Вчора 6
Сьогодні 21

Барселона ледь перемогла останню команду Прімери. Хаві розніс гравців після матчу – сказав, що у них немає душі

До того ж, каталонці виграли не без допомоги суддів
21 грудня 2023р. 08:13

У Барселони проблеми. Це помітно неозброєним оком. Чинний чемпіон відстає від першого місця на шість очок, хоч у Жирони й на один зіграний матч менше.

Захист команди Хаві найгірший серед усіх в топ-7 Прімери. Її 21 пропущений м’яч неможливо порівнювати з 11 пропущеними Реала. Реала, який залишився без Куртуа і Мілітао.

Забиває блауграна також менше за конкурентів. Поступається і Жироні, і Реалу, і Атлетико.

І, до того ж, вона розучилася перемагати впевнено. Цього сезону було всього три перемоги з різницею більш ніж в один м’яч. Одна з них над дебютантом Ліги чемпіонів Антверпеном, якому каталонці потім ще й програли.

Здавалося, що Хаві і Ко спробують залишити свої проблеми у цьому році – запечатають їх переконливим матчем з безнадійно останньою Альмерією. Ні, не вийшло.

Каталонці ледь перемогли 3:2 – вирішальний м’яч забили на 83-й хвилині. При цьому суперник цілком міг зрівнювати рахунок і втретє.

Додайте сюди ще й той факт, що другий гол Барселони прийшов після кутового, якого насправді не було. М’яч пішов за межі поля аж ніяк не від захисника. Цей епізод судді прогледіли.

В підсумку, власні ж фанати освистали блауграну. Гіршого для команди годі й уявити. Герой зустрічі Сержі Роберто визнав, що від вболівальників їм дісталося заслужено:

«Я чув свист. Але також я чув оплески та підтримку, коли команда цього потребувала. Розумію, що люди незадоволені. Ми теж. Але потрібно об’єднатися.

Ми повинні вигравати матчі, незважаючи ні на що. Звісно, я б віддав перевагу більш спокійній, домінуючій грі. Але, врешті-решт ми перемогли. Нам потрібні перемоги у чемпіонаті».

Хаві після матчу був більш жорстким. Тренер відверто заявив журналістам, що його не влаштовує підхід команди до справи:

«Перший тайм був неприйнятним. У нас не вистачало тиску і агресивності. Або ми біжимо, як звірі, або у нас нічого не вийде.

У нас немає складу Барселони 2010 року. Минулого сезону ми були агресивними, грали з душею. Зараз не викладаємося на повну. Ми або зі шкіри ліземо, граємо немов за своє життя, або залишимося ні з чим. Ми повинні прокинутися. Якщо не виходить у футбол, то треба брати душею.

Я зараз не сердитий. Я просто скаржуся, що моїй команді не вистачає душі. М’яч горить, вони відчувають тиск. Так, я маю захищати їх, але й повинен бути більш вимогливим.

Момент, коли рахунок міг ставати 3:3

Я переживаю за свою команду. Минулого сезону ми виграли два трофеї. Але грали з душею: 200 разів відібрали м’яч на чужій половині. Але цього року такого немає.

Свист на трибунах можна зрозуміти. Я не люблю його і ніколи в житті не свистів. Але людей розумію. Ми не можемо грати без характеру. З поваги до клубу, до емблеми потрібно завжди викладатися на повну. В першому таймі цього не було.

Але наша мета не змінюється. Нам потрібно більше очок. Ми хочемо вигравати титули. Щоб досягнути цього потрібно повернутися до гри на повну потужність.

Пауза може піти нам на користь. Гравцям потрібно перезавантажити батареї. Сьогодні ми показали два обличчя. І з тим, що було у другому таймі, можна конкурувати в 2024-му році».

Наступний матч Барселона проведе аж 4 січня. І ця гра обіцяє бути непростою. Лас-Пальмас має один з найкращих захистів Прімери. Тож точно здатний випробувати на міцність команду Хаві.

Подивимося, яке обличчя каталонці покажуть в цьому поєдинку. І чи гратимуть з душею, як того вимагає тренер.