« Можна побачити, як повз пропливає труп твого ворога ». Вперше за 22 роки Україна отримала чемпіонку Європи
![Олена Медведенко « Можна побачити, як повз пропливає труп твого ворога ». Вперше за 22 роки Україна отримала чемпіонку Європи](/upload/resize_cache/iblock/379/916_537_2/3792a2b9f712e9711a118c0a8e1372f6.jpg.webp)
Білгород-Дністровський. Перше прізвище, з якою асоціюється це місто – Ломаченко. Два олімпійських золота, чемпіонство в професіоналах в трьох вагових категоріях – ці досягнення зробили районний центр в Одеській області відомим на весь світ.
Але не Ломаченко єдиним.
У 1999 році Україна отримала свою першу чемпіонку Європи в професіоналах серед жінок. Аліна Шатерникова в Швейцарії розібралася з місцевою боксером і забрала собі титул EBU. З того моменту пройшло більше 20 років. За цей час світ серйозно змінився. І ось, нарешті, Україна отримала нову чемпіонку Європи.
Вихованка белгородстровской школи боксу « Спарта » Олена Медведенко підняла над головою той же пояс – стала чемпіонкою Європи за версією EBU.
« Якщо чесно, то до сих пір не віриться, ось взагалі. Ніяк не можу звикнути до думки, що я стала чемпіонкою Європи. Це приємно. Ну, нехай інші дерзають теж ».
![](/upload/news-photos-1/14-06-2021-sl/MEDVEDENKO_ELENA.jpg)
Футбольний стадіон в місті Віса, Бельгія. Головна подія вечора боксу. У суперницях неймовірно досвідчена Джемілла Гонтарук ( 16-8-2, 2 КО ). Для бельгійки це був уже п'ятий в кар'єрі поєдинок за пояс EBU в різних дивізіонах. Крім цього, вона вже не раз виходила на бої за статус чемпіонки світу – по версіях WBO ( двічі ), WBC Silver і IBO.
Але все це Гонтарук не допомогло – Медведенко перемогла одноголосним рішенням суддів 97:93, 96:94, 98:92.
Після перемоги, до якої вони разом зі своїм тренером Андрієм Медояном цілеспрямовано йшли з листопада місяця, Медведенко випалила в Facebook:
« Якщо сидіти на березі річки досить довго, можна побачити, як повз пропливає труп твого ворога.Ми зробили це! Пояс наш! ».
Але ця перемога – вершина айсберга. Історія, яка передувала їй не менш цікава.
Медведенко могла і зовсім не прийти в бокс. Вона почала тренуватися тільки в 19 років. І всупереч загальному переконання, що успіху можна досягти тільки планомірно займаючись з самого раннього дитинства, Олена зуміла довести зворотне.
На старті, правда, було вкрай непросто.
Свій дебютний поєдинок на професійному рингу українка програла. Вона зважилася на вкрай непростий виклик – зустрічалася з триразовою чемпіонкою Європи, дворазовою чемпіонкою світу з любителям росіянкою софьей Очигава, Яка, крім іншого, ще й боксувала в фіналі Олімпійських ігор-2012.
Дива не відбулося – поразка одноголосним рішенням суддів в кожному з раундів. Другий бій – знову поразка на виїзді. Для більшості на цьому все б завершилося:
« Як вийшло не зламатися? Я скажу, що віра в світле майбутнє, старанна робота тренера – все це дає можливість продовжувати, не зупинятися.Важко виграти у господаря рингу, важко бути запрошеним бійцем. Але головне добре показувати себе і тебе коли-небудь Бог нагородить за терпіння ».
![](/upload/news-photos-1/14-06-2021-sl/MEDVEDENKO_ELENA_2.jpg)
У 2019 році українка отримала поєдинок в Австрії. На кону зустрічі стояли пояса GBU, WBF Interim і самий статусних серед них – IBF. Але скористатися шансом не вдалося:
« Це був захист пояса. Коли йде рівний бій, то віддають перевагу господареві ринг, тобто того, хто титул захищає.Судді після бою підійшли і сказали, що я була дуже близька, але не склалося. Хоча, якщо подивитися поєдинок, то я б віддала перемогу собі ».
І черговий сюжетний поворот в кар'єрі. Здавалося б, пояс чемпіонки світу був уже ось – на відстані витягнутої руки. Але дотягнутися до нього так і не вийшло. А після цього було несподіване, єдине домашнє ураження в кар'єрі, ще й від дебютантки профі-боксу. Наступна зустріч – ще одну поразку.
Серія без перемог досягла вже трьох поєдинків. Здавалося, рішення кинути все зараз же мало закрастися в голову. Але немає.
« Віра, головне вірити, Бог дає сили, віра дає сили. Коли рідні підтримують, тренер підтримує, коли він вірить, то ніяких перешкод не існує ».
![](/upload/news-photos-1/14-06-2021-sl/MEDVEDENKO_ELENA_3.jpg)
« Зараз у нас в планах чемпіонат світу з кікбоксингу, чемпіонат України з любителів. І, звичайно ж, в планах продовжувати в професійному боксі. Якщо будуть якісь додатки, ми із задоволенням їх розглянемо ».
Дивовижна історія успіху. Ще один доказ того, що його домагаються тільки ті, хто наполегливо дотримується свого шляху. І має колосальну підтримку.
Але, сподіваємося, це досягнення не останні. Ще є до чого прагнути.