Вчора 5
Сьогодні 4

Україна без медалей, гегемонія норвежців і прощання з легендами: підсумки біатлонного сезону 2022/23

Згадуємо головне

Двома вчорашніми мас-стартами на заключному етапі Кубка світу в Осло завершився біатлонний сезон 2022/23. Представляємо вашій увазі його головні підсумки.

Україна без нагород

Вперше за всю історію українського біатлону представники нашої країни не змогли завоювати жодної медалі на етапах Кубка світу. Результат максимально неприємний, але робити з нього трагедію або занадто драматизувати цю подію теж не варто. Українським уболівальникам так чи інакше доведеться прийняти факт, що кращі роки наших лідерів, як в чоловічій, так і в жіночій збірних, залишилися позаду, і так, як раніше, у всякому разі в найближчих сезонах, не буде. До того ж протягом усього цього сезону наших біатлоністів постійно переслідували якісь проблеми, які заважали їм підходити до стартів у своїй найкращій формі. Травма Дмитра Підручного, що не дала йому нормально підготуватися до ЧС в Оберхофі, хвороба Олени Білосюк, на яку вона скаржилася відразу після світової першості, застуда Анастасії Меркушиної перед стартом етапу в Рупольдінгу. Звичайно, все перераховане вище - це об'єктивні реалії, з якими біатлоністам доводиться стикатися практично щороку. Але в цьому сезоні таких моментів було досить багато.

Однак ховати перспективи українського біатлону на найближчі роки і скаржитися на відсутність гідної зміни для досвідчених лідерів було б несправедливо. Наприклад, в цьому сезоні Україна показала свій п'ятий найкращий результат в історії на юніорському чемпіонаті світу, завоювавши дві бронзові медалі. І цілком можливо, що вже незабаром ми побачимо імена Олександри Меркушиной, Олени Городної або Михайла Хмеля, які були нашими головними зірками на цьому турнірі, на перших сторінках фінішних протоколів дорослого Кубка світу. А поки українським вболівальникам залишається тільки запастися терпінням і чекати повернення наших біатлоністів на найвищі місця.

Тотальне домінування Норвегії у чоловіків

У чоловічому біатлоні в цьому сезоні норвежці мали настільки велику перевагу над усіма іншими, що часом стежити за ними ставало нецікаво. Норвегія завжди була одним з грандів і претендентів на найвищі місця, але в поточному сезоні це впадало в очі особливо сильно. Норвезькі спортсмени виграли 19 індивідуальних гонок Кубка світу, а в 16 з них переміг особисто Йоханес Бьо. З урахуванням ще трьох особистих перемог на чемпіонаті світу, Бьо оновив свій же рекорд за кількістю перемог за сезон, який тримався з сезону 2018/19. Не дивно, що при таких неймовірних результатах норвежці залишили за собою всі три перші місця загального заліку, які зайняли Йоханес Бьо, Стурла Лагрейд і Ветле Шостад Крістіансен, І не менш впевнено виграли естафетний залік і залік Кубка націй.

Неймовірна Сімон і прекрасний сезон італійок

У жіночих змаганнях на перших ролях в цьому сезоні були представниці Італії. Хоча перемога в підсумковому заліку Кубка світу заслужено дісталася француженці Жулії Сімон, яка в цьому сезоні була, мабуть, найстабільнішою і впевненішою серед всіх своїх конкуренток, друге і третє місця забрали представниці Італії - Доротея Вірер і Ліза Віттоцці. Востаннє біатлоністка з Італії піднімалася в топ-3 загального заліку КС в сезоні 2019/20, коли Доротея Вірер зуміла його виграти. Але цей сезон стане для італійського біатлону особливо пам'ятним, адже в трійці кращих виявилися відразу дві спортсменки. Крім того, італійки потрапили в топ-5 естафетного заліку, що також цілком можна вважати хорошим результатом для цієї збірної.

А що з результатами України?

Незважаючи на відсутність медалей, наші біатлоністи також показували гідні результати на етапах Кубка світу і ЧС в Оберхофі. На чемпіонаті світу кращими з них стали 12 місце Артема Тищенко в індивідуальній гонці, потрапляння в топ-20 в спринті від Дудченка, 14 позиція Юлії Джими в індивідуалці. Що стосується Кубка світу, то нашими головними досягненнями були потрапляння Антона Дудченка в топ-20 в переслідуванні на етапах в Контіолахті (18), спринті в Нове-Мєсто (17), індивідуалці (12) і мас-старті (16) в Естерсунді. Серед жінок найкращою з українок стала Юлія Джима. В її активі топ-20 в спринті Поклюки (19), індивідуалці Рупольдинга (20), спринтах Антхольца (20) і Нове-Мєсто (11) і переслідуванні на цьому ж етапі в Чехії (13).

В естафетах цього сезону більш високі результати показували чоловіки. Кращі з них - шосте місце в Антхольці і п'яте в Естерсунді.