вони як у фільмі «Весілля в Малинівці» : влада змінюються – змінюються шапки. У цей момент дуже багато масок зриваються. І проявляються люди. По різному. Ти думав, що він близький друг... а ця людина може тебе просто підставити. Настільки дикі речі відбувалися. Так що я вже нічому не дивуюся.Я розумію, що ми вже інші, суспільство вже інше. Так, нам ще довгий шлях потрібно пройти до зрілості, коли люди розуміють відповідальність, цінності, мають бачення куди ми йдемо, підтримують це. У нас же чекають всі на месію, який прийде і зробить все добре. Але, насправді, кожен у своїй сфері повинен нести якусь місію і на місці її виконувати.
Так, це страшно, це тривожно. Я навіть подумала: «Ну а куди бігти?» Коли ми з Донецька бігли до Києва, мені було страшно, щоб не рушили далі. Тому що страшніше війни для мене нічого немає. Це найжахливіше. Там біль, людські втрати. Це все горе велике.
Але я розумію, що нам вже нікуди діватися – ми у себе вдома. Від себе не втечеш. Потрібно боротися за себе. Перший прояв непокори, незалежності – це опір, давати відсіч.
Думаю, ми весь цей час готувалися. В якійсь мірі. Може не так, як би ми того хотіли. Але, в будь-якому випадку, ми вже інші, наші військові інші. Нам немає куди бігти. Ми вже всі будемо тут».
Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт перед Олімпійськими іграми-2022 нагадав спортсменам, що Росія – це та країна, з якою у України вже не перший рік йде війна.