Сьогодні 2

БЕЗ ОФСАЙДІВ. Підсумки дива від збірної України U-21 на Евро-2023.

«Синьо-жовті» здобули путівку на Олімпіаду

Наша молодіжна збірна України U-21 з футболу робить дива, дуже приємно, що наша молодь показує футбол найвищого рівня, результати говорять самі за себе. Шлях на Євро для нашої команди розпочався з групи Б, саме в цій групі ми зустрічалися з Румунією, Хорватією та Іспанією.

Головний тренер молодіжної збірної Руслан Ротань казав, що кожного суперника ми детально вивчаємо та готуємося дуже відповідально, не треба недооцінювати своїх опонентів на такому турнірі. В першому матчі наша збірна перемогла Хорватію з рахунком 2:0, гра була непростою, але реалізація моментів на футбольному полі була за українцями. Хорватія сильна команда, якщо оцінювати їх гру та моменти на футбольному полі, то можна впевнено сказати, що вони заслуговували на забиті м’ячі, але наші гравці зробили все можливе і неможливе, щоб Хорвати не змогли реалізувати задумане. Голи в матчі з Хорватією забили Олексій Кащук та Данило Сікан, просто майстри своєї справи!

У другому матчі групи Б ми грали з Румунією, гра виявилася не зовсім простою, хоча статистика була за нами. Владислав Ванат не зміг впоратися з емоціями та отримав червону картку, провокація зі сторони румунів спрацювала на всі сто відсотків. Вийшло прикро, але той матч ми змогли виграти з рахунком 0:1, автогол центрального захисника Дікана зробив свою справу. Ротань подякував команді, але йому не сподобалась поведінка молодого та перспективного нападника київського Динамо Владислава Ваната. Головний тренер сказав, що він сам себе покарав, це буде для нього досвідом, над собою треба працювати, такими діями Ванат міг підставити команду та втратити важливі очки. Пізніше Ванат попросив вибачення перед вболівальниками та командою, молодець, свої помилки він вміє визнавати. Ми сподіваємося, що конфліктів з гравцями та суддями в нього не буде, бо через це ти пропускаєш важливі матчі своєї команди.

В третьому матчі Євро ми зустрічалися з Іспанією, це вже інший рівень футболу, багато хто не розраховував на українців. Не секрет, що іспанські академії футболу можуть похизуватися своїми досягненнями у футболі, але наша молодь так не думала. Так, іспанці вийшли не оптимальним складом, але результат матчу вони хотіли мати позитивним, на футбольному полі це відчувалося. В матчі від наших гравців були помилки, іспанці могли нас за це покарати, але індивідуальні дії деяких гравців не давали їм забити. На 43 хвилині В’юнник зробив рахунок 0:1, Україна вийшла вперед, а Іспанія почала нервувати. На 49 хвилині Желізко забив у свої ворота, вийшло прикро, але треба було продовжувати грати та забивати ще, колектив підтримав молодого гравця і не помітив цього негативного моменту. На 80 хвилині матчу Сікан зміг заробити пенальті, зачепився за м’яч, але його збив воротар іспанців, а на 81 хвилині Судаков майстерно пробив в лівий воротарський кут і зробив рахунок 1:2! Здавалося, що ми можемо перемогти іспанців та вийти з першого місця, але нам трохи не вистачило, на 90 хвилині пропустили від Руїса. Бачимо, що наша молодь може спокійно обігрувати Іспанію, до цієї команди ми ще повернемося, а тепер поговоримо про наступний матч нашої збірної!

Чвертьфінал, важкий суперник, фаворит матчу. Франція грала з сильними командами та змогла вийти з першого місця, на Україну мало хто розраховував і це абсолютний факт. Навіть деякі фанати футболу та збірної України говорили про те, що шансів в нас майже немає, але Ротань та компанія так не думали. Бойовий матч, завдяки деяким лідерам команди ми змогли перемогти в цьому матчі, Мудрик виділявся швидкістю та технікою, не дарма за нього віддали 70 мільйонів плюс 30 мільйонів бонусами. Залишилось в Челсі так грати, а за основну та молодіжну збірну він грає просто неперевершено, важко сперечатися в цьому питанні. Першими забили французи, Шеркі взяв і реалізував свій момент, було видно, що Франція налаштована вигравати матч в основний час. Пізніше Мудрик по лівому флангу обіграв опонентів, зайшов до штрафного майданчику і заробив пенальті, на 32 хвилині Судаков майстерно його реалізував. Який гол ми забили на 44 хвилині, гольова передача Мудрика це просто цукерка, Судаков прийняв м’яч, обіграв голкіпера та забив. Але що потім зробив Бондаренко, який гол, яка техніка, яке виконання. Майстерно обіграв захисника та перекинув голкіпера, це була жирна крапка в матчі з Францією, ми йдемо далі, півфінал проти Іспанії! Завдяки цій перемозі ми здобули путівку на Олімпійські ігри, це дуже високе та сильне досягнення, радіємо за збірну разом. Вперше в історії чоловіча збірна з будь-якого командного ігрового виду спорту зіграє на Олімпіаді.

Ніколи наші чоловічі збірні з футболу/гандболу/баскетболу (окрім водного поло в 1996 р.) не виступали на Олімпіадах. Лише жінки (і то, востаннє 20 років тому).