Вчора 0
Сьогодні 0

Четвертий етап Кубку світу з біатлону: розклад гонок, склад збірної України та головні інтриги перед стартом

Перші перегони відбудуться вже у п'ятницю

Вже 5 січня чоловічим та жіночим спринтами стартує четвертий етап Кубка світу з біатлону у німецькому Оберхофі. Розповідаємо, коли відбудуться перегони, які головні інтриги чекають на нас на трасі і все, що потрібно знати перед стартом етапу.

Склад збірної України

Порівняно з попереднім етапом КС у швейцарському Ленцерхайді у складі нашої збірної відбулися деякі зміни. У чоловічій команді Віталій Мандзин замінив Тараса Лесюка і для 20-річного спортсмена цей виклик на Кубок світу став дебютним у сезоні. Таким чином, повний список учасників від України виглядає наступним чином: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Віталій Мандзин, Артем Тищенко

У жіночій команді також не обійшлося без змін, і, на відміну від чоловічої, тут до складу увійшли шість біатлоністок. Насамперед, варто відзначити повернення Любові Кип'яченкової, яка вже потрапляла в заявку збірної на стартовому етапі КС в Естерсунді, але потім провела два наступні на рівні Кубка IBU. А як запасний до Оберхофа вирушить 19-річна Олена Городна, яка виграла конкуренцію за це місце у Олександри Меркушиної. Кип'яченкова та Городна доповнять незмінну, порівняно з Ленцерхайдом, четвірку спортсменок, що складається з Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Христини Дмитренко

Збірна України: розвинути успіх попереднього етапу

Першого етапу 2024 року українські вболівальники можуть очікувати з певним оптимізмом, адже на попередньому наші спортсмени та спортсменки демонстрували результати, які, в нинішніх реаліях, можна вважати непоганими.

У жіночому спринті всі українки фінішували в межах топ-30: Меркушина - 16-та, Петренко - 17-та, Джима - 24-та, Дмитренко - 27-ма.

Серед чоловіків найкращим у спринті став Дмитро Підручний, який фінішував 22-м. У жіночій гонці переслідування Анастасія Меркушина першою серед усіх українців у сезоні потрапила до топ-10, а Петренко (12), Джима (18) та Дмитренко (29) знову опинилися у тридцятці найсильніших. У чоловічому пасьюті Дмитро Підручний зумів замкнути топ-20, а Юлія Джима (19) змогла потрапити до двадцятки найкращих у мас-старті.

Крім того, приємно наголошувати на тому факті, що на кожному наступному етапі сезону українська команда покращує свої результати, і хочеться вірити, що ця тенденція продовжиться і на трасі Оберхофа.

Нова французька королева у жінок?

У жіночому біатлоні беззастережною MVP минулого етапу стала француженка Жюстін Бреза-Буше, і це вже другий випадок у сезоні, коли головною зіркою біатлонного вікенду стає представниця Франції, після того, як на стартовому етапі в Естерсунді запалила Лу Жанмоно. Бреза-Буше виграла у всіх індивідуальних дисциплінах третього етапу: спринті, переслідуванні та мас-старті, і перед гонками в Оберхофі до неї, звичайно, буде прикута особлива увага. На відміну від Жанмоно, у цієї французької спортсменки більше досвіду успішних виступів на найвищому рівні, і її шанси утримувати цю планку протягом усього сезону виглядають значно вищими, однак як воно буде - покажуть лише результати Жюстін на трасах.

Норвегія та Бьо знову в порядку

У чоловіків на попередньому етапі КС на вершину знову повернулися норвежці, які розпочали сезон незвично скромно, але досить швидко розбігалися, причому настільки, що в Ленцерхайді забрали всі три місця на подіумі у переслідуванні та мас-старті, і лише у спринті дозволили увірватися туди німцям Доллю (1) та Наврату (3). Разом зі своєю збірною відмінну форму набрав і лідер Норвегії Йоханес Бьо, який не найкращим першим етапом і 18-м місцем у спринті явно налякав своїх шанувальників, проте швидко зумів прийти до тями, і до цього моменту вже здобув в індивідуальних стартах сезону 2023/24 три золоті та одну бронзову медалі. Подивимося, чи хтось зможе кинути виклик норвезьким гегемонам на трасі Оберхофа.