Зараз 8
Вчора 6
Сьогодні 21
Завтра 13

Багато голів і інтерес «Барселони», а потім - два розриву хрестів один за одним. І ось він знову забив - вперше за 635 днів

Чімі Авіла повертається, зараз він з «Осасуною» в битві за єврокубки
18 жовтня 2021р. 16:14
Чими Авіла знову забив / Фото - Twitter

Набрати кращу форму в житті, вести переговори про трансфер в «Барселону», а потім порвати хрести. Відновитися, почати повноцінні тренування, але порвати хрести ще раз - на іншому коліні.

Чімі Авила пройшов через справжній спортивний пекло. І ось він повноцінно повернувся. Це був матч проти «Вільярреала». Аргентинець з'явився на поле на 82-й хвилині, прямо під кінець зустрічі. Рахунок 1: 1.

Авіла підстерегти помилку Аіса Манді (Того самого, який при 2: 1 в матчі з «Атлетіко» забив в свої ворота, того самого, який не реалізував пенальті в матчі за Суперкубок UEFA з «Челсі») і покотив м'яч між ніг воротарею «Вільярреала». Пробиття - жовта субмарина пішла на дно.

Авіла забив. Вперше за 635 днів. Переможний м'яч в поєдинку проти чинного власника титулу переможця Ліги Європи, проти учасника групового етапу Ліги чемпіонів.

Забив на 87-й хвилині, зірвав з себе футболку і відсвяткував гол з партнерами, ледь не розплакавшись. А після матчу мало не розчавив в обіймах головного тренера команди Ягоба Аррасате.

Як вболівальники святкували гол Авіли на виїзді :

Одна з журналістів після цього гола написала у себе в Twitter :

«Якщо ви не закричали в цей момент, то ви просто не любите футбол» .

Його першим іспанським клубом стала «Уеска», якій він допоміг піднятися в еліту. Пристойні 17 голів за два сезони в сумі і, в результаті, Авіла став гравцем гордого клубу «Осасуна». Йому знадобилося деякий час на розгойдування - лише два голи в перших 11 турах сезону 2019/20 в Прімері.

Але потім сім голів і асист в семи наступних матчах чемпіонату. Ще нікому раніше в XXI столітті не вдавалося в першій половині сезону забити за «Осасуну» 9 м'ячів.

І саме в той момент, коли аргентинець знаходився в цій божевільної формі, в «Барселоні» травмувався Луїс Суарес Каталонцям потрібен був форвард на підміну. І їх увагу прикував роззабивався в Наваррі форвард.

Але на 56-й хвилині матчу з «Леванте» Авіла пішов в пресинг, активно вступив в відбір м'яча, невдало приземлився на газон і травмувався. Він піднявся і намагався покинути поле сам, але зрозумів - не зможе цього зробити. Він закривав обличчя руками, хапався за голову, а його укладали на носилки.

Стадіон аплодував стоячи, коли Авілі несли з поля. Але на той момент ще ніхто не розумів, наскільки серйозним є його пошкодження.

«Якби я тоді не травмувався, то не роздумуючи підписав би контракт з« Барселоною ».

Але у мене є зобов'язання перед «Осасуною». Саме вона годувала мою дочку, поки я не міг грати. Чи не «Барселона», не «Інтер», не «Реал». Я важко працював, щоб віддячити тим людей, який платять мені, і тих уболівальників, які чекали мого повернення ».

Той сезон перервали через коронавірус, але аргентинець все одно не встиг відновитися до його завершення. Але він пройшов всю підготовку до нової кампанії, грав в товариських матчах з «Алавесом», «Ейбаром» і «Реалом Сосьєдад».

До старту сезону 2020/21 залишалося всього три дні. У команді розраховували на нього. Але Авіла травмувався на тренуванні. Він знову порвав хрести. На цей раз на іншому, правому коліні.

Нападаючий вибув ще на півроку. Але, на щастя, зміг повернутися. І ось як клуб готував уболівальників до першого потрапляння форварда в заявку :

До кінця минулого сезону Авіла встиг взяти участь в восьми поєдинках, двічі потрапляв в основу. Але йому ніяк не вдавалося відзначитися результативним дією - всього 8 ударів, лише 2 точних, тільки 2 передачі під удар.

На додачу до цього, перед початком нового сезону конкуренція за місце в старті стала ще більш жорсткою. Кіке Гарсія прийшов в клуб і став основним нападником (Анте Будимир травмувався) - Авіла лише раз вийшов на поле з перших хвилин.

У грі проти «Вільярреала» він знову починав матч на лавці, але це не завадило йому забити. І вирвати для бойової «Осасуни» перемогу. 5 з 13 голів памплонців в сезоні відбулися після 85-ї хвилини, так набралися 12 з 17 очок в сезоні.

Зараз рохільос йдуть на п'ятому місці в чемпіонаті Іспанії, мають однакову кількість очок з «Реалом», «Атлетіко» і «Севільєю». Напевно, в клубі згадують сезон 2005/06. Тоді в останньому турі «Осасуна» зуміла вирвати четверте місце і пробитися в кваліфікацію Ліги чемпіонів.

Так. «Осасуна» була в Лізі чемпіонів. І хоч зараз в команді не поспішають забігати наперед, але якщо вдалося потрапити в топ-4 тоді, то чому не вийде зараз? Тим більше, Авіла повноцінно повернувся. Якщо що, в тому самому ударному сезоні 2019/20 він теж забив «Вільярреалу», теж вирвав перемогу на 80+ хвилині. І після цього почав бити гол за голом.

«Зараз у мене багато емоцій, дуже багато думок в голові. Але єдине, що я хочу сказати, так це слова подяки тим, хто вірив в мене. І в моменти помилок, і в моменти удач.

Я радий перемозі, радий забити після такого довгого періоду без голів. Будемо йти крок за кроком. Долати перешкоди ».